Ana Sayfa / Bilim / Kısa bilim haberleri
Kısa bilim haberleri
Kısa bilim haberleri

Kısa bilim haberleri

Touchy feely beyin

Kaydırmaya bağımlı mısınız? Beyniniz biliyor. Akıllı telefonlarını çok kullanan kişiler, başparmaklarına ve parmaklarına dokunulduğunda kortekslerinde daha fazla beyin aktivitesi gösterirler. Araştırmacılar, böyle bir teknolojinin beyin süreçlerimizin dokunma şeklini şekillendirebileceğini söylüyor.

Oz bilime kavuştu

Avustralya’nın yeniden bilim bakanı var. Tony Abbott 2013’te başbakan olduğunda, unvanı 1931’den bu yana ilk kez doldurmadan bırakarak unvanını kaldırdı. Abbott, portföyünü şu anda bilim ve sanayi bakanı olan Ian Macfarlane’ye verdi.

Mitokondriyal hareket

Mitokondrisi bozuk olan kadınların mitokondriyal donör kullanarak sağlıklı bir bebeğe sahip olmalarını sağlayan IVF teknikleri, İngiltere Milletvekilleri tarafından oylanacak yönetmeliklerin duyurulmasıyla bir adım daha yaklaştı. Bunlar, çocukların bu şekilde tasarladıkları vericinin kimliğini öğrenemeyeceği koşullarını içerir.

Tembellik olarak kör

Işıkları kapat. Görünüşe göre tembellikler ve armadillolar gibi diğer ksenartlar, gözlerinde renk algılayan hücrelerden yoksundur, bu da onları parlak ışıkta tamamen kör eder. Durum, bu grubun evriminde erken ortaya çıktı, belki de erken ksenartronlar yeraltında yaşıyordu.

Ebola güçlendirici

Bir Ebola aşısı potansiyel göstermiştir. Ebola’ya özgü bir protein yapan bir DNA segmenti olan aşı alan 30 Ugandalı yetişkinden 17’si proteine ​​antikor üretti. Artık aşının daha güçlü bir versiyonu geliştirilmektedir.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: