Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana Sayfa Mobil Nasıl Yaparım: AîrPods'unuzun Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?

Nasıl Yaparım: AîrPods’unuzun Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?

- Advertisement -

Nasıl Yaparım: AîrPods'unuzun Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?
Nasıl Yaparım: AîrPods’unuzun Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?

Nasıl Yaparım: AîrPods’unuzun Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız?

İster bir fareden, ister bir hoparlörden veya bir çift kulaklıktan bahsediyor olun, kablosuz bağlantıya geçmek son derece kullanışlıdır: kabloların birbirine dolanması veya takılması konusunda kim endişelenmek ister? Ancak olumsuz yanları da var ve bunların en bariz olanı batarya ile ilgili.

Apple’ın AîrPods kablosuz kulaklıkları, şarj etmek için kutularına geri koymanız gerekmeden önce, birincil pil de diyebileceğiniz yaklaşık altı saatlik bir ömre sahiptir. O zamanlar müzik dinleyemezsin ama en azından bunu hareket halindeyken yapabilirsin. Ancak yaklaşık 30 saat sonra kasanın gücü boşalacak ve bu noktada bir elektrik fişine yönelmeniz gerekecek.

Kulaklıklarınızın şarjlar arasında daha uzun süre dayanmasını sağlamanın bir yolu var mı? Evet. Bu yazıda, AîrPod’ların pil Ömrünü uzatmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları sunuyoruz.

AIRPODS NE KADAR SÜRER? 

Apple, bir çift 3. nesil AîrPods’un (2021 modeli), yeniden şarj edilmeden önce müzik dinliyorsanız yaklaşık altı saat veya yaklaşık dört saat konuşma süresi süreceğini söylüyor. Şarj durumu, toplamda yaklaşık 30 saat veya 20 saat konuşma süresi için iyi olmalıdır.

Mevcut AirPods Pro (2. nesil) biraz daha uzun konuşma süreleri için tasarlandı: Manşet rakamlar hala tomurcuklar için altı saat ve kılıf için 30 saat, ancak Apple tomurcuklar için fazladan 30 dakikalık konuşma süresi sağlayacaklarını iddia ediyor ve dava için fazladan dört saat.

AirPod’lar (3. nesil)

  • Listening time (buds): 6 saat
  • Talk time (buds): 4 saat  
  • Toplam dinleme süresi (kılıfla birlikte):  30 saat
  • Toplam konuşma süresi (kılıfla birlikte): 20 saat

AirPods Pro (2. nesil)

  • Dinleme süresi (buds): 6 saat (Uzamsal Ses ve Kafa İzleme etkinken 5,5 saate kadar)
  • Konuşma süresi (buds): 4,5 saat 
  • Toplam dinleme süresi (kılıfla birlikte):  30 saat
  • Toplam konuşma süresi (kutu ile): 24 saat

Bundan çok daha düşük süreler görüyorsanız, AirPods’unuz arızalı olabilir. Apple desteğiyle iletişime geçebilir, pilin tamir edilme olasılığını araştırabilir veya yeni bir çift satın alabilirsiniz.

AIRPODS PİLİNİN DAHA UZUN ÖMÜRLÜ NASIL HAZIRLANIR

AirPods’unuzun pil ömrünü en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak yedi ipucumuz var. Nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

AirPod’ları kutusunda tutun

Genel bir ilke olarak, sizi dinlemedikleri zamanlarda AirPod’ları her zaman kutusuna geri koymalısınız; bu, hasara ve kayba karşı da iyi bir korumadır. Bu, genel pil ömrünüzü iyileştirmez, ancak tomurcukların her zaman doldurulduğu ve bir sonraki şarj etmeden önce daha fazla dinleme süresi elde edeceğiniz anlamına gelir.

Dava ile oynamayın

Apple, kasayı tekrar tekrar açıp kapatmanın pil şarjını azaltabileceği konusunda uyarıyor. Öyleyse bunu yapma.

Her seferinde bir kulaklık dinleyin

Aynı anda iki kulaklık yerine tek bir kulaklık dinlerseniz, normalde kullandığınızın yarısı kadar güç harcarsınız. Ve bir tomurcuk çalışırken diğeri şarj olduğundan, kasa bitene kadar müzik dinlemeyi asla bırakmanız gerekmez. 

Sonuç olarak ortaya çıkan mono ses deneyimi, AîrPod’lar için 189 £ ayırdığınızda tam olarak kaydolduğunuz şey değil (ve Sol ve sağ kulaklar arasında geçiş yapmanız gerekecek), ancak hiç yoktan iyidir ve yönetilebilir bir uzlaşma pil Ömrü bir endişe ise.

