Ana Sayfa / Nintendo / My Friend Pedro – PC, Switch
My Friend Pedro - PC, Switch
My Friend Pedro - PC, Switch

My Friend Pedro – PC, Switch

My Friend Pedro – PC, Switch

Geliştirici: DeadToast Entertainment
Yayıncı: Devolver Digital
Biçim: PC, Switch
Menşei: İsveç
Sürüm: 2019

My Friend Pedro (Arkadaşım Pedro) aşırı yaratıcı, şeker katkısı olan, hiperviyolit bir yürümeye başlayan çocuk gibi çalmadan anekdot anlatmanın bir yolu yok. Örneğin: size duyarlı bir muzun bize zamanı nasıl kontrol edeceğimizi öğrettiğimiz zamanı anlattık mı ve sonra bir pencereden piroütting yapmadan ve daha sonra tekmelediğimiz bir kaykay üzerine aynı anda iki muhafızla başa çıkmak için bir zipline’ı aşağı doğru çırptık. birinin yüzüne? Kaptın bu işi.

Söz konusu fikir Victor Ågren’in çalışması ve ilk olarak 2006 yılında bir Flash oyunu olarak ortaya çıktı. Ågren “Her zaman onun fikrini, yavaş hareketli akrobatik şeyi sevdim” diyor. “Max Payne’i oynadığımdan beri temelde ‘Daha fazlasını istiyorum!’ Ama Media Molecule’den ayrıldıktan bir ya da iki yıl sonra, etrafta oynadığım Flash oyununu bitirmeme karar verdim. Ben de öyle yaptım. ”2014 yılında,“ Flash’ın son nefesi ”sırasında, nihayet interneti vurdu ve hemen popüler oldu. Ågren, “ Flash oyunlarla ilgili genel his, etrafta oynamanın ve herhangi bir şey yapmanın iyi olduğu ve çok ciddi olmadığıydı. “Bence bu yaratıcı bir özgürlük veriyor.

Benim için en önemli şey arkasındaki zihniyet. Yarattığınız zaman, kendinize ne kadar çok baskı yaparsanız, zihninizin dolaşmasına o kadar az izin verebilirsiniz. ”Arkadaşım Pedro şimdi Birlik’te yapılabilir, ancak Flash kökleri sayesinde doğaçlama eğlencenin temel duygusu kalır. Bu bir var bunu zorlar sizi giderek saçma John Wick tarzı numaraların altından kalkmak için bu simülatör’.

Evet ve’ tarz saçma kana susamış. Birleşik ve puanlama sistemi geleneksel bir teşvik sağlar. Ama mümkün olan en mantıklı cinayet tilkisi dans etme arzunuzu gerçekten güçlendiren usta tasarım dokunuşları. İlk birkaç seviyede, düşmanlar nadiren uzaklaşır, yani her oda bir tür bulmaca haline gelir. Mermi zaman ölçüm cihazınız cömerttir ve hızlı bir şekilde yeniden doldurulur, bir sonraki hareketinizde meditasyon yaparken ağır çekimde takla atmanıza izin verir: belki bir kurşun kaçmak, silah ateşleme spin veya bir düşmanın gövdesinden geri dönüş. Silahların ve diğer ölümcül nesnelerin yörüngesini kurbanlarınızla dikkatlice hizalamak da önemlidir.

Vuruş bir yakın dövüş saldırısı işlevi görür veya tava gibi şeyleri düşman kafalarına veya havaya fırlatır. Vur ve mermiler goon’a seker. Hatta hedefinizi çift tabanca ile bölebilirsiniz: bir silahı hedeflemek, ardından diğerini hareket ettirirken yerine sabitlemek için bir düğmeyi tutmak, sonunda içgüdü haline gelen zihinsel bir hokkabazlık eylemidir. Seviyeleri tekrar tekrar oynatarak, en havalı seviye sonu GIF vurgulamasını (Twitter ile paylaşılabilir) ve en uzun portmantoyu oluşturmaya çalışıyoruz: ‘walljump-air-spindramatic-entrance-kill’ in ‘görkemli’ olduğuna karar verildi. Meyveli suç ortağımız. “Oyun bir dildir, bu yüzden mekanik yönü bir mizah biçimi olarak kullanmaya çalışıyorum” diyor Ågren. Ve işe yarıyor: en iyi kombinasyonlar iyi anlatılan şakalar gibi hissettiriyor – bazen hızlı, bazen yavaş, ama her zaman zamanlayıcı, beceri ve katil yumruk çizgisini sunmak için biraz ad-lib’e bağlı. Bu tür yaratıcı bir kısırlık için özel olarak tasarlanmış depolarda twirling yaparken bu elektriktir, ancak başka bir şey düz düşer.

Motosiklet süren bir patron dövüşü, gaz tüpü atma Kasapını indirmeden önce düşman sürücülerinin dalgalarını temizliyor – ancak birden fazla uçakta atış yapmak titiz ve tek jimnastik seçeneklerimiz bisiklet döndürüyor, dinamizm eksikliği oldukça hissediliyor. Ancak Ågren, her set parçasının farklı mekaniğe sahip olacağına ve düzenli seviyelere ferahlatıcı aralar sunacağına söz veriyor. “Bunun bir kısmı da benim için ilginç tutmak. Dört yıl boyunca aynı şey üzerinde çalıştığınızda, yeni bir şey yapmak için cazip hale gelirsiniz. Sanırım kendimi kandırdım. Bu yüzden yeni bir şey yapabilirim, ama oyuna koyacağım! ” Ågren’in kanlı atıcısından beklenmedik bir tatlılık yayılıyor: sıra dışı olmasına rağmen, dostluk hakkında bir hikaye. Her şeyden önce, yaratıcılığın – ve iyi bir kahkahanın – en iyi paylaşıldığı ve Medya’nın serbest bırakılmasından sonra bir takımda tekrar çalışmayı dört gözle beklediği gibi bir Medya Molekülü hissi var. “Bir meslektaş gibi biriyle paylaştığınızda yolculuk biraz daha değerli hale geliyor.” Veya gerçekten de bir muz.

Daha geniş soyma

Muz Pedro bir öğretici sunmak ve Ågren’in Flash oyununa dikkat çekmek için bir yol olarak başladı. “Merak güçlü bir şey. Muzun yanına silah koyduğunuzda… Flash sitelerine baktığımızda, her gün değişen kalitede yüzlerce oyun var. Göze çarpan bir şeye ihtiyacım vardı. ”Ancak daha eksiksiz bir oyun yaratmaya karar verdiğinde, muz aniden biraz kafa kaşıdı. “Bu neden ilginç bir şey oldu ki, ‘Neden bir muz? Neden bu ve bu ve şimdi tüm bu şeyleri nasıl haklı gösterebilirim? ‘”En azından Devolver Digital ile bir yayıncılık anlaşması imzaladıktan sonra, oyuna olan ilgiyi artırma konusunda çok endişelenmesine gerek yok:“ İnsanlar bunu biliyor Devolver ise iyi şeyler. ”

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: