Cuma, Eylül 30, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya Meta, Küçük İşletme Reklamcılığına Otomasyon Getiriyor

Meta, Küçük İşletme Reklamcılığına Otomasyon Getiriyor

Meta, küçük işletme reklamverenlerinin yapay zeka ve otomasyondaki gelişmelerden yararlanmasına yardımcı olacak yeni araçlar sunuyor.

Bir Facebook sayfası aracılığıyla bir reklam oluştururken, küçük işletmeler artık Meta’nın Advantage+ reklam teknolojilerini kullanabilir.

Meta’nın reklamverenler için en gelişmiş yapay zeka ve otomasyon teklifi olan Advantage+, tam teşekküllü kampanyalara özeldi. Şimdi, tek reklamlar yayınlanırken kullanılacak.

Ayrıca Meta, Advantage+’ı alışveriş kampanyaları, uygulama kampanyaları ve daha fazlası için yeni yeteneklerle yükseltiyor.

Meta reklamverenleri için tüm güncellemelerin bir özetini burada bulabilirsiniz.

Küçük İşletme Reklamları için Meta Advantage+

Küçük işletmeler artık kullanabilir Avantaj+ yaratıcı ve Avantaj kitlesi Facebook sayfaları aracılığıyla reklam oluşturabilir.

Advantage+ reklam öğesini kullanırken, reklamlar, onları görüntüleyen her kişi için otomatik olarak ayarlanır. Meta, bireysel kullanıcılara reklamın yanıt verme olasılığının en yüksek olduğu sürümünü gösterir.

Avantaj kitlesi, işletmelerin reklamları alakalı kişilere daha etkili bir şekilde hedeflemesine olanak tanır. Meta, işletmenin Facebook sayfasındaki ayrıntıları kullanarak reklam sunmak için kişiselleştirilmiş hedef kitleler oluşturacak.

Bu araçlar bugünden itibaren kullanılabilir.

Advantage+ Alışveriş Kampanyaları

Meta Advantage+ artık alışveriş kampanyaları yürüten reklamverenlerin nelerin daha hızlı çalıştığını öğrenmelerine yardımcı olabilir.

Yapay zeka ve otomasyon teknolojilerini kullanan Meta Advantage+, aynı anda 150’ye kadar yaratıcı kombinasyon oluşturabilir.

Aynı anda birden fazla reklam sürümünü yayınlamak, reklamverenlerin nelerin dönüşüm sağladığını hızlı bir şekilde belirlemesine yardımcı olmayı amaçlar. Bu veriler sayesinde reklamcılar bütçelerini daha verimli kullanabilirler.

Bir blog gönderisindeki meta durumlar:

“15 A/B testi2 üzerinde yapılan bir çalışmada, Advantage+ alışveriş kampanyalarının, reklamverenlerin Her zamanki İş (BAU) reklamlarına kıyasla satın alma başına maliyet dönüşümü sağladığını keşfettik. Bu tasarruflarla işletmeler pazarlama stratejilerine yeniden yatırım yapabilir ve müşteri kazanımını ve satışlarını daha verimli bir şekilde yönlendirebilir.”

Advantage+ alışveriş kampanyaları, 15 Ağustos’ta e-ticaret ve perakende reklamverenlerine sunuluyor.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde, ödeme özellikli bir Mağazası olan ABD’deki işletmeler, Mağazalarını Advantage+ alışveriş kampanyaları için bir hedef olarak ekleme seçeneğine sahip olacak.

Meta Advantage+ Uygulama Kampanyalarında Güncellemeler

Meta, mevcut Advantage+ çözümü için bir dizi güncelleme yayınlıyor.

Advantage+ uygulama kampanyaları aşağıdaki güncellemeleri alıyor:

  • Varlık eşleştirme ve iyileştirilmiş kararlılık ile daha fazla yaratıcı esneklik
  • 7 günlük tıklama ilişkilendirmesi
  • Bölünmüş test yetenekleri
  • Bölge ve reklam düzeyindeki verilerle daha ayrıntılı raporlama bilgileri

Reklamverenler İçin Daha İyi Sonuçlar?

Apple, kullanıcıların iOS’ta izleyicileri engellemesine izin verdiğinde, Facebook’un reklam hedefleme yeteneklerinin önemli bir darbe aldığı bir sır değil. Sonuç olarak, Meta’nın reklam geliri büyümesi yavaşlamaya başladı.

Meta’nın son üç aylık raporu, şirketin reklam gelirlerinde ilk kez düşüş yaşadığını ortaya koydu. Önümüzdeki çeyrekte daha iyi sonuçlar vermesi için Meta üzerinde baskı var.

Küçük işletme reklamverenlerine gelişmiş hedefleme yetenekleri getirmek, Meta’ya kısa vadede ihtiyaç duyduğu desteği verebilir. Soru, bu çözümün reklamverenler için uzun vadeli sonuçlar üretip üretemeyeceğidir.

Meta’nın bir sonraki üç aylık raporu, bize reklamverenlerin Advantage+’da satılıp satılmadığını göstereceği için ilginç olacak.

RELATED ARTICLES

YouTube TV ‘Mozaik Modu’ oturma odanızda bir spor barı oluşturur

Google'ın, etkinleştirecek bir Mozaik Modu üzerinde çalıştığı bildiriliyor. YouTube TV Amerika Birleşik Devletleri'ndeki izleyicilerin aynı ekranda dört eşzamanlı akışın keyfini çıkarıyor... YouTube TV'nin FuboTV'nin popüler...

TLD nedir?

TLD nedir? TLD, üst düzey alan adı anlamına gelir ve alan adının '.com', '.org,' '.gov' ve '.edu' vb. gibi son noktadan sonra gelen parçasıdır. Örneğin, Facebook.com...

Alan Adı (Domain) nedir?

Alan Adı (Domain) nedir? Alan adı fiziksel bir adres gibidir. İnsanlar sizi World Wide Web'de bulur. Alan adı fiziksel bir adres gibiyse, sunucu da fiziksel bir bina...

Most Popular

Stage Manager, M1 Olmayan iPad Modellerine Geliyor

Apple, iPadOS 16'yı Ekim ayında bir tekne dolusu ileriye dönük ekleme ile piyasaya sürecek. Apple'ın WWDC etkinliğinde duyurduğu en önemli özelliklerden biri Stage Manager...

iOS 16.1 Beta 3 ve iPadOS 16.1 Beta 4 Artık Kullanılabilir

Apple, geliştiriciler ve genel beta test kullanıcıları için iOS 16.1'in beta 3'ünü ve iPadOS 16.1'in beta 4'ünü piyasaya sürdü. iOS 16.1 Beta 3 ve iPadOS...

Apple Watch Ultra Teardown, Onu Mükemmel Bir Macera Arkadaşı Yapan Şeyi Açıklıyor

Apple, bu ayın başlarında düzenlediği Far Out etkinliğinde yeni Apple Watch Ultra'yı duyurdu. Amiral gemisi Apple Watch, profesyonel sporculara yönelik öne çıkan özelliğe sahip...

Samsung, iOS 16 Kilit Ekranı Özelleştirme Özelliklerini En Son One UI 5.0 Beta’da Kopyaladı

Başlıca özelliklerinden biri iOS 16 kilit ekranı özelleştirme özelliğidir. iPhone 14 Pro'daki Dynamic Island ile birleştirilen bu özellik, kilit ekranınızı nasıl özelleştirebileceğinize ve gerçekten...

Recent Comments