Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana Sayfa Webmaster Microsoft, Beceri Boşluğunu Gidermek İçin Ücretsiz Yapay Zeka Eğitimi Başlattı

Microsoft, Beceri Boşluğunu Gidermek İçin Ücretsiz Yapay Zeka Eğitimi Başlattı

- Advertisement -
- Advertisement -

Microsoft ve LinkedIn, iş gücünde yapay zeka becerilerine yönelik artan talebi karşılamak için adımlar atıyor.

LinkedIn Learning aracılığıyla sunulan Microsoft, insanlara yapay zeka teknolojisinden yararlanmak için gereken bilgi ve araçları sağlamak için Yapay Zeka Becerileri Girişimi’ni başlatıyor.

Microsoft, yapay zekanın hayatı ve işi iyileştirebilse de, insanların yapay zekayı sorumlu ve etik bir şekilde kullanmayı öğrenmesi gerektiğini vurguluyor.

AI Skills Initiative, bu bilgiyi oluşturmaya yardımcı olmayı ve insanları AI ile çalışmanın geleceğine hazırlamayı amaçlıyor.

Microsoft’un Ücretsiz AI Eğitim Kursu

Microsoft’un Yapay Zeka Becerileri Girişimi, LinkedIn ile geliştirilen yeni, ücretsiz kursları içerir.

Kurs, AI’ya bir giriş ve sorumlu AI ile ilgili sorunları sağlar. İngilizce olarak sunuluyor ve önümüzdeki aylarda başka dillerde eklenecek.

Kursu tamamladığınızda, üretken yapay zeka konusunda Microsoft’tan LinkedIn profilinizde görüntüleyebileceğiniz profesyonel bir sertifika alacaksınız.

Ek kaynaklar, eğitimciler için yapay zeka içeriğine sahip bir eğitmen araç seti ve Microsoft Learn’de ücretsiz bir yapay zeka becerileri yarışması içerir. Zorluk, Microsoft teknolojisini kullanarak temel yapay zeka becerilerini öğretir.

Microsoft, kurs çalışmalarına 2025 yılına kadar ücretsiz olarak erişilebileceğini vaat ediyor.

İçinde ne var?

İşte “ başlıklı bir kurs dökümü.Microsoft ve LinkedIn tarafından Üretken Yapay Zekada Kariyer Esasları

Kursta yaklaşık dört saati kapsayan beş eğitici video bulunmaktadır.

Eğitim videoları şunları içerir:

  • Yapay Zekaya Giriş
  • Üretken Yapay Zeka nedir?
  • Üretken Yapay Zeka: Düşünceli Çevrimiçi Aramanın Evrimi
  • Microsoft Bing Chat ile İşinizi Kolaylaştırın
  • Üretken Yapay Zeka Çağında Etik

Microsoft, Beceri Boşluğunu Gidermek İçin Ücretsiz Yapay Zeka Eğitimi Başlattı
Microsoft, Beceri Boşluğunu Gidermek İçin Ücretsiz Yapay Zeka Eğitimi Başlattı

Profesyonel sertifikayı kazanmak için önce tüm videoları tamamlamanız gerekir. Sınava yalnızca tüm eğitim tamamlandıktan sonra erişilebilir.

Sınavı geçtikten sonra, sertifikanıza hemen erişebileceksiniz. Daha sonra bunu LinkedIn profilinize ekleyebilir ve ağınızla paylaşabilirsiniz.

Yapay Zeka Becerileri İçin Acil İhtiyaç

Microsoft’un Yapay Zeka Becerileri Girişimi, şirketlerin belirlediği acil bir beceri ihtiyacını giderir.

Dünya Ekonomik Forumu’na göre, AI becerileri şirket eğitim programları için üçüncü en yüksek önceliktir.

Microsoft’un araştırması, insanların %70’inin iş yüklerinin çoğunu yapay zekanın halletmesini isterken, %49’unun yapay zekanın işlerinin yerini alabileceğinden endişe duyduğunu gösteriyor.

Yeni AI Skills Initiative, çalışanların AI teknolojilerini kullanmak için bilgi ve deneyim kazanmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

İleriye bakmak

Microsoft’un Skills for Jobs programı, siber güvenlik gibi talep gören alanlarda yeni kariyer bulmalarına yardımcı olarak dünya çapında milyonlara ulaştı.

Yapay Zeka Becerileri Girişimi, daha fazla yenilik ve ortaklıkları ön plana çıkarmayı vaat eden bu devam eden çabanın bir sonraki adımıdır.

Kaynak: LinkedIn

BENZER YAZILAR

Hard West 2

Hard West 2 Hard West 2, Vahşi Batı’daki ünlü haydut Gene Carter. Dikkatlice planladığı tren soygunu bir tuzağa dönüştü: Devletin altın rezervleri yerine soyguncularımız şeytanın...

Sekmeler Not Defteri’ni Tamamen Yeni Bir Uygulama Gibi Hissediyor

Not Defteri, Windows'taki en popüler uygulamalardan biriydi, öyle ve kesinlikle olmaya devam edecek. Birçok kişi için telefon numarası veya adres gibi bir şeyi yazmanın...

LG Energy, CATL’lerden daha yüksek performansa sahip LFP pilleri geliştirmeyi hedefliyor

Enerji yoğunluğu %20 artırıldı. Ancak ticarileşmesi yıllar alacaktır. LG Energy Solution şu anda elektrikli araçlar için lityum demir fosfat (LFP) pilleri geliştiriyordu. Kaynaklar, amacın LFP pillerinin...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Arkham Trilogy Switch Versiyonu 1 Aralık’a Ertelendi

Warner Bros. Interactive duyurdu... Batman: Arkham Trilogy'nin Nintendo Switch'e ertelendi. Daha önce 13 Ekim'de lansmanı yapılacağı duyurulan koleksiyon artık 1 Aralık'ta satışa sunulacak. Resmi...

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’da Ekran Sorunları Yaşıyor, Düşük Işıkta Ekranın Çok Karanlık Olduğunu Belirtiyor

Apple, geçen ay orijinal modelle aynı tasarıma sahip ancak iç kısmında çok sayıda iyileştirme içeren yeni Apple Watch Ultra 2'yi duyurdu. Özelliklerin karışımındaki en...

OnePlus Open ve OPPO Find N3’ün Aynı Telefon Olduğu Onaylandı ve Aynı Anda Başlatılıyor

OPPO ve OnePlus'ın birleşmesinden bu yana, her iki şirketin de modern bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olduklarından emin olmak için birlikte çalıştıklarını gördük. Sadece...

Epic Games Mağazası Patronu Sergiy Galyonkin Ayrıldı ve Epic 5.0’ın Kendisi İçin “Uygun Değil” Olduğunu Söyledi

Yıllar süren Fortnite kaynaklı göreceli istikrardan sonra, bir sarsıntı gelmiş gibi görünüyor. Geçen hafta şunu duyduk: Epic yaklaşık 900 çalışanını işten çıkarıyordu. Şirketin CEO'su...