Pazar, Eylül 24, 2023
Ana Sayfa Microsoft Microsoft, RP Kullanıcıları için Windows 11 Sürüm 22H2 Güncellemesi KB5022360'ı Yayınladı

Microsoft, RP Kullanıcıları için Windows 11 Sürüm 22H2 Güncellemesi KB5022360’ı Yayınladı

- Advertisement -
- Advertisement -

Microsoft, programın Sürüm Önizleme kanalına kayıtlı Windows çalışanları için KB5022360 güncelleştirmesi biçiminde yeni bir Windows 11 derlemesi yayımladı.

Elbette, odak noktası hata düzeltmeleri ve daha fazla iyileştirmedir, ancak çok önemli bir değişiklik, Microsoft yüklü güncellemelerle ilgili bilgileri yeni bir ana sayfaya taşıdığından, .NET Framework güncellemeleriyle ilgilidir.

“Önizleme .NET Framework güncellemelerinin deneyimini değiştirdik. Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra, gelecekteki tüm önizleme (isteğe bağlı) .NET Framework güncelleştirmeleri, Ayarlar > Windows Update > Gelişmiş seçenekler > İsteğe bağlı güncelleştirmeler sayfasında görüntülenecektir. Bu sayfada, hangi isteğe bağlı güncellemeleri yüklemek istediğinizi kontrol edebilirsiniz, ”diye açıklıyor şirket.

Ayrıca bu yeni güncelleme, Microsoft Edge WebView2 kullanan bazı uygulamaların artık içerik görüntüleyememesine neden olan sorun da dahil olmak üzere Windows 11 sürüm 22H2’deki çeşitli hatalara yönelik düzeltmelerle birlikte gelir. Bazı durumlarda, bu uygulamalar boş veya gri bir ekranla sona erdi ve Microsoft, Office ve Widgets uygulamasının bile etkilendiğini açıkladı.

Ancak Microsoft, bu aydan itibaren güncellemelerin Sürüm Önizleme kanalına gönderilme şeklinin, bu halkanın parçası olan bilgisayarlar için gerekli güncelleme sayısını azaltmaya yardımcı olacağını açıklıyor.

“Bu ay, yükseltme sırasında müşterinin yaşadığı yeniden başlatma sayısını azaltmak için Sürüm Önizlemesinde bir değişiklik yapıyoruz. Bu aydan itibaren, müşteriler Windows 11, sürüm 22H2’ye yükseltme yaptıklarında, Özellik Güncellemesinin yanı sıra Ocak ayı isteğe bağlı kalite güncellemesini (KB5022360) ve .NET güncellemesini alacaklar. Bu, Windows 11, sürüm 22H2’ye yükselttiğinizde, hem Windows hem de .NET için en son ve en büyük güvenlik düzeltmelerini içeren özellik güncellemesini alacağınız anlamına gelir; hem de yalnızca tek bir yeniden başlatmayla!” şirket diyor.

Yeni Windows 11 güncellemesi için tam değişiklik günlüğünü aşağıda bulabilirsiniz.

 • Önizleme .NET Framework güncelleştirmeleri için deneyimi değiştirdik. Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra, gelecekteki tüm önizleme (isteğe bağlı) .NET Framework güncelleştirmeleri,  Ayarlar > Windows Update > Gelişmiş seçenekler > İsteğe bağlı güncelleştirmeler  sayfasında görüntülenecektir. Bu sayfada, hangi isteğe bağlı güncellemeleri yüklemek istediğinizi kontrol edebilirsiniz.
 • Searchindexer.exe’yi etkileyen bir sorunu düzelttik. Oturum açmanızı veya oturumu kapatmanızı rastgele durdurdu.
 • Dosyanın içeriğine göre bir dosyayı aramanızı engelleyen bir sorunu düzelttik.
 • İki veya daha fazla iş parçacığı arasındaki (kilitlenme olarak bilinen) bir kaynak çakışması sorununu düzelttik. Bu kilitlenme, COM+ uygulamalarını etkiledi.
 • conhost.exe’yi  etkileyen bir sorunu  düzelttik. Yanıt vermeyi durdurdu.
 • Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) son eki arama listesini etkilemiş olabilecek bir sorunu düzelttik. Bunu yapılandırdığınızda, üst etki alanı eksik olabilir.
 • Giriş Yöntemi Düzenleyicisi (IME) etkinken oluşmuş olabilecek bir sorunu düzelttik. Fare ve klavyeyi aynı anda kullandığınızda uygulamalar yanıt vermeyi durdurmuş olabilir.
 • FindWindow()  veya  FindWindowEx() öğelerini etkilemiş olabilecek bir sorunu düzelttik  . Yanlış pencere kolunu iade etmiş olabilirler.
 • Çok baytlı bir karakter kümesi (MBCS) uygulaması kullanarak Japonca Kanji’yi dönüştürdüğünüzde veya yeniden dönüştürdüğünüzde meydana gelmiş olabilecek bir sorunu düzelttik. Yazarken imleç yanlış yere taşınmış olabilir.
 • İçeriği görüntülemek için Microsoft Edge WebView2 kullanan uygulamaları etkilemiş olabilecek bir sorunu düzelttik. WebView2 kullanan uygulamalar, Microsoft Office ve Widgets uygulamasını içeriyordu. İçerik boş veya gri görünebilir.
 • Üretici yazılımı Güvenilir Platform Modüllerine sahip belirli sistemleri etkileyen bir sorunu düzelttik. (TPM). Bu sorun, bu sistemleri kurmak için AutoPilot kullanmanızı engelledi.
 • Görev çubuğunda aramayı kullanarak bulduğunuz resim dosyalarını etkileyen bir sorunu düzelttik. Bu sorun, bu resimleri açmanızı engelledi.
 • mstsc.exe dosyasını etkileyen bir sorunu düzelttik. Bir RemoteApp ve Masaüstü Bağlantısına bağlanırken yanıt vermeyi durdurdu.
 • Genişletilmiş Tostlar için Grup İlkesini etkileyen bir sorunu düzelttik.
 • Windows Server 2022 etki alanı denetleyicilerinin (DC) yanıt vermemesine neden olan bir sorunu düzelttik. Bu, Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) isteklerini işlerken meydana geldi.
 • Esnek Dosya Sistemi (ReFS) MSba etiketini etkileyen bir sorunu düzelttik. Sorun, disk belleği olmayan bir havuz sızıntısına neden oldu.
 • ReFS’yi etkileyen bir sorunu düzelttik. Sorun, sistem belleğini tüketen yüksek disk belleği olmayan havuz kullanımına neden oldu.
 • Microsoft Exploit Protection Export Address Filtering’e (EAF) tabi olan cihazları etkileyen bir sorunu düzelttik. Bazı uygulamalar yanıt vermeyi durdurdu veya açılmadı. Bunlara Microsoft Office ve Adobe Reader dahildir.
 • Bazı oyun kumandalarını etkileyen bir sorunu düzelttik. Oyun kumandası bilgisayara bağlandığında bilgisayar Uyku moduna geçmemiş olabilir.

BENZER YAZILAR

16 Çekirdek, 5 GHz Boost Saatler ve ES SKU

Core Ultra 7 1002H markalı 16 çekirdekli Intel Meteor Lake-H CPU, Geekbench veritabanında karşılaştırıldı. Intel Core Ultra 7 1002H "Meteor Lake" CPU, Benzerleri Arasında En...

Hackerlar, Sistemlere Hırsızlar ve Kripto Madencileri Bulaştırmak için ModernLoader’ı Kullanıyor

Mart ve Haziran 2022 arasında birbirinden farklı ancak birbiriyle ilişkili üç kampanyanın, ModernLoader, RedLine Stealer ve kripto para madencileri de dahil olmak üzere çeşitli...

XAML

XAML dosyası nedir? XAML, Genişletilebilir Uygulama İşaretleme Dili, uzantı dosyaları, Windows Presentation Foundation’a (WPF) dayalı yazılım uygulamaları için kullanıcı arabirimi öğelerini tanımlar. Bir dil olmasına...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...