Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana Sayfa Finans Korea Zinc'in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona...

Korea Zinc’in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona erdiğinin sinyalini verebilir

- Advertisement -

Korea Zinc, enerji ve kaynak geliştirmeye odaklandı. Eş yönetici aileler Choi ve Chang ‘çatışma içinde’

Korea Zinc’in enerji ve kaynak geliştirme işlerine genişlemesi, en büyük hissedarı Youngpoong Group ile ilişkisini sonlandırabileceği anlamına gelebilir.

Çarşamba günü, Korea Zinc, LG Chem ve Hanwha Corporation ile sırasıyla 256.7 milyar won (G. Kore para birimi) ve 156.8 milyar won (G. Kore para birimi) değerinde hisse takaslarına başlayacağını duyurdu.

Şirket ayrıca Trafigura, Morgan Stanley ve Korea Investment Securities’den 372,3 milyar won (G. Kore para birimi) yatırım almayı planlıyor.

Korea Zinc, üç şirketin sırasıyla 202,5 ​​milyar won (G. Kore para birimi), 65,3 milyar won (G. Kore para birimi) ve 104,5 milyar won (G. Kore para birimi) verecek olan finansmanının pil malzemesi, hidrojen, rüzgar ve diğer çevre dostu enerji işlerini ve denizaşırı kaynakları geliştirmeyi amaçladığını söyledi. gelişim.

Ancak kaynaklar, bunun aynı zamanda Korea Zinc başkan yardımcısı Choi Yun-beam ve Korea Circuit başkan yardımcısı Chang Se-joon’un kendi yollarına gidiyor olabileceklerine işaret ettiğini söyledi. İki adam, kendi ailelerinin üçüncü nesil liderleridir.

Chang ve Choi’nin aileleri Youngpoong Group’u yönetiyor. Chang ailesi, holding şirketi Youngpoong Corporation’ın yanı sıra Youngpoong Electronics ve Korea Circuit’i denetliyor.

Korea Zinc, Choi ailesinin ana işidir. Hanwha Group, Ağustos ayında Korea Zinc’te %5 hisse daha alarak toplam hissesini %6,88’e çıkardı.

Youngpoong Group, Hanwha’nın Korea Zinc’teki kendi hisselerini artırmak için yaptığı bu hamlenin ardından 6.402 hisse satın aldı.

Korea Zinc’in Hanwha ve diğerlerine yaptığı son hisse teklifleri, Youngpoong Group’tan bağımsız olma girişimidir.

Konuya yakın kaynaklara göre Youngpoong, Korea Zinc’in ana gelir kaynağı olan kendi pil malzemesi işini kurmaya çalıştığı için iki aile arasındaki bu çatışma daha da kötüleşiyor.

Korea Zinc başkan yardımcısı Choi de şirketin binasını şirketlerin paylaştığı Youngpoong’un binasından çıkarmaya çalışıyor.

Kaynaklar, bunun kuru eritme ve pil geri dönüşümü ile ilgili teknolojilerinin Youngpoong’a sızmamasını sağlamak için olduğunu söyledi.

RELATED ARTICLES

Samsung Electro-Mechanics, katı hal pil için 14 patent başvurusunda bulundu

Samsung Electro-Mechanics şimdiye kadar katı hal pillerle ilgili görünen 14 patent başvurusunda bulundu. Kore Patent Ofisi tarafından yönetilen ve Güney Kore'de dosyalanan tüm patentlerin açık...

Magnachip, yeniden yapılandırmada işgücünü küçültecek

Kaynaklar, başka bir satış girişiminin yakın olabileceğini söylüyor Magnachip, geçen yılki düşük kazançlar ve küresel çip pazarındaki genel gerileme nedeniyle işgücünü %5 oranında küçültmeyi planlıyor. Kaynaklar,...

Hanmi patronu, HPSP yatırımından büyük bir değerleme marjı görüyor

CEO Kwak, tavlama ekipmanı üreticisinin hisselerinin bir kısmını nakde çevirdi Hanmi Semiconductor başkan yardımcısı ve CEO'su Kwak Dong-shin'in fabrika ekipmanı üreticisi HPSP'ye iki yıl önce...

Most Popular

iPhone 14, iPhone 14 Plus, Yepyeni Sarı Rengiyle Resmen Tanışın

Apple'ın en son iPhone'larının yeni bir rengini piyasaya sürmesini dilediğin bir zaman olsaydı, şirket hem iPhone 14 hem de iPhone 14 Plus için resmi...

MacOS’ta JPEG Görüntüsünü PNG, HEIF’e Dönüştürme

Mac'te doğrudan macOS'tan bir JPEG görüntüsünü PNG'ye veya HEIF'e ve tam tersini nasıl dönüştürebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır - hiçbir uygulama gerekmez. Mac'inizdeki macOS'ta JPEG, PNG ve...

OpenAI, ChatGPT ve Labs Kullanıcıları İçin Büyük Kesintiler Bildirdi

OpenAI'nin ChatGPT ve Labs'ı bugün bir kesinti yaşadı. Mobil kullanıcılar, korkunç "ChatGPT şu anda kapasitede" mesajını ve bunun kesinti hilesini aldıklarını bildiriyor. ChatGPT Plus...

Samsung Electro-Mechanics, katı hal pil için 14 patent başvurusunda bulundu

Samsung Electro-Mechanics şimdiye kadar katı hal pillerle ilgili görünen 14 patent başvurusunda bulundu. Kore Patent Ofisi tarafından yönetilen ve Güney Kore'de dosyalanan tüm patentlerin açık...

Recent Comments