Cuma, Ekim 7, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya LinkedIn, Meta, Oracle ve IBM’den Profesyonel Sertifikalar Sunuyor

LinkedIn, Meta, Oracle ve IBM’den Profesyonel Sertifikalar Sunuyor

LinkedIn, Meta, Oracle ve IBM ile yeni ortaklıklar aracılığıyla profesyonel sertifikalara erişimi genişletiyor.

LinkedIn aracılığıyla sunulan profesyonel kurs içeriği ve sertifikalar, insanların güvenilir sağlayıcılardan alınan materyallerle becerilerini geliştirmelerine olanak tanır.

Kullanıcılar, bir kursu tamamladıktan sonra profillerinde becerileri vurgulayabilir. LinkedIn, insanların %44’ünün son iki yılda profillerine sertifika eklediğini söylüyor.

Meta, Oracle ve IBM’den alınan kurslar, abonelerin ek ücret ödemeden erişebildiği LinkedIn Learning’in büyüyen kitaplığına eklenir.

Yeni aboneler, bir aylık deneme süresiyle materyale ücretsiz olarak erişebilir ve bu, deneme süresinden sonra aylık 39,99 ABD doları aboneliğe dönüşür.

Kurs materyali LinkedIn Learning aboneliğine dahil olsa da, sertifika sınavları ekstra maliyet.

Bununla birlikte, LinkedIn Learning aboneleri, sertifika sınavlarının maliyetinde önemli bir indirim alır.

LinkedIn Learning aracılığıyla sunulan yeni kurslar hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Meta Profesyonel Sertifikalar

Meta’dan alınan profesyonel sertifikalar, insanların dijital pazarlama ve sosyal medyada kanıtlanmış ileri düzey yeterlilik ile öne çıkmalarını sağlar.

LinkedIn Learning aracılığıyla sunulan üç Meta kursu şunları içerir:

 • Meta Sertifikalı Dijital Pazarlama Ortağı: Meta’da bir varlık oluşturma ve değeri anlama, reklamcılık temelleri ve Meta platformlarında reklam oluşturma, yönetme ve raporlama gibi konuları kapsar.
 • Meta Sertifikalı Topluluk Yöneticisi: Bir topluluk tanımlama ve oluşturma, topluluk stratejileri ve süreçleri geliştirme, stratejik içerik kararları alma, toplulukları dahil etme ve izleme ve topluluk başarısını ölçme ve analiz etme ile ilgili konuları kapsar.
 • Meta Sertifikalı Medya Satın Alma Uzmanı: Kampanyaları planlama ve kurma ve kampanyaları raporlama, ölçme ve optimize etme ile ilgili konuları kapsar.

Oracle University Profesyonel Sertifikaları

Oracle’ın profesyonel sertifikaları, insanları bulut altyapısıyla çalışırken yeni kariyer fırsatlarına hazırlayabilir.

LinkedIn aracılığıyla sunulan Oracle University kursları şunları içerir:

 • Oracle Cloud Infrastructure Cert Prep: Architect Associate
 • Oracle Bulut Altyapısı Sertifika Hazırlığı: Temeller
 • Oracle Cloud Infrastructure Cert Prep: Architect Professional
 • Oracle Cloud Infrastructure Cert Prep: Cloud Operations Associate
 • Oracle Autonomous Database Cert Prep: Bulut Uzmanı

IBM Profesyonel Sertifikaları

IBM’in profesyonel sertifikaları, insanları bulut bilişimde yeni kariyer fırsatlarına hazırlayabilir.

LinkedIn Learning aracılığıyla sunulan IBM kursları şunları içerir:

 • IBM Sertifikalı Bulut Avukatı
 • IBM Sertifikalı Bulut Teknik Avukatı
 • IBM Sertifikalı Bulut Profesyonel Mimarı
 • IBM Sertifikalı Bulut Profesyonel Site Güvenilirlik Mühendisi

Yükselişte Beceriye Dayalı İşe Alma

LinkedIn Learning aracılığıyla sunulan sertifika kurslarını ve sınavları tamamlamak, istihdamı garanti etmez. Bununla birlikte, LinkedIn beceri temelli işe alımda bir artış kaydetti.

