Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya Netflix, Reklamlı Temel Adlı, Reklam Destekli Katmanı Tanıtıyor

Netflix, Reklamlı Temel Adlı, Reklam Destekli Katmanı Tanıtıyor

- Advertisement -

Haber verildikten ve haber yapıldıktan aylar sonra, Netflix nihayet devam etti ve özellikle daha ucuz bir şey arıyorsanız, şirketin ödeme yapabileceğiniz reklam destekli bir abonelik katmanı olan Basic with Ads’i tanıttı.

Bu noktada, aslında abone olabilmek veya bu katmana geçiş yapabilmek için yine de 3 Kasım’a kadar beklemeniz gerekeceğini belirtmekte fayda var, ancak şirket bu yeni Netflix katmanıyla ilgili ayrıntıları resmi olarak duyurdu ve bizde sizin için her şeye sahibiz.

Reklamlı Netflix Temel: Bilmeniz Gereken Her Şey

Açıkça yoldan çekilelim. Netflix Basics with Ads planını istiyorsanız, ABD’de ayda 6,99 $ harcamaya hazır olmalısınız Ancak, diğer bölgeleri merak edenler için aynı planı Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya’da alıyor olacaksınız. Japonya, Kore, Meksika, İspanya ve İngiltere.

Netflix ayrıca mevcut planların ve üyelerin hiçbir şekilde veya biçimde etkilenmeyeceğini doğruladı. Yeni katman yalnızca mevcut Temel, Standart ve Premium planları tamamlayacak.

Şimdi, sürpriz olmamalı, ancak Netflix, Basic with Ads planına gidiyorsanız, yaşayacağınız bazı farklılıklar olacağını da söyledi.

Her şeyden önce, çeşitli TV şovlarına, filmlere ve kişiselleştirilmiş izleme deneyimlerine erişmeye devam edebileceksiniz.

Ancak yeni Netflix planı ile video kalitesi 720/HD’ye kadar çıkacak ve saatte ortalama 4 ila 5 reklam alacaksınız. Ek olarak, Netflix’in üzerinde çalıştığı bir şey olan lisans kısıtlamaları nedeniyle sınırlı sayıda dizi ve film kullanılamayacak ve içerikleri indiremeyeceksiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, Reklamlı Temel, insanların Netflix hakkında daha düşük bir maliyetle keyif aldığı her şeydir. Şirket, bunun lineer TV izlemekten uzaklaşan genç izleyiciler de dahil olmak üzere çeşitli bir kitleye ulaşma girişimi olduğundan bahsetti.

Ayrıca Netflix, bazı reklamlara ve nasıl çalışacaklarına ışık tuttu.

  • Reklam Biçimi: Lansmanda, reklamlar 15 veya 30 saniye uzunluğunda olacak ve bu reklamlar, gösterilerden ve filmlerden önce ve sonra oynatılacaktır.
  • Reklamveren Kontrolleri: Reklamverenlerin doğru hedef kitleye ulaşmasına yardımcı olmak ve reklamlarımızın tüketiciler için daha alakalı olmasını sağlamak için ülkeye ve türe göre (örneğin aksiyon, drama, romantizm, bilimkurgu) geniş hedefleme özellikleri sunacağız. Reklamverenler, reklamlarının markalarıyla tutarsız olabilecek içeriklerde (ör. cinsiyet, çıplaklık veya sansürlenmemiş şiddet) görünmesini de önleyebilecekler.
  • Doğrulama Araçları: Ortaklığımız var DoubleVerify ve Entegre Reklam Bilimi 2023 yılının ilk çeyreğinden itibaren reklamlarımızın görüntülenebilirliğini ve trafik geçerliliğini doğrulamak için.
  • Kitle Ölçümü: Reklamverenlerin Netflix’in hedef kitlelerine nasıl ulaşabileceğini anlamalarını sağlamak için Nielsen, ABD’de Dijital Reklam Derecelendirmelerini (DAR) kullanacak. Bu, 2023’te kullanıma sunulacak ve sonunda Nielsen ONE Ads aracılığıyla bildirilecek.

Daha önce de belirtildiği gibi, yeni Netflix planı toplam 12 ülkede başlayacak ve 3 Kasım 2022’de sadece 6,99 ABD Doları karşılığında satışa sunulacak. Bu konuda daha fazlasını okuyabilirsiniz burada.

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments