4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Apple MacOS ve iOS için Handoff Özelliği

MacOS ve iOS için Handoff Özelliği

- Advertisement -

MacOS ve iOS için Handoff Özelliği

- Advertisement -

Handoff kullanışlı bir özelliktir. Handoff’u ile şunları yapabilirsiniz başlatmak için iPadOS veya iOS cihazınızda bir e-posta yazma ve Mac’inizde kaldığı yerden devam edebilir veya Mac’inizdeki Pages’da bir rapor hazırlayın ve çalışmak için iPad’inizle son rötuşları ekleyin. Handoff özelliğini nasıl kuracağınız ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Handoff’u Ayarlama

[one_half]

[dropcap]1[/dropcap]

Bu özelliği kullanmak için iOS cihazlarda iOS 8 veya daha yeni bir sürüm çalışmalı ve iPhone 5, iPad (4. nesil), iPad Air, iPad mini, Retina ekranlı iPad mini veya 5. nesilden daha küçük olmamalıdır. Mac’ler Yosemite işletim sistemini veya daha yenisini çalıştırıyor olmalıdır.

[/one_half][one_half_last]

[dropcap]2[/dropcap]

Cihazlarınız aynı iCloud hesabına da giriş yapmış olmalıdır. Bir iOS cihazında Ayarlar’ı açın ve ‘iPad / iPhone’unuzda oturum açın’a dokunun ve oturum açın. Zaten oturum açtıysanız ancak farklı bir hesap kullanmanız gerekiyorsa, tamamen aşağı kaydırın ve Çıkış Yap’a dokunun.

[/one_half_last]


[one_half]

MacOS ve iOS için Handoff Özelliği
MacOS ve iOS için Handoff Özelliği

[dropcap]3[/dropcap]

Mac’inizde Sistem Tercihleri’ni açın (Apple menüsünden veya Dock’tan). Buradan, sağ üst köşedeki Oturum Aç düğmesini tıklayın. Apple Kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak oturum açın. Yine, oturumu kapatıp farklı bir hesap kullanmanız gerekiyorsa, bir bağlantı var.

[/one_half][one_half_last]

[dropcap]4[/dropcap]

Handoff’u açın. Sistem Tercihleri’nde Genel’i (sol üst köşe) tıklayın ve bu Mac ile iCloud cihazlarınız arasında Handoff’a İzin Ver başlıklı seçeneği açın. Bir iOS cihazında Ayarlar> Genel> Handoff’a gidin. Handoff seçeneğini açın. Eksikse, cihazınız çok eski.

[/one_half_last]

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60