Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana Sayfa Finans LinkedIn Yeni İnsan Tarafından Seçilmiş Discover Feed’i Test Ediyor

LinkedIn Yeni İnsan Tarafından Seçilmiş Discover Feed’i Test Ediyor

- Advertisement -
- Advertisement -

LinkedIn, algoritmalar yerine insanlar tarafından oluşturulan içeriğe sahip yeni bir mobil uygulama bölümü olan Discover beslemesine farklı bir bakış açısı getiriyor.

Diğer keşif tabanlı yayınlara benzer şekilde, LinkedIn uygulamasındaki özel bir sekme, ağınızın dışındaki hesaplar tarafından yayınlanan içeriği barındırır.

LinkedIn’in akışı, içeriğin nasıl seçildiği konusunda diğerlerinden farklıdır.

LinkedIn Ürün Başkan Yardımcısı Blake Barnes, şu anda erken bir test döneminde olduğunu söyleyerek yeni akışın bir önizlemesini paylaştı:

“… Bağlantınız olmayan, başka türlü göremeyebileceğiniz veya onlardan haber alamayabileceğiniz kişilerden ve kuruluşlardan alakalı içerik ve sesleri keşfetmeniz için size ayrılmış bir alanı test ediyoruz. Profesyonel ilgi alanlarınızla uyumlu seslerden gelen trend konuşmaları, editör ekibimiz tarafından küratörlüğünü yapılan haberler ve ilgili olayları ve kariyerinizde ilerlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış çok sayıda başka bilgiyi görmeyi bekleyebilirsiniz.”

LinkedIn Yeni İnsan Tarafından Seçilmiş Discover Feed'i Test EdiyorResim : Linkedin.com adresinden ekran görüntüsü

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, LinkedIn’in keşif akışı gönderilerle sınırlı değildir. Üst menüden videolara, haber bültenlerine, etkinliklere ve daha fazlasına göz atabilirsiniz.

Barnes, biri içerik seçimi hakkında daha fazla bilgi isteyen keşif akışıyla ilgili sorulara aktif olarak yanıt veriyor.

İçeriğin LinkedIn Haber ekibi tarafından seçildiğini ve kullanıcıları mesleklerine ve ilgi alanlarına göre hedeflediğini söylüyor:

“İlk testte, LinkedIn Haber ekibimiz tarafından küratörlüğünü yapılan içeriği ve bireyin profesyonel kimliğine ve olası ilgi alanlarına göre ilgili içeriği ekleyeceğiz. Buraya gelmek için daha fazlası. ”

Kullanıcı deneyimini daha geniş bir içerik yelpazesiyle zenginleştirmenin yanı sıra, daha profesyonel fırsatlara yol açabilecek kitle büyümesi için potansiyel vardır.

Bununla birlikte, insan küratörlüğünde bir yemin yararları ve sakıncaları vardır.

Bir yandan, insanlar algoritmalardan daha kaliteli içerik çekebilir. Öte yandan, yalnızca halihazırda belirli bir kitleye sahip olan sınırlı bir yayıncı havuzundan çekiyor olabilirler.

Testin ilk günlerinde olduğu gibi, daha küçük yayıncıların LinkedIn’in keşif akışından destek alıp almayacağını zaman gösterecek.

Şimdilik, özet akışı İngilizce içerikle sınırlıdır. Test grubundaysanız, LinkedIn mobil uygulamasının alt gezinme menüsünde yeni bir ‘Keşfet’ sekmesi göreceksiniz.

BENZER YAZILAR

Google, Pixel 7 Pro’ya Tepki Veren İnsanları Filme Almaya ve Ön Sipariş Tarihini Onaylamaya Karar Verdi

Google, yaklaşmakta olan Pixel 7 serisi için tanıtım materyalinin tam olarak yürürlüğe girmesini sağlıyor. Şirket gerçekten sıradan olmayan yeni bir video yayınladı ama, şirket...

Cosmo, üçüncü çeyrekte pil katod ön maddesi üretimine başlayacak

Hat 1. çeyrekte tamamlanacak Cosmos Advanced Materials'ın üçüncü çeyrekte pil katodlarının üretiminde kullanılan ön maddelerin seri üretimine başlaması bekleniyor. Şirket, üretim için gerekli ekipmanı Şubat 2020'de...

DAP

.dap dosyası nedir? .dap uzantılı bir dosya, Microsoft Access içinden oluşturulan ve veritabanında depolanan verilere erişimi olan bir Microsoft Access Veri Sayfası dosyasıdır. Bu tür bir...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Arkham Trilogy Switch Versiyonu 1 Aralık’a Ertelendi

Warner Bros. Interactive duyurdu... Batman: Arkham Trilogy'nin Nintendo Switch'e ertelendi. Daha önce 13 Ekim'de lansmanı yapılacağı duyurulan koleksiyon artık 1 Aralık'ta satışa sunulacak. Resmi...

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’da Ekran Sorunları Yaşıyor, Düşük Işıkta Ekranın Çok Karanlık Olduğunu Belirtiyor

Apple, geçen ay orijinal modelle aynı tasarıma sahip ancak iç kısmında çok sayıda iyileştirme içeren yeni Apple Watch Ultra 2'yi duyurdu. Özelliklerin karışımındaki en...

OnePlus Open ve OPPO Find N3’ün Aynı Telefon Olduğu Onaylandı ve Aynı Anda Başlatılıyor

OPPO ve OnePlus'ın birleşmesinden bu yana, her iki şirketin de modern bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olduklarından emin olmak için birlikte çalıştıklarını gördük. Sadece...

Epic Games Mağazası Patronu Sergiy Galyonkin Ayrıldı ve Epic 5.0’ın Kendisi İçin “Uygun Değil” Olduğunu Söyledi

Yıllar süren Fortnite kaynaklı göreceli istikrardan sonra, bir sarsıntı gelmiş gibi görünüyor. Geçen hafta şunu duyduk: Epic yaklaşık 900 çalışanını işten çıkarıyordu. Şirketin CEO'su...