Cuma, Aralık 9, 2022
Ana Sayfa Webmaster Microsoft Ads Yeni Akıllı Kampanya Özelliklerini Tanıtıyor

Microsoft Ads Yeni Akıllı Kampanya Özelliklerini Tanıtıyor

- Advertisement -

Microsoft Ads Yeni Akıllı Kampanya Özelliklerini Tanıtıyor
Microsoft Ads Yeni Akıllı Kampanya Özelliklerini Tanıtıyor

Microsoft Ads, 8 Eylül Perşembe günü yeni, basitleştirilmiş Akıllı Kampanyalar kurulum deneyimini duyurdu.

Güncelleme ayrıca, onları Google Ads’den ayıran önemli bir yeni özelliği de içeriyor. Ücretli medya reklamları yayınlıyorsanız, yeni deneyimi keşfetmeye değer.

Microsoft, deneyim geçişini önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunacak, ancak mevcut reklamverenler aşağıdakiler için düşünülebilir: Erken erişimli özelliklere.

Yeni Basitleştirilmiş Deneyim

Microsoft Ads Akıllı Kampanyaları ilk olarak 2021’de ABD, İngiltere ve Avustralya pazarlarında belirli reklamverenlere yönelik olarak başlatılmıştı.

Günümüz ekonomisinde KOBİ’lerin artan ihtiyaçlarına yanıt olarak Microsoft, kampanya kurulumunu iyileştirdi deneyimi daha akıcı olmak için.

Akıllı Kampanya güncellemesi şunları içerir:

 • Yeni yönlendirilen kampanya deneyimi
 • Destekle güncellenmiş sohbet deneyimi
 • Kendi kendine oluşturma veya otomatik oluşturma seçenekleriyle basitleştirilmiş reklam kurulumu
 • Optimizasyonlar için güncellenmiş AI (yapay zeka) çözümü

Sonuç? Size zaman kazandıracak daha basit, verimli bir iş akışı.

Rekabetçi Çoklu Platform Avantajı

Akıllı Kampanya güncellemesinin en dikkat çekici özelliği, çoklu platform yetenekleridir.

Bu yeni hepsi bir arada özellik yalnızca Microsoft Ads’de kullanılabilir ve onlara Google’a göre büyük bir rekabet avantajı sağlar.

Google’ın Maksimum Performans kampanya türü (önceden Akıllı Kampanyalar), Keşfet, YouTube, Gmail, Görüntülü Reklam ve Arama gibi sahip olduğu tüm mülklerde reklam envanteri sunar. Ancak, reklam envanteri Google’ın sahip olduğu mülklerde durur.

Yeni Microsoft Ads Akıllı Kampanya deneyimiyle artık reklam erişiminizi genişletebilir ve bu platformların bir karışımında reklam yayınlayabilirsiniz:

 • Microsoft Reklamları
 • Google
 • Facebook
 • Instagram

Microsoft’un güncellenmiş AI çözümü, seçilen yerleşimlerde en iyi performans için otomatik olarak optimize eder.

Neden Bakım Yapmalısınız?

Microsoft Ads, yalnızca Arama pazarında değil, aynı zamanda çoklu platformda da rekabetçi adımlar atmaya devam ediyor.

KOBİ kategorisine girseniz de girmeseniz de bu özellik PPC programınıza önemli faydalar sağlar.

 • Web sitesi ve sosyal medya çabalarını geliştirin. Markanızı organik olarak oluşturmakta zorlanıyorsanız, çoklu platform özelliği Facebook ve Instagram sosyal ağlarında farkındalık yaratabilir. Ek olarak, Microsoft’un yeni araçları, sosyal gönderileri planlamanıza ve müşterilere tek bir arayüzde yanıt vermenize olanak tanır.
 • Reklamı ve kitle erişimini hızla ölçeklendirin. Niş bir pazardaysanız ve arama hacmi düşükse, Akıllı Kampanyalar çoklu platform özelliği, ürün veya hizmetinizi aramıyorlarsa hedefinizin önüne geçmenin harika bir yolu olabilir.
 • Genişletilmiş test yetenekleri. Halihazırda Google ve Microsoft Ads kullanıyorsanız, bu, hedef kitlenize reklam vermenin en etkili yolunu belirlemek için harika bir test olabilir. Genellikle, Microsoft Ads, Google’a kıyasla daha düşük TBM’ler sunar, bu nedenle denemekten zarar gelmez.
 • Basitleştirilmiş kampanya yönetimi. Zamanınız kısıtlıysa veya PPC’ye yeni başlıyorsanız, Microsoft Akıllı Kampanyalar başlamak için harika bir yer olabilir. Takip etmesi kolay kurulumdan çoklu platform yönetimine kadar, dijital alana düşük maliyetli bir giriş.
RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments