Ana Sayfa / İnternet / Microsoft Arama: İş için Bing , ‘Microsoft Cortex’i kullanarak
Microsoft Arama İş için Bing , 'Microsoft Cortex'i kullanarak
Microsoft Arama İş için Bing , 'Microsoft Cortex'i kullanarak

Microsoft Arama: İş için Bing , ‘Microsoft Cortex’i kullanarak

Microsoft yıllarca iş arkadaşlarına doğru bilgiler sunmanın doğru yolunu buldu. Delve olmalı mı? Outlook Grupları? İkisinin bir kombinasyonu? Artık bu bilgilere Microsoft Bing’in ‘görünümü’ olan Microsoft Search üzerinden erişilebilir.

Microsoft Search, Bing’in İnternet’te arama yaptığı gibi intranetinizdeki kurumsal bilgileri sağlar. Microsoft Search’ün yeni sekme sayfası, şirket politikaları veya kimsenin hatırlayamadığı seyahat sitesi de dahil olmak üzere şirketinizin iş kaynaklarını parmaklarınızın ucuna getirecektir. Şirket ağındaysanız Bing destekli Microsoft Arama’yı görürsünüz; onun dışında Bing’i göreceksiniz. Bing gibi, doğal dil sorguları için semantik aramayı kullanabilirsiniz. Mehdi’ye göre, bu bilgilerin çoğu hala Delve’de ve Microsoft Search’te olmalıdır; farklı roller üstlenirler.

Teknoloji devinin ‘Project Cortex’ adını verdiği tamamen yeni bir hizmet biraz daha ileri gidiyor. Cortex, yasal sözleşmeler ve çalışan sözleşmeleri gibi yapılandırılmamış içerikten bilgi alır ve nesnelere otomatik olarak meta veri ekler ve konuları sınıflandırır, böylece daha kolay paylaşılabilir. Bu yeni ‘Project Cortex’ özelliklerinin tümü özel önizlemede şimdilik mevcut.

Buradaki mesaj? Bing ve AI ürünlerinin kurumsal başkan yardımcısı Jordi Ribas, “Kurumsal aramayı Web’de arama kadar kolay hale getirebiliyoruz ve Yusuf’un daha önce söylediği gibi, iş ve Web sonuçlarını tek bir deneyimle birleştiriyoruz” dedi. Microsoft’ta bir röportajda.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir