4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Programlar Microsoft Yeni PowerToys Win + R Değiştirmeyi Yayınladı

Microsoft Yeni PowerToys Win + R Değiştirmeyi Yayınladı

- Advertisement -
- Advertisement -

Microsoft şu anda açık kaynaklı trende, Build 2020’nin çoğu bu temaya odaklanıyor. Windows Terminal 1.0’ı piyasaya sürdükten sonra , şirket artık PowerToys aracılığıyla Windows 10 için Spotlight benzeri bir başlatıcı uygulaması yayınladı. PowerToys v0.18 sürümü PowerToys Run ve bir Klavye Yöneticisi getiriyor.

Yeni Run başlatıcısı, hızlı arama, eklentiler ve daha fazlasını sunan Win + R deneyimini modernize edecek. Bu ilk sürümde, başlatıcı, genellikle Başlat menüsü arama işlevi tarafından ele alınan uygulamalar ve dosyalar aramanıza izin veriyor.

Ancak, gelecek tekrarlamalar olacak daha güçlü bir fırlatıcı haline dönecek “Apple’ın Spotlight aramaya göre daha MacOS üzerinde Alfred benzer ve daha fonksiyonel,” Verge de millet söyledi . Win + R’nin tüm mevcut işlevleri bu yeni başlatıcıya dahil edilecek olsa da, Denetim Masası kısayolları da dahil olmak üzere deneyime çok daha fazlası eklenecek.

Microsoft geçen yıl PowerToys’i yeniden piyasaya sürerek, güçlü kullanıcılar için araçlar oluşturmak üzere Windows 95 yardımcı program grubunu açık kaynak topluluğuna açtı. Geçen yıl, Windows 10 kullanıcılarının oynaması için test edilen ve piyasaya sürülen birkaç yardımcı program gördük. Bunlar arasında Windows anahtar kısayol kılavuzu, FancyZones adında bir pencere yöneticisi ve bir grup dosyayı toplu olarak yeniden adlandırmayı kolaylaştıran bir yardımcı program olan PowerRename bulunur. PowerToys’u yeniden başlattığının ilk duyurusu sırasında, şirket Win + R değişimini geliştirmeyi düşündüğü yardımcı programlardan biri olarak listelemişti.

Win + R değiştirme ile birlikte, 0.18 sürümü, Windows 10’da tuşları yeniden eşleştirmenize izin veren bir Klavye Yöneticisi de getirdi.

PowerToys v0.18.0 için sürüm notları:

0.18 yayın döngüsü için hedeflerimiz PowerToys Run, Klavye yöneticisi ve yeni ayarlar sistemine geçiş olmak üzere üç büyük öğeydi. Bu aynı zamanda otomatik güncelleme sistemini ilk kez test edeceğiz.

Not:  Kurulumdan sonra, PowerToys’u ilk kez başlatmanız gerekecektir. Bu ileriye doğru yükleme deneyimini geliştireceğiz, ancak olası bir yükleme bağımlılığı nedeniyle, şu anda kurulumdan sonra başlayamıyoruz.

Geri bildirim önemlidir. PT Run’da iyileştirilmesi gereken alanlar olduğunu biliyoruz. Geliştirebilmemiz için geri bildirimi çok isteriz. Ayrıca, otomatik yükseltme konusunda daha agresif olmamızı isteyip istemediğinizi bilmek isteriz.

Tüm işlem geçmişi için lütfen 0.18 sürümüne bakın. Aşağıda bu sürümdeki madde işaretlerinden sadece birkaçı bulunmaktadır.

  • Yeni Yardımcı Programlar
    • PowerToys Run, yeni uygulama başlatıcısı (etkinleştirmek için alt alanı kullanın)
    • Klavye yöneticisi, klavyenizi yeniden eşleştirmenin hızlı ve kolay bir yolu
  • # 243’ün ayar sorunu düzeltildi
  • FancyZones # 1264 üzerinde gelişmiş performans
  • Birçok hata düzeltmesi!

Daha fazla bilgi ve Çalıştır başlatıcısı PowerToys v0.18 indirmek için sından  GitHub’dan .

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60