Salı, Eylül 27, 2022
Ana Sayfa Finans LinkedIn Yeni İnsan Tarafından Seçilmiş Discover Feed’i Test Ediyor

LinkedIn Yeni İnsan Tarafından Seçilmiş Discover Feed’i Test Ediyor

LinkedIn, algoritmalar yerine insanlar tarafından oluşturulan içeriğe sahip yeni bir mobil uygulama bölümü olan Discover beslemesine farklı bir bakış açısı getiriyor.

Diğer keşif tabanlı yayınlara benzer şekilde, LinkedIn uygulamasındaki özel bir sekme, ağınızın dışındaki hesaplar tarafından yayınlanan içeriği barındırır.

LinkedIn’in akışı, içeriğin nasıl seçildiği konusunda diğerlerinden farklıdır.

LinkedIn Ürün Başkan Yardımcısı Blake Barnes, şu anda erken bir test döneminde olduğunu söyleyerek yeni akışın bir önizlemesini paylaştı:

“… Bağlantınız olmayan, başka türlü göremeyebileceğiniz veya onlardan haber alamayabileceğiniz kişilerden ve kuruluşlardan alakalı içerik ve sesleri keşfetmeniz için size ayrılmış bir alanı test ediyoruz. Profesyonel ilgi alanlarınızla uyumlu seslerden gelen trend konuşmaları, editör ekibimiz tarafından küratörlüğünü yapılan haberler ve ilgili olayları ve kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış çok sayıda başka bilgiyi görmeyi bekleyebilirsiniz.”

LinkedIn Yeni İnsan Tarafından Seçilmiş Discover Feed'i Test EdiyorResim : Linkedin.com adresinden ekran görüntüsü

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, LinkedIn’in keşif akışı gönderilerle sınırlı değildir. Üst menüden videolara, haber bültenlerine, etkinliklere ve daha fazlasına göz atabilirsiniz.

Barnes, biri içerik seçimi hakkında daha fazla bilgi isteyen keşif akışıyla ilgili sorulara aktif olarak yanıt veriyor.

İçeriğin LinkedIn Haber ekibi tarafından seçildiğini ve kullanıcıları mesleklerine ve ilgi alanlarına göre hedeflediğini söylüyor:

“İlk testte, LinkedIn Haber ekibimiz tarafından küratörlüğünü yapılan içeriği ve bireyin profesyonel kimliğine ve olası ilgi alanlarına göre ilgili içeriği ekleyeceğiz. Buraya gelmek için daha fazlası. ”

Kullanıcı deneyimini daha geniş bir içerik yelpazesiyle zenginleştirmenin yanı sıra, daha profesyonel fırsatlara yol açabilecek kitle büyümesi için potansiyel vardır.

Bununla birlikte, insan küratörlüğünde bir yemin yararları ve sakıncaları vardır.

Bir yandan, insanlar algoritmalardan daha kaliteli içerik çekebilir. Öte yandan, yalnızca halihazırda belirli bir kitleye sahip olan sınırlı bir yayıncı havuzundan çekiyor olabilirler.

Testin ilk günlerinde olduğu gibi, daha küçük yayıncıların LinkedIn’in keşif akışından destek alıp almayacağını zaman gösterecek.

Şimdilik, özet akışı İngilizce içerikle sınırlıdır. Test grubundaysanız, LinkedIn mobil uygulamasının alt gezinme menüsünde yeni bir ‘Keşfet’ sekmesi göreceksiniz.

RELATED ARTICLES

Samsung, NAND üretimine P3 fab’da başlıyor

Resim: Samsung   DRAM ve dökümhane hatları daha sonra yayınlanacak Samsung, Çarşamba günü Pyeongtaek tesisindeki P3 hattında NAND flash çiplerinin seri üretimine başladı. P3, şirketin bugüne kadarki en...

SK Hynix, Güney Kore’de yeni fabrika inşa etmeye başlayacak

Resim: SK Hynix   M15X’in inşaatı Ekim’de başlayacak SK Hynix Salı günü yaptığı açıklamada, Ekim ayında Güney Kore’de 15 trilyon won (G. Kore para birimi) ile yeni...

Çin’in Lideri, LG Energy yöneticisini Kore başkanı olarak işe aldı

Resim: LG Energy   Koreli hücre firmalarına AGV teklif etmesi muhtemel firma Çinli pil ekipmanı firması Lead Intelligent, Güney Kore operasyonunun başına eski bir LG Energy Solution...

Most Popular

House of the Dragon 6. Bölüm ücretsiz nasıl izlenir – seriyi şimdi izleyin

House of the Dragon 6. Bölüm nasıl izlenir: Game of Thrones'un İngiltere'deki spin-off serisini ücretsiz izleyin ve şimdiye kadarki tüm bölümleri yakalayın. House of the...

Hindistan, Tüm VPN Sağlayıcılarını Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydetmeye ve Depolamaya Zorluyor

Web’e bağlanmak için bir VPN hizmeti kullanmanın faydalarından biri, gelişmiş gizliliktir, çünkü böyle bir çözüm, temelde anonim kalmayı ve siz veya cihazınız hakkında herhangi...

PyPI Kullanıcılarına Yönelik Son Kimlik Avı Saldırılarının Arkasındaki JuiceLedger Hackerları Var

Arkasındaki operatörler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, özellikle programlama dili için resmi üçüncü taraf yazılım deposu olan Python Paket Dizini'ne (PyPI) yöneliktir. İzlenen bir...

Prynt Stealer, Kurbanların Diğer Siber Suçlular Tarafından Çalınan Verilerini Çalmak İçin Bir Arka Kapı İçeriyor

Araştırmacılar, bilgi çalan kötü amaçlı yazılımda özel bir Telegram kanalı tabanlı arka kapı keşfettiler. Prynt hırsızı geliştiricisinin, diğer siber suçlular tarafından kullanıldığında kurbanların sızdırılan...

Recent Comments