Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana Sayfa Sosyal Medya Meta, Küçük İşletme Alışverişini Desteklemek İçin Kampanya Başlattı

Meta, Küçük İşletme Alışverişini Desteklemek İçin Kampanya Başlattı

- Advertisement -

Meta, tatil alışveriş sezonunda kullanıcıları küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ’ler) desteklemeye teşvik etmek için bir kampanya başlatıyor.

Bugün, Meta duyuruyor:

  • #BuyBlack Friday girişiminin devamı.
  • Meta İş Liderleri Ağı’ndan işletmeleri içeren bir 2022 tatil hediyesi rehberi.
  • 2022 KOBİ tatil pazarlama rehberi.

#BuyBlack Friday Girişimi

Meta, siyahi KOBİ’ler için ücretsiz kaynaklar, eğitim ve öğretim dahil olmak üzere #BuyBlack Friday kampanyasına üçüncü yılında devam ediyor.

Bugün Siyah işletme sahipleri, bire bir pazarlama desteği planlamak ve almak için yenilenen #BuyBlack Friday web sitesini ziyaret edebilir.

Ek olarak, web sitesi birkaç Siyah Sahibi KOBİ’yi ve Meta iş araçlarını kullanarak başarıya nasıl ulaştıklarına dair kişisel ipuçlarını/rehberliği vurgulamaktadır.

Meta, azınlığın sahip olduğu işletmeler için tatil alışveriş sezonunun öneminin altını çiziyor:

“Pandemiden zaten orantısız bir şekilde etkilenen azınlıklara ait işletmeler için tatil sezonunun önemi daha da vahim – ABD’deki azınlıklara ait işletmelerin %25’i, Ekim-Kasım döneminde yıllık gelirlerinin yarısından fazlasını elde etmeyi bekliyor ve bu, en yüksek seviye. Siyahların sahip olduğu işletmeler için %34.”

Tatil Hediye Rehberi

Meta’nın “2022 Smalliday Vitrini” başlıklı yıllık tatil hediyesi rehberi, Meta İş Liderleri Ağı’ndan (MLBN) bir dizi işletmeyi öne çıkarıyor.

Tüketiciler, özel promosyonlar ve indirimler almak için doğrudan rehberden alışveriş yapabilir.

Meta’nın tatil hediyesi rehberi 21 Kasım’da başlıyor.

KOBİ Tatil Pazarlama Rehberi

Meta, KOBİ’ler için tatil sezonunda satışları en üst düzeye çıkarmak için şirketin ücretsiz araçlarını kullanma konusunda tavsiyeler ve ipuçları içeren güncellenmiş bir tatil pazarlama kılavuzunu kullanıma sunuyor.

Kılavuzdaki önemli bölümler şunları içerir:

  • Performance 5 ile reklamları güçlendirme: Reklamları nasıl daha etkili hale getireceğinizi, daha fazla satış yapabileceğinizi ve müşteri tabanınızı nasıl genişleteceğinizi öğrenin.
  • İçeriğinizi ve iş bilgilerinizi güncelleyin: Tatil pazarlama kampanyanız için nasıl farklı bir görünüm oluşturacağınızı ve bunu tüm sezon boyunca nasıl tutarlı tutacağınızı öğrenin.
  • Genel tatil pazarlama ipuçları: Gönderilerde ve reklamlarda farklı kişileri kullanarak ürünleri veya hizmetleri hediye olarak nasıl konumlandıracağınızı öğrenin.

Meta’nın tatil pazarlama rehberi ve BuyBlack Friday web sitesi kullanıma sunuldu. Tatil hediyesi rehberi önümüzdeki hafta satışa sunulacak.

Kaynak: Meta

RELATED ARTICLES

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Opera, Masaüstü Tarayıcılarda Yapay Zeka Destekli Özellikler Sunuyor

Opera, üretken yapay zeka araçlarını masaüstü tarayıcılarına dahil eden Tarayıcı Yapay Zekasının ilk aşamasını başlatıyor. Şirket, AI İstemlerini ve popüler GPT tabanlı hizmetleri ChatGPT ve...

TikTok CEO’su Veri Gizliliği ve Çevrimiçi Zarar Azaltma Konusunda Duruşmada Tanıklık Edecek

TikTok CEO'su Shou Chew, 23 Mart Perşembe günü Türkiye saati ile 10:00'da ABD Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önündeki bir duruşmada ifade verecek. CEO olarak...

Most Popular

iPhone 14, iPhone 14 Plus, Yepyeni Sarı Rengiyle Resmen Tanışın

Apple'ın en son iPhone'larının yeni bir rengini piyasaya sürmesini dilediğin bir zaman olsaydı, şirket hem iPhone 14 hem de iPhone 14 Plus için resmi...

MacOS’ta JPEG Görüntüsünü PNG, HEIF’e Dönüştürme

Mac'te doğrudan macOS'tan bir JPEG görüntüsünü PNG'ye veya HEIF'e ve tam tersini nasıl dönüştürebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır - hiçbir uygulama gerekmez. Mac'inizdeki macOS'ta JPEG, PNG ve...

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Samsung Electro-Mechanics, katı hal pil için 14 patent başvurusunda bulundu

Samsung Electro-Mechanics şimdiye kadar katı hal pillerle ilgili görünen 14 patent başvurusunda bulundu. Kore Patent Ofisi tarafından yönetilen ve Güney Kore'de dosyalanan tüm patentlerin açık...

Recent Comments