Birkaç kişinin yine de Bu Şekilde Dinlediğini unutmayın (En azından bazen, örneğin bisiklet sürerken), çünkü bu, çevrenizdeki dünyadaki potansiyel tehlikelerin daha fazla farkında olmanızı sağlar.

Aşırı sıcaklıklardan kaçının

Piller aşırı sıcakta veya soğukta daha az iyi performans gösterir ve bu koşullar da Uzun vadeli hasara neden olabilir.

AirPod’larınızı mümkün olduğunca doğrudan güneş ışığından uzak tutmaya çalışın (yani onları kullanmadığınız zamanlarda) ve gece boyunca çok soğumayacak bir yerde saklayın.

Akıllı özelliklerde rahat olun 

AirPod’larda kullanışlı ancak gerekli olmayan bazı akıllı özellikler bulunur.

Eşlenen iPhone’da Otomatik Kulak Algılama’yı kapatabilirsiniz: Ayarlar > BLuetooth’a gidin, AirPods’a dokunun ve ardından Otomatik Kulak Algılama’ya dokunarak gri-beyaza dönmesini sağlayın. Ancak bunu yaparsanız, tomurcuklarınızı çıkardığınızda müziği manuel olarak kapatmayı unutmamalısınız, aksi takdirde gereksiz yere güç yakmış olursunuz.

Benzer şekilde, kullanmanız gerekmeyen diğer tüm özellikleri kapatabilirsiniz: gürültü önleme, Şeffaflık (ve Aktif Şeffaflık), Uzamsal Ses, şarj kutusu sesleri vb. Gerçekten gerekmedikçe musluk Kontrollerini kullanmamaya çalışın.

Sesi kısın 

Düşük ses seviyesinde müzik çalan bir AirPod seti, en yüksek ses seviyesinde çalan bir çiftten biraz daha uzun süre dayanır. Ayrıca kulaklarınız için daha iyidir. Ancak şunu unutmayın

AîrPod’lar, sürücülere göre BLuetooth gibi şeylere daha fazla güç harcar, bu nedenle tasarrufun küçük olmasını bekleriz.

Bir güç bankası/Powerbank edinin

Yukarıdaki ipuçlarını denediğiniz halde AîrPods’unuzun pil ömründen hâlâ memnun değilseniz, yapacak bir şey yok: Biraz para harcamanız gerekecek. Kaliteli bir güç bankası çok pahalı olmamalı ve orta kapasiteli bir ünite bile birden fazla şarj için yeterli olmayacaktır.

AîrPods şarj kutusunda bir Lîghtnîng bağlantı noktası vardır, bu yüzden bunun için hazır olduğunuzdan emin olun: ya kendi özel Lîghtnîng kablosuna sahip bir güç bankası edinin ya da kendi USB’den Lîghtnîng’e kablonuzu getirmeyi unutmayın.

AIRPODS’U NE KADAR SÜRE ŞARJ ETMELİSİNİZ?

Bu ayrı ama ilgili bir soru çünkü elektronik cihazları aşırı şarj etmek veya gereğinden fazla şarj etmek pillerinin daha hızlı eskimesine neden olabilir ve uzun vadede pil ömrünü etkileyebilir. Kilit nokta, ihtiyaç duymadıkları takdirde AîrPod’larınızı şarj etmemek.

Süre açısından Apple, çok kısa şarj sürelerinin bile AîrPod’larınızın önemli bir süre müzik çalmasını sağlayabileceğini belirtiyor. en son ile

(3. nesil) AîrPods ve AîrPods Pro’nun her iki sürümü için, kutuda yalnızca beş dakikalık şarj, bir saatlik müzik çalma için yeterli olmalıdır; eski 2. nesil AîrPod’larda üç saat yeterli olacaktır.

Açıktır ki, bunları uzun süre şebeke gücünden uzakta kullanmak için sık sık bundan daha uzun süre şarj etmek isteyeceksiniz. Bir AîrPods kasasını tamamen şarj etmek için gereken süre, sahip olduğunuz modele ve kablosuz (daha yavaş olan) veya kablo kullanarak şarj ettiğinize göre değişir. Ancak genel olarak bir ila iki saat fazlasıyla yeterli olacaktır ve bunun ötesindeki herhangi bir şey size hiçbir şey kazandırmaz ve pili eskitebilir.

