4 C
Ankara
Perşembe, Mayıs 13, 2021
Ana Sayfa Teknoloji NordPass, Veri İhlali Tarayıcısı ile Güvenliği Yükseltiyor

NordPass, Veri İhlali Tarayıcısı ile Güvenliği Yükseltiyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Parola yöneticisi şirketi NordPass, verilerin sızdırılması veya tehlikeye atılması durumunda kullanıcıları bilgilendirecek yeni bir güvenlik aracı tanıttı.

Veri İhlali Tarayıcısı, savunmasız bilgi parçalarını otomatik olarak algılar. Kullanıcıların bilgileri korumalarına ve verileri korumaya devam etmelerine yardımcı olur. Güvenlik açığı bulunan bir kullanıcı adı, şifre, IP adresi ve konum olabileceğinden, uyarılar mutlaka bilgi sızdırmaz.

NordPass, herhangi bir kullanıcı verisinin tehlikeye girmesi durumunda web’i görmek ve tespit etmek için bu tarayıcı özelliğini Premium hizmete ekledi. Araç, olası ihlallere ilişkin uyarılar sağlamanın yanı sıra, kullanıcı verilerini koruyamayan web sitelerinin bir listesini de sağlar.

NordPass, Veri İhlali Tarayıcısı ile Güvenliği Yükseltiyor

İhlalin nasıl gerçekleştiğine dair kısa bir açıklama, kullanıcıların güvenliğin zayıf noktalarını belirlemesine yardımcı olabilir. Bu, güvenlik değerlendirmelerini basitleştirmesi ve güvenliklerindeki boşluğu gidermesi gereken kuruluşlar için faydalıdır.

Veri İhlali Tarayıcısı aracı ayrıca kasadan güvenliği ihlal edilmeyen e-postaların bir listesini sunar. Kısacası, neyin tahrif edildiğini ve neyin tahrif edildiğini belirterek soruşturmaya yardımcı olacaktır. Kullanıcılar güvende olduklarını ve acil bir işlem gerektirmediğini bileceklerdir.

Para hırsızlığını, şantajı ve diğer saldırıları tanımlamak için yerleşik yeteneklere sahiptir.

Bir kullanıcının güvenliği ihlal edilmiş bir veri tespit etmesi durumunda, NordPass, daha fazla yetkisiz erişimi önlemek için şifrenin veya kullanıcı adının tamamen değiştirilmesini önerir. Güvenlik satıcısı, şüpheli etkinlikler için banka hesaplarının izlenmesini de önerir.

Kullanıcılar, bankacılık dahil olmak üzere web sitelerinin savunmasız alanlarını belirtmek için Veri Güvenliği İhlali aracını kullanabilir. Yetkisiz erişim durumunda, durumun bankası ile iletişime geçebilir ve güvenlik aracını daha zayıf bir güvenlik için savunma olarak kullanabilirler.

Genişleyen Hizmetler

Devam eden küresel salgın, insanların iş yapma ve bilgi saklama şekillerinde birçok değişikliğe neden oldu. NordPass, akışa da devam ediyor ve kullanıcıların savunmasız şifreleri tanımlamasına yardımcı olabilecek başka bir hizmet sundu.

Şirket, bir kullanıcının kasasında saklanan tüm şifreleri tarar ve hangi hesapların bir şifre güncellemesine ihtiyaç duyduğunu belirler. Bunlar savunmasız olarak etiketlenir ve ardından zayıf, yeniden kullanılan veya eski olarak sınıflandırılır. Bu, parolayı güncellemek ve bir veri ihlalini önlemek için sistematik bir yaklaşım oluşturur.

NordPass ayrıca ticari işletmelerin verilerini ve şifrelerini korumalarına yardımcı olmak için bir İş modeli başlattı. Veri İhlali Tarayıcısı, İşletme hesaplarının beta sürümü için Yönetici Paneli ile birlikte işletme müşterileri tarafından kullanılabilir.

Premium hesaplar şu anda% 70 indirimli 2 yıllık plan ve% 60 indirimli 1 yıllık plan ile satışta.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60