Ana Sayfa / Apple / Manifold Garden – iOS, PC

Manifold Garden – iOS, PC

Manifold Garden – iOS, PC

Geliştirici / Yayımcı: William Chyr Studio
Biçim: iOS, PC (test edildi)

Sonsuz maymun teoremi sonsuz miktarda zaman verildiğinde, daktiloda oturan bir maymunun sonunda Shakespeare’in eserlerini yeniden yaratacağını söyler.

Manifold Garden’da biz maymunuz. William Chyr Studio’nun yedi yıl süren fizik önderliğindeki puzzle oyunu, eşsiz bir lütufla sonsuzluk kavramını kullanıyor. Aynı şey bize de söylenemez: Başlarımızı imkansız mimarisine sarmaya yönelik ilk girişimlerimiz sakar ve yavaştır.

Ancak Manifold Garden, ikinci şansın etrafında ve çevresinde ortaya çıktığı, sabırsızlıktan oluşan bir alandır. Erken, oyun bizden bir tane alır. Bir süredir gördüğümüz en underwhelming açıcı olmalı: biz soğuk cam ve beton koridorlara hapsolmuş ve kapılarını açmak ve ilerlemek için karşılık gelen anahtarlarının üzerine renkli küpler (meraklı ağaçlardan gelen) yerleştirdik. Ana kırışıklık, yerçekimini değiştirebilmemizdir – altı yönün her birine, gökkuşağının rengi, dünyayı renklendiren yüzeyleri yönlendirmemize yardımcı olmak için – duvarlarda yürümek ve erişilemeyen yerlere ulaşmak.

Video oyunları, oldukları gibi, tavanda dans etmek, günümüzde tam olarak devrimci bir kavram değil. Steril yaya bloğu bulmacalarından sonra odadan geçerken, pencerelerin dışındaki dünyanın sadece pansuman yapıp yapmadığını merak etmeye başladık.

Gökyüzündeki geometrik kaleleri görüyoruz ve onları keşfetmek için uzun zaman alıyoruz; nihayet küplerin üstüne istifleme küpleri trandasından çıktığımızda, zaten olduğumuzu anlıyoruz. Dışarıdan içeriye baktığımızda, etrafımızdaki kayan yapıların tam olarak içinden geçtiğimiz ile aynı olduğu açıkça görülüyor. Hiç bitmeyen bir merdivene tırmanmaya çalışıp başarısızlığa uğratmadan önce bunun gerçekte ne anlama geldiği açık değildir – o zaman dehşetimize, yanlışlıkla aşağıdan kör edici beyaz boşluğa düşerek yanımıza düşün.

Ve düşmeye devam et

Yakında, aynı yapının başka bir bölümüne inmek için havada hareket edebildiğimizi tıklıyor. Manifold Garden’ın binalarının kenarları daha az ölüm gibi ve daha çok dalış tahtaları gibi görünmeye başlaması uzun sürmez.

Sonsuzluğun sonu yoktur

Düşüncelerdeki bu değişim – çoğunlukla bilmece odalarının dışındaki geniş açık alanların neden olduğu – Manifold Garden’ın asıl büyüsü, alanlarına kökleri ve açılımlarını bırakan gerçek bir sihirdir ve her birinin yakınına diktiğimiz dünya ağaçlarıdır.

Bulmacaların kendileri yavaşça vergi veriyor: hepsi küpler ve anahtarlar üzerine kuruludur. Küplerin çoğu yalnızca tek bir renk eğikliği-yerçekimi ile hizalanır ve başka bir perspektife geçtiğinizde yerine kilitlenir.

Birçok yapbozdaki zorluğun büyük bir kısmı bir tanesini istediğiniz yere nasıl taşıyacağınızı, çoğu zaman bunları yerlerinde tutmak için platformlar olarak farklı renk bloklarını kullanarak veya birden fazla çekim kuvvetine uyan blokları etkili bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi bulmaktır.

Hakkında admin