Bir blog gönderisinde, LinkedIn şunları belirtir:

“Geçtiğimiz iki yılda, LinkedIn ve Microsoft arasındaki küresel beceri girişimi ortaklığı, on milyonlarca insanın, küratörlü içeriğe ücretsiz erişim yoluyla talep edilen pozisyonların gerektirdiği becerileri öğrenmesine yardımcı oldu.

Yeni ve mevcut işe alım ürünleriyle 2021’de 250.000 şirketin beceriye dayalı işe alım yapmasına yardımcı olma hedefimizi aştık ve 400.000’den fazla şirketin o yıl beceriye dayalı işe alım yapmasına olanak sağladık.”

Şirketin iş arayanların becerilerini geliştirmelerine ve sergilemelerine yardımcı olma konusundaki süregelen taahhüdünün bir parçası olarak, LinkedIn bu yılın başlarında EduBrite’ı satın aldı.

EduBrite, profesyonel sertifikalar ve değerlendirmeler oluşturan ve barındıran ve LinkedIn Learning abonelerine yönelik teklifleri daha da genişleten bir platformdur.

RELATED ARTICLES

Yeni Facebook Özelliği Sonunda Haber Kaynağınızda Gördüklerinizi Özelleştirmenizi Sağlıyor

Meta sonunda, kullanıcıların Facebook özet akışlarında daha az alakasız içerik görmelerine yardımcı olacak yeni bir özellik sunmaya karar verdi. Meta'nın bu yeni güncellemenin feed'inizi özelleştirmenize...

YouTube Premium, 4K İçerik Akışının Tek Yolu Olabilir

En son söylentiler ciddiye alınacaksa, yakında Youtube Premium Platformda 4K videoları izlenecek YouTube tarafından yayınlanan ekran görüntülerine göre kullanıcılar gibi çeşitli forumlarda Reddit ve twitter...

Twitter TikTok’u ‘Kopyalamaya’ Karar Verdi ve Dikey Videoları Tanıttı

Twitter görünüşe göre başka bir hamle daha yaptı, bu hamle uygun resepsiyonu alamayabilecek bir hamle. Şirket, TikTok'tan başkasını kopyalamaya ve sonsuz bir video kaydırma...

Most Popular

Google, 85 Milyon Dolarlık Tüketici Gizliliği Davasını Çözdü

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc., Arizona eyaleti tarafından açılan bir tüketici mahremiyeti davasını sonlandırmak için 85 milyon dolar ödeyecek. Arama motorunun eyaletteki Tüketici Dolandırıcılık Yasasını...

iPhone 14 Pro’da ProRAW Çözünürlüğü 48MP’den 12MP’ye Nasıl Değiştirilir

Apple, geçtiğimiz ay iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini hemen hemen tüm departmanlarda büyük değişikliklerle piyasaya sürdü. Genel tasarım dili geçen yılkiyle aşağı...

Apple, Renkli Titanyum Alaşımlı Kaplamaları Gelecekte Daha Fazla Ürüne Getirecek

Apple, bu yıl hiçbir iPhone 14 modeli için titanyum alaşımlı bir kaplama kullanmadı, ancak Apple Watch Ultra'yı duyururken malzemeyi tanıttı. En son patente göre,...

Pixel 7 Pro AnTuTu’da Kıyaslandı, Amiral Gemisinin Tensor G2’si Snapdragon 888, A15 Bionic Tarafından Yenildi

Google'ın resmi duyurusundan önce, Pixel 7 Pro adımlarını attı ve birileri AnTuTu karşılaştırmasını amiral gemisinde de çalıştırmayı başardı. Ne yazık ki, akıllı telefonun iç...

Recent Comments