Pazar, Eylül 24, 2023
Ana Sayfa Webmaster Microsoft, Evrensel Etkinlik İzleme Etiketleri İçin Öngörüleri Sunar

Microsoft, Evrensel Etkinlik İzleme Etiketleri İçin Öngörüleri Sunar

- Advertisement -
- Advertisement -

Kullanıcıların bir web sitesiyle nasıl etkileşime geçtiğini anlamak, özellikle reklam çabalarının etkinliğini değerlendirirken, her işletme için çok önemlidir.

Reklamverenlere bu konuda yardımcı olmak için Microsoft tanıttı, bu iş gereksinimlerini daha etkili bir şekilde karşılamak ve web sitesi trafiğini ve dönüşümlerini artırmak için tasarlanan Evrensel Etkinlik İzleme (UET) etiketleri için yeni bilgiler.

3 Temmuz’dan itibaren sürekli etkinleştirme için planlanan bu özellik, mevcut UET etiketleri için otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Özellikle, UET Insights, kullanıcılara değerli içgörüler sağlamayı ve reklam hedeflemenin kesinliğini artırmayı amaçlayan gelişmiş veri toplama yöntemleri içerir.

Microsoft UET Etiketi Nedir?

Bir Microsoft Advertising UET etiketi, reklamınızı tıkladıktan sonra web sitenizdeki müşteri etkinliklerini takip eder. Web sitenize tek bir UET etiketi yerleştirerek Microsoft Advertising’in ilgili verileri toplamasını sağlar.

Bu tür veri toplama, dönüşüm hedeflerini izlemenize ve hedef kitleleri daha etkili bir şekilde hedeflemek için belirli yeniden pazarlama listeleri oluşturmanıza olanak tanır.

UET, satın almalar, kayıtlar, indirmeler ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli dönüşüm hedeflerinin izlenmesini sağlar. Dönüşüm hedefleri aşağıdaki kriterlere göre yapılandırılabilir:

 • Web sitenizdeki belirli bir sayfayı veya bölümü ziyaret eden ziyaretçi sayısı.
 • Ziyaretçilerin web sitenizde belirli bir süre geçirdikleri durumlar.
 • Ziyaretçilerin web sitenizde belirli sayıda sayfaya göz attıkları durumlar.
 • Mobil uygulamanıza tıklayıp yükleyen kişilerin çetelesi.

Bunların yanı sıra birkaç başka özel hedefler ve olaylar kurulabilir ve izlenebilir.

Yeni UET İçgörüleri Neler Sunar?

Yeni tanıtılan içgörüler, web sitesi kullanıcı etkileşimlerinin daha derinlemesine anlaşılmasını sağlamayı amaçlayan çeşitli geliştirmeler içeriyor.

UET Insights, web sitesi verileri için güçlü bir yerleşik pano ile birlikte gelir ve kullanıcı katılımının anlaşılmasını kolaylaştırır. Bu özellik, işletmelerin web sayfalarında ince ayar yapmalarına ve gelişmiş dönüşümler için hedeflemeyi optimize etmelerine olanak tanır.

Microsoft, Evrensel Etkinlik İzleme Etiketleri İçin Öngörüleri Sunar
Microsoft, Evrensel Etkinlik İzleme Etiketleri İçin Öngörüleri Sunar

Pano, aşağıdakiler gibi önemli verileri gösterir:

 • Web sitenize yapılan genel ziyaretler ve her sayfanın aldığı ziyaret sayısı.
 • Menşe ülke ve cihaz türüne göre oturumların dökümü.
 • Web sitenizde yalnızca birkaç saniye geçiren müşterileri ifade eden hızlı geri dönüşlerle ilgili veriler.
 • Ziyaretçilerin web sitenizde geçirdikleri süreye ilişkin bilgiler.

Bu içgörüler, sayfa gecikmeleri, kapsayan hız ve yükleme süreleri, tıklamalar ve kaydırmalar gibi etkileşimler, satın alma sepetlerinin özellikleri, alışveriş sepetinin terk edilmesiyle ilgili ayrıntılar, tarayıcıyla ilgili sinyaller ve JavaScript tarayıcı hataları gibi ek göstergeleri içerir.

UET Insights, Reklamverenlere Nasıl Yardımcı Olur?

UET Insights’ın faydaları, web sitenizin performansının kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlamanın ötesine geçmelidir.

İyileştirilmiş hedefleme, dolandırıcılık tespiti ve dönüşüm kaybını en aza indirme yoluyla reklamverenlerin reklamların etkinliğini artırmasına yardımcı olmalıdırlar.

Tüm bu faktörler, kullanıcı davranışının ve web sitesi performansının daha zengin bir şekilde anlaşılmasına katkıda bulunarak daha verimli reklam stratejilerine yol açar.

Reklamverenlerin Bilmesi Gerekenler

UET Insights’ı etkinleştirmek kodlama gerektirmez. Mevcut etiketler arka uçta otomatik olarak güncellenirken gelecekte oluşturulacak tüm yeni etiketler önceden UET Insights ile donatılacaktır.

Dikkat edilmesi gereken diğer bazı önemli hususlar şunlardır:

 • UET Insights, sitenizin performansı üzerinde herhangi bir olumsuz etki olmamasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Toplanan veriler işlenir ve neredeyse anında UET kontrol panelinde sunulur.
 • Aldığınız bilgilerin eksiksiz ve temsili olmasını sağlamak için herhangi bir veri örneklemesi söz konusu değildir.
 • Reklamverenler, UET Insights üzerinde tam denetime sahiptir ve gerekirse bunları kapatmayı seçebilir.

Bu özelliği daha derinlemesine anlamak için şuraya göz atmanız önerilir: yardım Microsoft tarafından sağlanan sayfa.

Reklamverenler herhangi bir nedenle UET Insights’ı devre dışı bırakmak isterse, birkaç seçenekleri vardır.

28 Haziran’dan önce reklamverenler, devre dışı bırakma formu, Hariç tutmak istedikleri belirli UET etiketi kimliklerini veya söz konusu Yönetici Hesabı ile ilişkili tüm UET etiketlerini devre dışı bırakmayı planlıyorlarsa Yönetici Hesabı Kimliğini sağlamaları gerekecektir.

BENZER YAZILAR

Processor Core Nedir?

Processor Core Nedir? İşlemci çekirdeği (veya kısaca “çekirdek”), bir CPU içindeki ayrı bir işlemcidir. Günümüzde birçok bilgisayarda çok çekirdekli işlemciler bulunur, bu da CPU’nun birden...

Qualitas, 2022’de gelirin iki katına çıkmasını bekliyor

Qualitas Semiconductor CEO'su Duho Kim Image: Qualitas Semiconductor   CEO'su Duho Kim, çip IP firması Qualitas Semiconductor'ın gelirinin bu yıl iki katından fazla artmasını beklediğini söyledi. 2017...

Hepsi Onaylandı: Snapdragon’dan Güç Alan Galaxy S23 Dünya Çapında Piyasaya Sürülecek

Samsung'un Galaxy S serisinde bulunan işlemci seçeneklerine yönelik klasik yaklaşımı, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından her zaman karışık duygularla karşılandı. Şirket, Galaxy S'yi pazara...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Microsoft, Web Sitelerine Bing Sohbet İçeriği Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlıyor

Microsoft duyurdu Bing'in yeni yapay zeka destekli sohbet robotu özelliğinde yayıncıların içerik kullanımlarını sınırlamalarına yönelik yeni seçenekleri. Teknoloji devi, yayıncıların dile getirdiği endişeleri gidermeyi ve...

Cihazları Tüm Açılardan ve Tüm Renklerle Gösteren Resmi Renderlarda Pixel 8 ve Pixel 8 Pro Sızıntısı

Resmi tanıtımına iki haftadan az kaldı Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'nun, ve bugün nihayet her iki cihazın da Google'ın onları piyasaya süreceği tüm...

MSI MEG Z790 ACE MAX ve MAG Z790 Tomahawk MAX İncelemesi

Intel'in 14. Nesil Raptor Lake Refresh CPU serisini yakında piyasaya sürmesi bir sır değil ve bu nedenle anakart satıcıları da mevcut ürün serilerinde yumuşak...

WhatsApp Yakında Uygulama İçinde Alışveriş Yapmanıza İzin Verebilir

O zamandan bu yana üç yıl geçti WhatsApp insanların uygulama içinden işletmelerden ve diğer platformlardan ürün ve hizmet satın almasına olanak sağlama olanağına sahip...