AîrPod’ların günlük rutininizi gözlemlemesine ve şarjlarını buna göre ayarlamasına neden olan Optimize Edilmiş Pil Şarj Etme özelliğini kullanmanızı öneririz. Diğer bir deyişle, yüzde 80 civarına kadar şarj olacaklar, sonra geri kalanını doldurmadan önce siz uyanmak üzere olana kadar bekleyecekler. Bu, pilin aşınmasını azaltır ve kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olur.

Optimize Edilmiş Pil Şarjı varsayılan olarak etkinleştirilmelidir, ancak Ayarlar > BLuetooth’a gidip AîrPods’unuzun yanındaki I Harfine dokunarak kontrol edebilirsiniz. Aşağı kaydırın ve ilgili anahtarın yeşile ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.

BENZER YAZILAR

Oryantalizm -Edward Said

Kitap, önsöz, giriş ve üç uzun, on iki kısa bölüm ile bir ekten müteşekkil olup, 540 sayfadır. "Oryantalizm’in kapsamı" başlıklı birinci bölümde, gerek tarih...

ASRock, Radeon RX 7900 XT ve RX 7900 XT Aqua, Taichi, Phantom Oyun Grafik Kartlarını Tanıtıyor

ASRock, Aqua, Taichi ve Phantom Oyun Modellerinde Radeon RX 7900 XTX ve RX 7900 XT Özel Grafik Kartlarını Piyasaya Sürüyor ASRock'ın yeni Radeon RX 7900...

DC3

DC3 dosyası nedir? .DC3 uzantılı bir dosya, bir CAD yazılımı olan DesignCAD 3D MAX ile oluşturulmuş bir 3D çizimdir. Yüksek kaliteli tasarımlar, basit görüntüler ve...

Nothing Ear (2) Kulakiçi Kulaklıkların Çıkış Tarihi Sonunda Açıklandı

Şirket olarak önemli ölçüde büyümeyi başardığını ve uzun bir yol kat ettiğini söylemek güvenlidir. The Nothing Ear (1) fiyat açısından kesinlikle etkileyiciydi ve ardından...

Gerçeğe Doğru-3

Çalışmak ibadettir. Ancak bu farzların yerine getirilmesi hususunda ihmal ve tembellik gösterilmemesi ve haramlardan kaçınılması şartlarına bağlıdır.Her cemal ve kemal sahibi kendi cemal ve...

Hobbit

KİTABIN ADI HobbitKİTABIN YAZARI J. R. R. TOLKIENÇEVİREN Esra UZUNYAYINEVİ VE ADRESİ Cumhuriyet Kitap Kulübü Cağaloğlu / İSTANBULBASIM TARİHİ EKİM 1997KİTABIN ÖZETİ :Kitap tamamen...

POPÜLER YAZILAR

Gigabyte, 600 ve 700 Serisi Anakartlarına “Yeni Nesil Intel Masaüstü CPU” Desteği Ekliyor

Gigabyte, 600 ve 700 serisi anakartları için Intel'in yeni nesil masaüstü CPU desteği ekleyen yeni bir BIOS güncellemesini sessizce yayınladı. Gigabyte 600 ve 700 Serisi...

Apple AR Kulaklığını Pazartesi Günü Açıklayacak, Ancak Cihaz Ekim’de Seri Üretime Gireceğinden Lansman Aylar Sürebilir

Apple'ın merakla beklenen AR Kulaklığını Pazartesi günü WWDC etkinliğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz bir süredir söylenti değirmeninde dinlendi ve birkaç gecikmeden sonra, kulaklık nihayet...

Gmail Doğrulama Rozetlerini hatırlıyor musunuz? Dolandırıcılar Onlardan Yararlanmanın Bir Yolunu Buldu

Google, insanların her e-posta aldıklarında güvende olmalarını sağlamanın çeşitli yollarını araştırmaktadır. Şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli önlemler aldı: yakın zamanda duyuruldu İleti...

Apple’ın 12 Çekirdekli ‘X1’ Yonga Setli AR Kulaklığı, Yeni Benchmark Sızıntısında M2 Max’ten Daha Hızlı Performans Gösteriyor, Ama Ne yazık ki Skorlar Sahte

SoC'nin X1 olarak adlandırıldığını ortaya çıkaran en son kıyaslama sızıntısını duymak bizim için şaşırtıcıydı. 8 çekirdekli bir CPU yerine liste, M2 Max'ten daha yüksek...