Salı, Aralık 6, 2022
Ana Sayfa Finans Korea Zinc'in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona...

Korea Zinc’in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona erdiğinin sinyalini verebilir

- Advertisement -

Korea Zinc, enerji ve kaynak geliştirmeye odaklandı. Eş yönetici aileler Choi ve Chang ‘çatışma içinde’

Korea Zinc’in enerji ve kaynak geliştirme işlerine genişlemesi, en büyük hissedarı Youngpoong Group ile ilişkisini sonlandırabileceği anlamına gelebilir.

Çarşamba günü, Korea Zinc, LG Chem ve Hanwha Corporation ile sırasıyla 256.7 milyar won (G. Kore para birimi) ve 156.8 milyar won (G. Kore para birimi) değerinde hisse takaslarına başlayacağını duyurdu.

Şirket ayrıca Trafigura, Morgan Stanley ve Korea Investment Securities’den 372,3 milyar won (G. Kore para birimi) yatırım almayı planlıyor.

Korea Zinc, üç şirketin sırasıyla 202,5 ​​milyar won (G. Kore para birimi), 65,3 milyar won (G. Kore para birimi) ve 104,5 milyar won (G. Kore para birimi) verecek olan finansmanının pil malzemesi, hidrojen, rüzgar ve diğer çevre dostu enerji işlerini ve denizaşırı kaynakları geliştirmeyi amaçladığını söyledi. gelişim.

Ancak kaynaklar, bunun aynı zamanda Korea Zinc başkan yardımcısı Choi Yun-beam ve Korea Circuit başkan yardımcısı Chang Se-joon’un kendi yollarına gidiyor olabileceklerine işaret ettiğini söyledi. İki adam, kendi ailelerinin üçüncü nesil liderleridir.

Chang ve Choi’nin aileleri Youngpoong Group’u yönetiyor. Chang ailesi, holding şirketi Youngpoong Corporation’ın yanı sıra Youngpoong Electronics ve Korea Circuit’i denetliyor.

Korea Zinc, Choi ailesinin ana işidir. Hanwha Group, Ağustos ayında Korea Zinc’te %5 hisse daha alarak toplam hissesini %6,88’e çıkardı.

Youngpoong Group, Hanwha’nın Korea Zinc’teki kendi hisselerini artırmak için yaptığı bu hamlenin ardından 6.402 hisse satın aldı.

Korea Zinc’in Hanwha ve diğerlerine yaptığı son hisse teklifleri, Youngpoong Group’tan bağımsız olma girişimidir.

Konuya yakın kaynaklara göre Youngpoong, Korea Zinc’in ana gelir kaynağı olan kendi pil malzemesi işini kurmaya çalıştığı için iki aile arasındaki bu çatışma daha da kötüleşiyor.

Korea Zinc başkan yardımcısı Choi de şirketin binasını şirketlerin paylaştığı Youngpoong’un binasından çıkarmaya çalışıyor.

Kaynaklar, bunun kuru eritme ve pil geri dönüşümü ile ilgili teknolojilerinin Youngpoong’a sızmamasını sağlamak için olduğunu söyledi.

RELATED ARTICLES

SK, Hyundai için Kore’deki pil fabrikasını genişletmeyi planlıyor

SK On, Güney Kore, Seosan'daki elektrikli araç aküsü fabrikasını genişletmek için bir harcama planını gözden geçirmeye başladı. Genişlemenin, Güney Kore'de yeni bir elektrikli araç üretim...

BOE, Samsung’un 2022 tedarikçi listesinden çıkarıldı

Çinli BOE, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un bu yıl için yayınladığı resmi tedarikçi listesinden çıkarıldı. Bu arada, Çin'den Sunny Optical yeni eklendi __ Japonya'dan Alps...

Komico, Samsung için Austin’deki fabrikasını genişletiyor

Teknoloji devinin yeni dökümhane fabrikasına yaptığı yatırım Fab ekipmanı kaplama ve temizleme çözümü firması Komico, Austin, Teksas'taki fabrikasını genişletmek için en az 30 milyon ABD...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments