Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana Sayfa web1 Microsoft Reklamcılık, Sohbet Reklamları API'si İçin Baidu Global ile İş Ortaklığı Yapıyor

Microsoft Reklamcılık, Sohbet Reklamları API’si İçin Baidu Global ile İş Ortaklığı Yapıyor

- Advertisement -

Önemli gelişmelere ilişkin aylık özetinde Microsoft Publishing, Baidu Global ile yeni ortaklığı, reklam fırsatları ve Bing’in Copilot olarak yeniden markalaşmasıyla ilgili en son haberleri paylaştı.

Bu ilerlemeler, reklamverenin erişimini ve verimliliğini artırarak tatil sezonu yaklaştıkça kayda değer bir genişlemeyi temsil ediyor.

Microsoft ve Baidu: Stratejik Bir İttifak

Microsoft Publishing, Baidu Global ile 2024 yılında ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya gibi pazarlarda kullanıma sunulmasını hedefleyen yeni bir ortaklıkla üretken yapay zekaya (AI) olan bağlılığını ilerletti.

Bu işbirliği, Microsoft’un Sohbet Reklamları API’sinden yararlanarak, doğal dil işleme ve üretken yapay zeka özellikleriyle zenginleştirilmiş bir mobil uygulama olan Baidu Global Keyboard’un kişiye özel ve ilgi çekici sponsorlu içerik sunmasına olanak tanıyor.

Microsoft Reklamcılık, Sohbet Reklamları API'si İçin Baidu Global ile İş Ortaklığı Yapıyor
Microsoft Reklamcılık, Sohbet Reklamları API’si İçin Baidu Global ile İş Ortaklığı Yapıyor

Bu ortaklık, reklamverenlere çeşitli uygulama ortamlarında, özellikle Z kuşağı olmak üzere daha geniş ve daha çeşitli bir hedef kitleye ulaşma konusunda eşsiz bir fırsat sunuyor.

Microsoft, bu ortaklığın kullanıcı deneyimlerini daha alakalı içerikle geliştirme potansiyelini vurguluyor ve reklamcılıkta üretken yapay zekadan yararlanmanın yenilikçi yollarını keşfetmeye devam ediyor.

Genişletilmiş Reklam Fırsatları

Artık tüm dünyada kullanıma sunulan Microsoft Store Ads, reklamverenlere uygulama ve oyun indirmelerini artırmanın bir yolunu sunuyor. Bu özellik, dünya çapındaki kampanyalar da dahil olmak üzere geniş coğrafi hedeflemeye olanak tanır.

Microsoft, Video ve Bağlantılı TV reklamlarını 32 Amerika, EMEA ve APAC pazarını kapsayacak şekilde genişletti. Bu genişleme, videonun reklam stratejilerinde giderek artan öneminin altını çiziyor.

Buna ek olarak Microsoft Publishing, potansiyel yüksek dönüşüm sağlayan hedef kitleleri belirlemek amacıyla tahmine dayalı hedefleme için toplu yönetimi de tanıttı.

Platform ayrıca, keşif ve talep oluşturma kampanyalarının Google Ads’den içe aktarılmasını kolaylaştırmak için Google İçe Aktarma özelliğini de yükseltti.

Bing Yardımcı Pilot Oldu

Önemli bir yeniden markalaşma süreciyle Bing Chat ve Bing Chat Enterprise şuna geçiş yaptı.

Bunlar güncellemeler Yapay zekanın gelecekteki büyümedeki rolünü vurgulayan Baidu ortaklığıyla, Microsoft Publishing’in dijital reklam alanında yenilikçiliğe ve müşteriyi güçlendirmeye olan bağlılığını vurgulayın.

BENZER YAZILAR

Eğer Birine Sahipsen Ölmeyeceksin

Bu ayın başlarındaki Apple açılış konuşmasında Apple, Apple Watch'un tüm avantajlarından ve pek çok insan için gerçek bir cankurtaran olarak nasıl hizmet ettiğinden bahsetti. İnsanların...

WhatsApp Şu Anda Gönderilmiş Mesajları Düzenlemenizi Sağlayan Bir Özelliği Test Ediyor

WhatsApp, iOS ve Android uygulamasına yeni özellikler getirmek için yavaş ama emin adımlarla çalışıyor ve genel özellik seti açısından hala eksik olsa da, kimsenin...

Gelişmekte Olan Bu Mikroblog Ağları Başarılı Olabilir mi?

Elon Musk, Twitter'ın CEO'su olup binlerce çalışanı işten çıkardığından beri, eski Twitter çalışanları ve Big Tech rakipleri Twitter alternatifleri yaratmaya odaklandı. Hiçbiri Twitter'ın izleyici boyutuna...

POPÜLER YAZILAR

Lazer Hassasiyeti, NASA’nın Navigasyon Doppler Lidar’ı ile Ay Keşifleriyle Buluşuyor

NASAAy gösterisi için hazırlanan Navigasyon Doppler Lidar teknolojisi, uzay araştırmalarının ötesinde sonuçları olan iniş teknolojisindeki ilerlemeleri vurguluyor. Bu ayın sonlarında, NASA'nın ticari ay teslimat hizmetleri...

Ay, Mars ve Ötesi için Öncü Fisyon Enerjisi

NASA özerklik, güvenlik ve uzun vadeli çalışmaya odaklanarak Ay için bir nükleer fisyon reaktörü geliştirmeye yönelik Fisyon Yüzey Enerjisi Projesi ile ilerliyor. Bu çaba,...

Yeni Nesil OLED Teknolojisinin Arkasındaki Sır

Durham Üniversitesi'ndeki bilim adamlarının yeni bir araştırması, daha parlak, daha verimli ve daha kararlı mavi organik ışık yayan diyotlara (OLED'ler) doğru beklenmedik bir yolu...

SEC’in X hesabı, Bitcoin ETF onayına ilişkin sahte haberler yayınlamak için saldırıya uğradı

Birisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) X (eski adıyla Twitter) hesabını ele geçirdi ve kurumun, kayıtlı ulusal güvenlik borsalarında Bitcoin ETF'lerinin (borsada...