4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Android Microsoft, Android Share Menüsünde Kendi Uygulamalarına Yönelik Reklamlar Gösteriyor

Microsoft, Android Share Menüsünde Kendi Uygulamalarına Yönelik Reklamlar Gösteriyor

- Advertisement -
- Advertisement -

Microsoft, Android’in ‘Paylaş’ menüsüne reklam enjekte ediyor. Bir kullanıcı bir dosyayı açtığında veya paylaştığında, paylaşım menüsünde Microsoft Office, OneDrive ve diğer şirketin yazılımlarını tanıtan reklamlar, kullanıcının uygun uygulamayı yüklemesini önerir.

Android Police’in raporuna göre , farklı zamanlarda oluyor. Örneğin, bir Microsoft uygulaması yükler ve ardından bir PPTX dosyasını açmaya çalışırsanız, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi PowerPoint’i yüklemenizi önerir. Telefon Arkadaşınızı Kurduğunuzda, görüntüleri paylaşırken OneDrive’ı yüklemek için bir reklam gösterilir. PowerPoint uygulamasını yüklemekten kaçınabilirsiniz (sadece reklama dokunmayın), bu reklamlardan kurtulmanın bir seçeneği veya başka bir yolu yoktur.

Ms Android Paylaşım Menü Reklamları 1Android Share Men Reklamları Ms 2

Bir bakışta, sorun önemsizdir. Ancak, Microsoft, bu yazının yapıldığı anda Android’de Paylaş menüsünü reklamlar için kullanan tek şirkettir. Şimdi her uygulama geliştiricisinin aynı şeyi yapmaya başlayıp başlamayacağını düşünün. Paylaşım Menüsü son derece darmadağın olur!

Android Q’nun bu taktiklerin etkinliğini sınırladığını belirtmek gerekir: Yanıltıcı bir OneDrive simgesi görmek yerine normal Telefon Arkadaşınız’ı göreceksiniz.

 

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60