Ana Sayfa / Microsoft / Windows / Nasıl yapılır: Windows’u Kişisel Telefon uygulamasına bağlamak
Nasıl yapılır: Windows'u Kişisel Telefon uygulamasına bağlamak
Nasıl yapılır: Windows'u Kişisel Telefon uygulamasına bağlamak

Nasıl yapılır: Windows’u Kişisel Telefon uygulamasına bağlamak

Microsoft neden Windows 10 Telefonunuz uygulamasına ihtiyacınız olduğunu düşünüyor? Bir telefonun en önemli işlevlerini koruduğu için: telefonunuzu cebinizden çıkarmaya gerek kalmadan fotoğraflarınıza, mesajlarınıza, bildirimlerinize, aramalarınıza ve hatta telefonunuzun ana ekranına erişim.

Bu kulağa gülünç gelebilir, ancak tekrar düşünün: telefonunuzu cebinizden çektiğinizde, mesajlar, e-posta, Instagram’da anında kaybolursunuz – bunların hepsi PC’nizde çalışırken odak ve akıştan uzaklaşıyor. Teorik olarak, bilgisayarınızda Outlook’u açmayı ve telefonunuzu kullanmayı reddedebilirsiniz. Ama yapmıyorsun, değil mi? PC çok daha kullanışlı olduğu için – ve bazı durumlarda, telefonunuzla oynamak da oldukça kaba.

Nasıl yapılır: Windows'u Kişisel Telefon uygulamasına bağlamak
Nasıl yapılır: Windows’u Kişisel Telefon uygulamasına bağlamak

Telefonunuzun işlevselliği esasen tamamlandı, ancak iniş biraz zor oldu. Telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için doğru PC ve telefon donanımını karıştırmanız ve eşleştirmeniz gerekir, ancak en kullanışlı temel özellikler zaten dünya çapında kullanılabilir. Son vizyonun nasıl göründüğünü ve oraya ulaşmak için neye ihtiyacınız olacağını da gösterebiliriz. Telefonunuz şaşırtıcı derecede basit ve etkilidir ve Telefon deneyiminize ilk bakışımızdan çok daha fazladır.

Kurulum: Gerekenler

Apple’ın iOS ile izlediği ‘duvarlı bahçe’ yaklaşımı nedeniyle, Telefonunuz esas olarak Android’e bağlıdır. (Telefonunuz teknik olarak iPhone’ları desteklese de, Microsoft bunları desteklenen telefonlar arasında listelemeyi durdurdu.) O zaman bile, her telefon şu anda her Telefon işlevinizi desteklemiyor. Bir Samsung Galaxy veya OnePlus telefonla şu anda en iyi deneyimi yaşayacaksınız.

Yeni bir Android telefonun Telefonunuza bağlanabilmesi ve Telefonunuzun temel işlevlerini alabilmesi gerekir: fotoğraflar, SMS metinleri ve bildirimler. Daha yeni, daha gelişmiş işlevler – arama yapma ve telefonun ana ekranı ile etkileşim kurma – daha küçük cihaz alt kümeleriyle (Galaxy Telefonlar ve temel olarak son OnePlus telefonları) sınırlıdır. Maalesef, Telefonunuz şu anda yalnızca tek bir telefona bağlanabilir. Şu anda her bir Telefon işleviniz için donanım ve yazılım gereksinimlerinin ayrıntılı bir listesi:

Fotoğraflar, mesajlar ve bildirimler:

Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi veya daha yenisini çalıştıran bir Windows 10 bilgisayarı ve Android 7.0 veya daha yenisini çalıştıran bir Android telefon.

Bilgisayarınızdan yapılan telefon aramaları (Aramalar):

Nasıl yapılır: Windows'u Kişisel Telefon uygulamasına bağlamak

18362.356 veya daha yeni bir sürüme sahip bir Windows 10 PC ve Android 7.0 veya üstünü çalıştıran bir Android telefon.

Bilgisayarınızdan telefonunuzun ekranıyla (Telefon ekranı) etkileşim:

Surface Laptop 2, Surface Pro 4 ila 6, Surface Book 1-2 ve Surface Go gibi Düşük Enerji Çevre Modunu destekleyen bir Windows 10 Insider PC. A l desteklenen telefonlar ist burada Samsung Galaxy ve son OnePlus cihazlar desteklenen çoğu.

Aramalar ve Telefon Ekran Telefonunuz en yeni haliyle için optimize edilmiştir son Windows 10 Insider Hızlı Halka önizleme, koşarken ile en iyi şans oldu.

Ancak temel işlevler (metinler, fotoğraflar ve bildirimler) düzenli olarak güncellenen bir Windows 10 PC ile iyi çalışmalıdır.

Unutmayın, tüm bunlar zaman içinde daha geniş bir cihaz alt kümesine açılmalıdır.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir