4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Apple Mac'ler ve iPad'ler için Kenar Çubuğu Özelliği

Mac’ler ve iPad’ler için Kenar Çubuğu Özelliği

- Advertisement -

Mac’ler ve iPad’ler için Kenar Çubuğu Özelliği

- Advertisement -

MacOS Catalina ile çalışan bir Mac’iniz ve iPadOS ile çalışan bir iPad’iniz varsa, tabletinizi Mac’iniz için ikinci bir ekran olarak kullanabilirsiniz. Bir Apple Pencil da kullanıyorsanız bu özellikle iyi bir haberdir. Mac’iniz için yüksek çözünürlüklü bir giriş cihazı olarak kullanarak iPad’inizde çizim yapabilirsiniz.

[dropcap]1[/dropcap] Mac’inizde ve iPad’inizde Kenar Çubuğunu kullanmak için, önce Mac’inizde Sistem Tercihleri’ni açın, ardından Kenar Çubuğu tercih bölmesini tıklayın. Yoksa Mac’iniz Sidecar’ı kullanmak için çok eski.

[dropcap]2[/dropcap] Varsa, Kenar Çubuğu ve Dokunmatik Çubuğun ekranınızda nerede görüneceğini ayarlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde , ‘Bağlan’ etiketli açılır menüye bakın ve iPad’inizi seçin.

Mac ve iOS aygıtları arasında Evrensel Pano Kopyalama ve Paylaşma
Mac’ler ve iPad’ler için Kenar Çubuğu Özelliği

[dropcap]3[/dropcap] Kısa bir flaş var ve Apple cihazlarınız bağlanıyor, Mac’iniz ve iPad’iniz arasında ekran alanı paylaşıyor. İPad’iniz artık macOS cihazınızla birlikte kullanıldığında bir giriş cihazı veya ikinci ekran olarak kullanılabilir.

[dropcap]4[/dropcap] iPad’inizi Mac’inizin diğer tarafına taşımak için Sistem Tercihleri> Ekranlar> Düzenleme’yi açın. Küçük mavi şekli, iPad’in kaydetmesini istediğiniz noktaya kadar büyük olanın etrafına sürükleyin.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60