Cuma, Aralık 2, 2022
Ana Sayfa Webmaster Meta Leta Markaları Çalınan İçerik İçin Facebook ve Instagram'da Arama Yapıyor

Meta Leta Markaları Çalınan İçerik İçin Facebook ve Instagram’da Arama Yapıyor

- Advertisement -

Meta, markaların Facebook ve Instagram’da diğer hesapların kendi fikri mülkiyetlerini (IP) kullanıp kullanmadığını keşfetmeleri için yeni yollar sunuyor.

Meta’nın Marka Hakları Koruması adlı bir aracı, işletmelerin ve markaların görsele göre arama yapmasını sağlayan daha iyi arama işleviyle yükseltiliyor. Araç, bu görseli kullanarak Facebook ve Instagram’daki gönderiler de dahil olmak üzere diğer içerik türlerini ortaya çıkaracaktır.

İşletmeler, IP’lerini kullanan içeriği izinsiz olarak bildirme ve Meta’nın bir soruşturma yürütmesini ve hak ihlalinde bulunan içeriği kaldırmasını isteme olanağına sahip olacak.

Bu yeni arama işlevi, yalnızca tescilli ticari markalara sahip işletmelere sunulan Meta’nın Marka Haklarını Koruma aracında yapılan bir dizi güncellemenin parçasıdır.

Bir arama meraklısının bakış açısından, Meta’nın halka açık olmayan bir arama aracına sahip olmasını ilginç buldum.

Bu makale, Marka Hakları Koruması ile neler yapabileceğinizi ve buna nasıl erişebileceğinizi ele alacaktır.

Meta’nın Marka Hakları Koruması ile Çalınan İçeriği Arayın

Marka Hakları Koruması, markaların sahte, ticari marka, telif hakkı ihlali ve kimliğe bürünme içeriğini belirlemesine ve bildirmesine olanak tanır.

Bir blog gönderisinde Meta, Marka Hakları Korumasının ne olduğunu ve ne yapmak için tasarlandığını açıklıyor:

“Business Manager’dan erişilebilen araç, bir markanın fikri mülkiyetini kötüye kullanan veya kimliğine bürünen içeriği aramak, Meta’ya içeriğin kaldırılması için bir istek göndermek, bu isteklerin durumunu izlemek ve potansiyel olarak hak ihlallerini otomatik olarak tespit etmeye yardımcı olmak için referans resimler eklemek için kullanılabilir.”

Araç, markaların şunları aramasına ve raporlamasına olanak tanır:

  • Facebook veya Instagram reklamları
  • Facebook veya Instagram gönderileri
  • Facebook Mağazaları, Marketplace, alım satım grupları
  • Facebook Sayfaları, profilleri veya Grupları,
  • Instagram hesapları

Kalın harflerle listelenen öğeler, bugün duyurulan güncellemeler dizisiyle yakın zamanda eklendi.

Buna ek olarak Meta, otomatik yayından kaldırmalar ile kolaylaştırılmış bir raporlama süreci başlatıyor.

Önceden, içeriği kaldırmak için bir istek gönderdikten sonra, Meta’nın onu incelemesi ve kaldırması bir gün sürerdi. Artık, doğru raporlar geçmişine sahip markalar otomatik yayından kaldırma için uygundur.

Markalar, hak sahiplerinin IP’lerini kullanma iznine sahip Facebook Sayfalarının ve Instagram hesaplarının bir listesini yüklemesine olanak tanıyan yeni bir “izin ver” listesinden de yararlanabilir.

Meta, önceki raporlara dayanarak markaların incelemesi için reklamları, ticaret listelerini, Facebook Sayfalarını ve Instagram hesaplarını otomatik olarak önerecektir.

Uygunluk

Tescilli bir ticari markası olan işletmeler, Meta’nın Marka Hakları Koruma aracına erişim için başvurabilirler.

Marka Hakları Korumasına başvurmak için işletmelerin aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

  • İşletmenin Business Manager’da bir hesabı olmalıdır
  • Marka tescilli bir ticari markaya sahip olmalıdır
  • Ticari marka etkin ve metin tabanlı veya resim tabanlı olmalıdır
  • İşletmenin fikri mülkiyet ihlali geçmişi yok
  • Başvuru sahibi, markanın veya işletmenin bir çalışanı olmalıdır

Marka Hakları Koruması için başvurduktan ve erişim kazandıktan sonra, bunu Meta’s Business Manager’daki açılır menüden bulabilirsiniz.

Marka Hakları Korumasına erişiminiz yoksa ve Facebook veya Instagram’da hak ihlalinde bulunan içerikle karşılaşırsanız, Meta’lardan birini kullanarak kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. rapor formları.

Kaynak: Meta

RELATED ARTICLES

Pazarlama İlişkilendirme Modelleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Müşterilerin, dönüşüme giden yol boyunca birden çok kanal ve kampanya (çevrimiçi ve çevrimdışı) aracılığıyla bir markayla etkileşim kurduğunu hepimiz biliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, B2B sektöründe...

Arama Tahmini Nedir ve Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama, sanat ve bilimi harmanlamak, yaratıcı fikirleri eyleme geçirilebilir, izlenebilir adımlarla birleştirmekle ilgilidir. Ancak, sayfa içeriğinizi değiştirmeden veya web sitenizi yeniden yapılandırmadan önce, neyin...

Alan Adı Bir Google Sıralama Faktörü mü?

İnternetin ilk günlerini hatırlıyor musunuz? Yahoo oyunlarında solitaire oynarken tüm gününüzü AOL messenger'da arkadaşlarınızla sohbet ederek geçirebilirsiniz. Sonra annen bir arama yapmak için telefonu aldı...

Most Popular

Artan Yoğunluklar ve 64-Bit DRAM ile Kapasiteyi ve Performansı İkiye Katlama

Samsung GDDR6 DRAM'e kıyasla performans ve kapasiteyi ikiye katlayan, GDDR6W olarak bilinen yeni nesil grafik belleği. Yeni Nesil Grafik Çözümleri İçin Samsung GDDR6W Bellek Tanıtıldı:...

Sapphire Rapids-WS CPU Desteği, 16 “8-Kanallı” DDR5 DIMM, Çok sayıda PCIe Gen5 Yuvası

Supermicro'nun Intel'in Sapphire Rapids-WS Xeon İş İstasyonu CPU'ları için yaklaşmakta olan W790 anakartı sızdı. İlk W790 Anakart Kırma Kapağı, 16 DDR5 DIMM Yuvalı Supermicro E-ATX...

CSOT, T5 LCD fabrikasında ekipman kurulumunu daha da geciktiriyor

Koreli kit üreticilerinin kazançları zarar görecek Çinli ekran devi CSOT, Gen 6 likit kristal ekran (LCD) panel üretimine ayrılmış T5 fabrikasında ekipman kurulumunu ertelemeye devam...

Hyundai, 2023’te CATL’nin CTP teknolojisini yaygın olarak kullanacak

Hyundai Motor, CATL'nin cell to pack teknolojisini gelecek yıl yeni elektrikli araçlarında uygulamayı planlıyor. Kaynaklar, pil hücrelerini doğrudan modülsüz paketlere koyan teknolojinin, ilk olarak Kia...

Recent Comments