Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana Sayfa Finans Korea Zinc'in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona...

Korea Zinc’in LG Chem ile hisse takası, Hanwha Youngpoong ile ortaklığın sona erdiğinin sinyalini verebilir

- Advertisement -

Korea Zinc, enerji ve kaynak geliştirmeye odaklandı. Eş yönetici aileler Choi ve Chang ‘çatışma içinde’

Korea Zinc’in enerji ve kaynak geliştirme işlerine genişlemesi, en büyük hissedarı Youngpoong Group ile ilişkisini sonlandırabileceği anlamına gelebilir.

Çarşamba günü, Korea Zinc, LG Chem ve Hanwha Corporation ile sırasıyla 256.7 milyar won (G. Kore para birimi) ve 156.8 milyar won (G. Kore para birimi) değerinde hisse takaslarına başlayacağını duyurdu.

Şirket ayrıca Trafigura, Morgan Stanley ve Korea Investment Securities’den 372,3 milyar won (G. Kore para birimi) yatırım almayı planlıyor.

Korea Zinc, üç şirketin sırasıyla 202,5 ​​milyar won (G. Kore para birimi), 65,3 milyar won (G. Kore para birimi) ve 104,5 milyar won (G. Kore para birimi) verecek olan finansmanının pil malzemesi, hidrojen, rüzgar ve diğer çevre dostu enerji işlerini ve denizaşırı kaynakları geliştirmeyi amaçladığını söyledi. gelişim.

Ancak kaynaklar, bunun aynı zamanda Korea Zinc başkan yardımcısı Choi Yun-beam ve Korea Circuit başkan yardımcısı Chang Se-joon’un kendi yollarına gidiyor olabileceklerine işaret ettiğini söyledi. İki adam, kendi ailelerinin üçüncü nesil liderleridir.

Chang ve Choi’nin aileleri Youngpoong Group’u yönetiyor. Chang ailesi, holding şirketi Youngpoong Corporation’ın yanı sıra Youngpoong Electronics ve Korea Circuit’i denetliyor.

Korea Zinc, Choi ailesinin ana işidir. Hanwha Group, Ağustos ayında Korea Zinc’te %5 hisse daha alarak toplam hissesini %6,88’e çıkardı.

Youngpoong Group, Hanwha’nın Korea Zinc’teki kendi hisselerini artırmak için yaptığı bu hamlenin ardından 6.402 hisse satın aldı.

Korea Zinc’in Hanwha ve diğerlerine yaptığı son hisse teklifleri, Youngpoong Group’tan bağımsız olma girişimidir.

Konuya yakın kaynaklara göre Youngpoong, Korea Zinc’in ana gelir kaynağı olan kendi pil malzemesi işini kurmaya çalıştığı için iki aile arasındaki bu çatışma daha da kötüleşiyor.

Korea Zinc başkan yardımcısı Choi de şirketin binasını şirketlerin paylaştığı Youngpoong’un binasından çıkarmaya çalışıyor.

Kaynaklar, bunun kuru eritme ve pil geri dönüşümü ile ilgili teknolojilerinin Youngpoong’a sızmamasını sağlamak için olduğunu söyledi.

BENZER YAZILAR

Microsoft Resmi Olarak Windows 8.1’i Emekli Ediyor

Ocak 2023 Salı Yaması güncellemeleri artık yayında ve sonuç olarak Microsoft, Windows 8.1 için son güncellemeleri de gönderdi. Bu nedenle işletim sistemi artık başka güncelleme...

Jumper Nedir?

Jumper Nedir? Atlama teli, açma/kapama anahtarı görevi gören küçük bir metal konektördür. Bir donanım aygıtının ayarlarını yapılandırmak için genellikle birden çok atlama teli birlikte kullanılır. Bazı...

NVMe Nedir? – Non-Volatile Memory Express

NVMe Nedir? “Geçici Olmayan Ekspres Bellek” anlamına gelir. NVMe, PCI Express tabanlı bir dahili depolama aygıtı özelliğidir. Bir SATA bağlantısından daha fazla bant genişliği ve...

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...