4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Apple MacOS ve iOS Handoff'u kullanma

MacOS ve iOS Handoff’u kullanma

- Advertisement -

MacOS ve iOS Handoff’u kullanma

- Advertisement -

[one_half]

[dropcap]1[/dropcap] Mac’inizde açık bir belgeniz varsa ve bir iOS aygıtında üzerinde çalışmaya devam etmek istiyorsanız, Mac’inizde kullandığınız uygulama iOS Dock’a yerleştirilir ve etiketlenir. Burada bir iPad’de Safari uygulamasını Handoff için yakalanmış olarak görüyorsunuz.

[/one_half][one_half_last]

[dropcap]2[/dropcap] Rozetli simgeye dokunun ve uygulama otomatik olarak Mac açılış bakıyorduk belge, web sayfası ya da diğer tür öğe ile açılır. Safari’de, burada görüldüğü gibi, yeni bir sekmede açılır ve önceki uygulamanızı kapatmaz.

[/one_half_last][one_half]

[dropcap]3[/dropcap] Handoff’u kullanarak Mac’inizde bir belge almak için Dock’a gidin ve solda, söz konusu belgeyi en son düzenlediğiniz cihazla işaretlenmiş bir uygulama simgesi görürsünüz. Uygulamayı başlatmak ve belgeyi açmak için üzerine tıklayın.

[/one_half][one_half_last]

[dropcap]4[/dropcap] Veya Uygulama Değiştiriciyi kullanın. CMD tuşunu basılı tutun ve çağırmak için sekme tuşuna basın. Açık uygulamalarınız arasında geçiş yapmak için sekmeye dokunmaya devam edin. Yine, bir Handoff belgesi mevcutsa, burada onu oluşturan uygulamanın simgesi ile gösterilir.[/one_half_last]

Handoff uyumlu uygulamalar

Apple’ın yeni Handoff özelliğiyle uyumlu uygulamaların sayısı sürekli artıyor. Apple’ın kendi yazılımının yanı sıra üçüncü taraf geliştiriciler bu özellikten yararlanabilir ve kendi uygulamalarını Handoff uyumlu hale getirebilir. Giderek daha fazla uygulama Handoff uyumlu hale geliyor.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60