- Advertisement -

Bazı dosyalar fazla sıkıştırmaz

Bazı dosya türleri diğerlerinden daha iyi sıkıştırılır. Metin dosyaları, BMP biçimindeki resim dosyaları ve bazı metin stili veritabanı dosyaları gibi belirli veri dosyaları genellikle% 90 veya daha fazla sıkıştırılabilir. Program dosyaları gibi% 50 oranında sıkıştırılabilen başka dosya türleri de vardır. Nasıl zip dosyası oluşturacağınızı öğrenin .

Diğer dosya türleri vardır değil sıkıştırmak. Sıkıştırılmış multimedya dosyası, yüksek oranda sıkıştırılmış haldeyken sıkıştırmayacaktır. Bu dosya türleri içerdiği için sıkıştırmak için yeterli teknikler. Örnekler arasında, bunlarla ile olmamak üzere, grafik (resim) dosyaları (GIF, JPG, PNG vb.), Müzik dosyaları (MP3, WMA, vb.) Ve film dosyaları (AVI, MPG, vb.) Bulunur. Bu örnekleride olduğu gibi sıkıştırılan dosyalar genellikle bir önemli ölçüde daha fazla sıkıştırılamaz. Bu tür dosyaları bir Zip dosyasına (.zip veya .zipx) eklendiklerinde çok fazla küçülmezler.

Bazı dosyaları maksimum sıkıştırmayı kullanarak sıkıştırır ve ardından bu Zip dosyasını başka bir Zip dosyasına eklerseniz benzer bir sıkıştırma eksikliği görürsünüz. Bu ikinci Zip dosyası, ilkinden önemli ölçüde daha küçük olmayacaktır (hatta biraz daha büyük bile olabilir). Yine, bunun nedeni orijinal Zip dosyasındaki verilerin zaten sıkıştırılmış olmasıdır. Microsoft Office tarafından oluşturulanlar da dahil olmak üzere bazı belge dosyaları, aslında özel bir dosya uzantısına sahip Zip dosyalarıdır.

İyi sıkıştırılmayan başka dosya türleri vardır. Örneğin, ev finans programları ve bazı elektronik tablo ürünleri tarafından kullanılanlar gibi belirli şifreli veri dosyaları türleri çok fazla sıkıştırılmayacaktır.

Yine, Zip dosyaları oluşturur ve önemli ölçüde sıkıştırılamayan dosyalar görürseniz, bunun nedeni büyük olasılıkla zaten sıkıştırılmış veriler içermeleri veya şifrelenmiş olmalarıdır.

İyi sıkıştırılmayan bir dosyayı veya bazı dosyaları paylaşmak istiyorsanız, şunları yapabilirsiniz:

  • Sıkıştırma ve tarafından e-posta fotoğraflar boyutlandırma onları
  • Dosyalarınızı sıkıştırmak, bir bulut hizmetine yüklemek ve e-posta ile bir indirme bağlantısı göndermek için Explorer için WinZip Express kullanın
  • Bir bulut hizmetine önceden yüklemiş olduğunuz dosyaların bağlantısını e-posta ile gönderin