4 C
Ankara
Cumartesi, Mart 6, 2021
Ana Sayfa Program Anlatımları M4a dosyalarını Ses CD'sine nasıl yazılır?

M4a dosyalarını Ses CD’sine nasıl yazılır?

- Advertisement -
- Advertisement -

M4a dosyalarını Ses CD’sine yazın

Ses CD’si, yüksek kaliteli ses parçaları içeren kompakt bir disktir. Standart Ses CD oynatıcılarında, araba cd oynatıcılarında, dvd oynatıcılarda ve bilgisayar optik sürücülerinde oynatılabilir. 

M4A dosyası, MPEG-4 formatlı ses dosyası anlamına gelir. .Mp4 dosyasına benzer, ancak yalnızca ses verilerini içerir. Genellikle, m4a dosyasındaki ses verileri AAC sıkıştırmasıyla kodlanır. Mp3 dosyasıyla karşılaştırıldığında, m4a dosyası daha iyi ses kalitesine ve daha küçük dosya boyutuna sahiptir.

PowerISO ile m4a dosyalarından Ses CD’si oluşturabilirsiniz. Lütfen m4a dosyalarını Ses CD’sine yazmak için adımları izleyin.

  • PowerISO’yu çalıştırın ve “Dosya> Yeni> Ses CD’si” Menüsünü seçin. Ayrıca araç çubuğundaki “Yeni” düğmesini tıklayabilir, ardından açılır menüden “Ses CD’si” öğesini seçebilirsiniz.

  • PowerISO, boş bir Ses CD’si projesi oluşturacaktır. Daha sonra projeye m4a dosyaları ekleyebilirsiniz. Araç çubuğundaki “Ekle” düğmesini tıklayın.

  • “Dosya ekle” iletişim kutusu açılır. Projeye eklemek istediğiniz m4a dosyalarını seçin ve ardından “Ekle” ye tıklayın. Aynı anda birden fazla m4a dosyası seçebilirsiniz. Seçilen m4a dosyaları kontrol edilecek ve mevcut projeye eklenecektir. Projeye gerekli tüm dosyaları eklemek için bu adımı tekrarlayın. 

    Lütfen eklenen m4a dosyalarının kompakt disk kapasitesini aşmadığından emin olun. Ayrıca dosyayı listeden seçerek projeden kaldırabilir, ardından araç çubuğundaki “Sil” butonuna tıklayabilirsiniz.

  • Yazara boş bir CD-R veya CD-RW disk yerleştirin, ardından araç çubuğundaki “Yaz” düğmesini tıklayın. 

  • “Yaz” iletişim kutusu açılır. Listeden doğru yazma sürücüsünü seçin ve gerekirse diğer ayarları değiştirin. Varsayılan yazma hızı, yazıcı ve medya tarafından izin verilen maksimum hızdır. İsteğinize göre daha yavaş bir yazma hızı seçebilirsiniz. 

M4a dosyalarını diske yazdırmaya başlamak için “Yaz” ı tıklayın.

  • PowerISO, m4a dosyalarını diske yazmaya başlayacaktır. Yazma sırasında ayrıntılı ilerleme bilgilerini görebilirsiniz. M4a dosyalarında CD-Metin bilgisi varsa, bu da diske yazılacaktır.

  • İşlem başarıyla tamamlanırsa, “Yazma başarıyla tamamlandı” mesajını görebilirsiniz. Mesaj kutusunu kapatmak için “Kapat” düğmesini tıklayın. Başka bir kopya yazmak istiyorsanız, lütfen yeni bir yazılabilir CD yerleştirin ve ardından “Başka bir kopya yazdır” ı tıklayın.

PowerISO
- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60