Salı, Aralık 5, 2023
Ana Sayfa Sosyal Medya Meta, Facebook'ta Video Yeteneklerini Geliştiriyor

Meta, Facebook’ta Video Yeteneklerini Geliştiriyor

- Advertisement -

Meta, Facebook video platformunda video oluşturmayı, görüntülemeyi ve etkileşim kurmayı kolaylaştırmayı amaçlayan geliştirmeleri ortaya çıkardı.

Platform güncellemesi, Meta’nın kısa video özelliği olan Reels’in özelliklerini Facebook Akışına dahil ediyor.

Bu entegrasyon, Facebook deneyiminde daha dinamik video yetenekleri sağlayarak kullanıcılar için video oluşturmayı ve paylaşmayı basitleştirmeyi amaçlıyor.

Şirketten, bir duyuru:

“İster arkadaşlarınız ve ailenizin görmesi için bir video yayınlayın, ister benzer ilgi alanlarına sahip insanlara ulaşmaya çalışın, video düzenleme araçlarımız, insanların Makaralar veya uzun biçimli videolar aracılığıyla kendilerini yeni şekillerde ifade etmelerini mümkün kılacaktır.”

Yükseltilmiş Video Düzenleme Araçları

Reels’e yapılan en son güncellemeler, kullanıcıların ilgi çekici videolar oluşturmak için ses, müzik ve metni sorunsuz bir şekilde birleştirmesine olanak tanıyan yeni düzenleme özelliklerini içerir.

Artık klipleri hızlandırarak, tersine çevirerek veya değiştirerek değiştirebilirsiniz. Şarkıları karıştırmanıza, seslendirmeleri kaydetmenize ve istenmeyen arka plan gürültülerini azaltmanıza olanak tanıyan gelişmiş ses yetenekleri de vardır.

Ayrıca Meta, HDR video için destek ekliyor, yani kullanıcılar artık mobil cihazlarında çekilen yüksek dinamik aralıklı videoları doğrudan Reels içinden yükleyebilir ve görüntüleyebilir.

Özel Bir Video Sekmesi

Facebook, kullanıcıların platformunda videoları bulma ve bunlarla etkileşim kurma şeklini değiştiriyor. Uygulamanın daha önce Facebook Watch olarak adlandırılan bölümü, Video sekmesi olarak yeniden adlandırıldı.

Bu sekme artık Reels, daha uzun videolar ve canlı yayınlar dahil olmak üzere tüm Facebook video içeriğini tek bir yerde birleştiriyor.

Amaç, kullanıcıların Facebook’ta bulunan çeşitli video formatlarını daha kolay keşfetmesi ve izlemesi için merkezi bir hedef oluşturmaktır.

Meta’nın açıklaması şu şekilde:

“Video sekmesi tanıdık görünecek – her tür video içeriği öneren kişiselleştirilmiş bir beslemede dikey olarak gezinebilirsiniz – ancak aynı zamanda kısa biçimli videoya hızla atlayabilmeniz için önerilen makaraları vurgulayan yeni yatay kaydırmalı makara bölümleri de içerecek. ”

Trend Olan Videoları Keşfetmek

Meta, videolar için Keşfet özelliğinin güncellenmiş bir sürümünü başlatıyor.

Keşfet’in güncellenmiş sürümü, kullanıcıların ilgi alanlarına göre alakalı ve popüler videolar önermek için videoları ve algoritmaları seçen insan düzenleyicilerin bir kombinasyonunu kullanır.

Amaç, insanların izlemekten zevk alabilecekleri yeni videolar ve konular keşfetmesini kolaylaştırmaktır.

Instagram Reels Entegrasyonu

Meta, Instagram Reels ve Facebook arasındaki entegrasyonu derinleştiriyor.

Artık uygulamalar arasında geçiş yapmadan doğrudan Facebook’ta Instagram Reels içeriğini izleyebilir ve etkileşim kurabilirsiniz.

Amaç, Instagram içerik oluşturucularının Reels’lerini Facebook izleyicilerine göstererek daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Meta, Instagram Reels ve Facebook’un birlikte çalışma biçiminde daha fazla iyileştirme yapmayı planladığından, bu ilk entegrasyon yalnızca bir başlangıç.

Şirket bunu, hizmetlerini bir araya getirmek için devam eden bir çaba olarak görüyor.

“Yaratıcıların kendilerini ifade edebilmeleri, bir kitle oluşturabilmeleri ve para kazanabilmeleri için daha fazla araç geliştirmeye ve deneyiminiz üzerinde size daha fazla kontrol sağlayan keşif ve kişiselleştirme özelliklerinin yanı sıra geliştirmeye devam edeceğiz.”

BENZER YAZILAR

Samsung, katlanabilir su damlası menteşe kalıbını bu ay dahili olarak paylaşacak

Üretim başlangıcı yaklaşıyor Samsung'un yaklaşmakta olan katlanabilir akıllı telefonlarında uygulamak üzere tasarladığı su damlası menteşenin ilk kalıp versiyonunu dahili olarak paylaşmayı planladığını öğrendik. Kaynaklar, kalıp sürümünün...

Google Sıralama Faktörü mü? (AMP için)

AMP, masaüstü için optimize edilmiş sitelerin web sayfalarının ultra hızlı mobil sürümlerini sunmasına yardımcı olan bir HTML çerçevesidir. AMP, sayfalara AMP olmayan sayfalara göre mobil...

TPSR

TPSR dosyası nedir? TPSR, TeamViewer Assist AR (eski adıyla TeamViewer Pilot) tarafından kullanılan bir bağlantı protokol dosyasıdır. TPSR dosyasında saklanan bilgiler, sıkıştırılmış ZIP dosya formatında saklanır....

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...