4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Apple MacOS ve iOS'ta Telefon çağrıları

MacOS ve iOS’ta Telefon çağrıları

- Advertisement -
- Advertisement -

[dropcap]1[/dropcap] Continuity telefon görüşmeleri için kullanmak istediğiniz tüm Mac’ler ve iOS aygıtları aynı iCloud hesabına ve aynı Wi-Fi ağında oturum açmış olmalıdır. Mac’inizde, masaüstünün üst kısmındaki menü çubuğunun sağ üst köşesindeki Kablosuz menüyü tıklayın. Bir iPadOS veya iOS cihazında Ayarlar’ı açın ve Kablosuz altında listelenenlere bakın.

[dropcap]2[/dropcap] Tüm cihazlar aynı iCloud hesabıyla FaceTime’da oturum açmış olmalıdır. Mac’te FaceTime’ı başlatın ve oturum açın. Zaten farklı bir hesapla oturum açtıysanız, FaceTime açılır menüsünden Tercihler’i açın ve oturumu kapatın. Bir iOS cihazında Ayarlar> FaceTime’a gidin ve oturum açın. İPhone’unuzda FaceTime ve iPhone Mobil Çağrıları açık olmalıdır.

[dropcap]3[/dropcap] Mac’inizdeki bir aramayı cevaplamak için bildirimin görünmesini bekleyin. Ardından seçeneklerden birini tıklayabilirsiniz. Mac’inizdeki aramayı cevaplamak, dahili mikrofonunu ve hoparlörlerini kullanmak anlamına gelir, bu nedenle halka açık bir yerde özel bir çağrıya dikkat edin. Mac’inizde arama yapmak için Kişiler, Takvim veya Safari’de bir telefon numarasını tıklayın.

[dropcap]4[/dropcap] iPhone dışında bir iPad veya iOS cihazı kullanarak çağrı başlatmak için Rehber, Takvim veya Safari’deki bir numaraya dokunun. Bu cihazda gelen bir aramayı cevaplamak için, ekranda belirtildiği gibi Cevaplamak için Slayt’ı kullanın. Mac’iniz ve iOS cihazlarınız Continuity Telefon Aramalarını kullanacak şekilde ayarlandığında, gelen bir arama olduğunda tüm cihazlarınız çalar.

[dropcap]5[/dropcap] Bir veya daha fazla Apple cihazınızda Süreklilik Telefon Görüşmelerini kapatmak için Mac’te FaceTime’ın tercihlerini açın ve ‘iPhone’dan Aramalar’ işaretli kutunun işaretini kaldırın. Bir iOS cihazında Ayarlar> FaceTime’a gidin ve ‘iPhone Mobil Çağrıları’nı kapatın. Ardından cihaz siz tekrar açana kadar Continuity Telefon Çağrılarını kullanamaz.

Mac’ten arama

Mac’inizden de arama yapabilirsiniz. Nerede bir telefon numarası görürseniz, üzerine tıklayıp bir menü alabilirsiniz.

Bu menüden, ‘iPhone’unuzdan arama’ seçeneğini belirleyin; arama yapılır.

Safari (burada görüldüğü gibi), Notlar ve Mesajlar gibi çoğu Apple uygulamasında çalışır.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60