Pazar, Ekim 25, 2020
Ana Sayfa Haber TV ve Film Karantina Akışı: Warren Beatty'nin 'Dick Tracy' En Büyük Çizgi Roman Filmlerinden Biri

Karantina Akışı: Warren Beatty’nin ‘Dick Tracy’ En Büyük Çizgi Roman Filmlerinden Biri

Dick Tracy

(  / Film ekibinin COVID-19 salgını sırasında sosyal uzaklıklar sırasında izlediklerini paylaştığı yeni bir dizi olan Karantina Akışı’na hoş geldiniz.)

Film: Dick Tracy

Nerede Akış Yapabilirsiniz: HBO Now / HBO Go

The Pitch : Haşlanmış dedektif Dick Tracy ( ayrıca yöneten Warren Beatty ), Chester Gould’un çizgi romanına dayanarak, Alphonse “Big Boy” Caprice’in ( Al Pacino ) şehrin en tehlikeli suç patronu olduğunu kanıtlayan kanıtlar arıyor . Caprice’in bazı suçlarına ilk elden tanıklık eden esrarengiz bir barroom şarkıcısı olan Breathless Mahoney’de ( Madonna ) suç mahallesinin yasadışı imparatorluğunu çözmenin anahtarını bulmuş olabilir . Ancak, dedektifi kariyerinin vakasını çözmesine yardımcı olmaktan ziyade dedektifi kız arkadaşı Tess’den ( Glenne Headly ) çalmaya daha fazla hazır görünüyor .

Neden Temel Bakış : Dick Tracy , 1990’da piyasaya sürüldüğünde büyük ölçüde bir flop olarak kabul edildi. Walt Disney Studios, bütçenin çok üzerinde bir prodüksiyonla, filmin sadece 103.7 milyon dolar ve uluslararası 59 milyon dolar kazandığını hayal kırıklığına uğrattı. Bu 1990’da çıkan bir film için kötü bir şey değil, ancak 100 milyon doların üzerinde bir maliyete sahip olduğu bildirilen bir film için, özellikle Tim Burton’ın dünya çapında 411.5 milyon dolar hasılat yapan devasa başarılı Batman’ı takip ettiği zaman heyecan verici değil . Ama size bu filmin bir flop olarak düşünülmemesinin yanı sıra tüm zamanların en iyi çizgi roman filmlerinden biri olduğunu söylemek için buradayım.

Dick Tracy zamanının ilerisindeydi ve sadece dedektif dedektifin radyo gibi çalışan ve cep telefonları ve Apple Watch’ların varlığından çok önce neredeyse her yerden iki yönlü iletişime izin veren bir saati olduğu için değil. Çizgi roman görselleri, Tim Burton’ın Batman’ında görülenden daha canlı ve stilize , Broadway efsanesi Stephen Sondheim tarafından yazılan şarkılarla bir film müziği ve Danny Elfman’ın oluşturduğu inanılmaz bir skorla ve Hollywood’un en büyük isimleri ve en iyi karakter oyuncuları.

Görsellerden başlayarak, sinematografide, prodüksiyon tasarımında, gardıropta ve sanat yönetiminde görülen hiper stilize renk dizisi, orijinal çizgi roman sanatını bugün yapılanlardan daha etkileyici bir şekilde hayata geçirdi. 1980’lerin sonlarında üretilen bu canlı renk ve benzersiz set tasarımının pratik olarak yapılması gerekiyordu. Bu film boyunca, Disney mat ressam Michael Lloyd ve diğer mat ressam ve görsel efekt süpervizörü Harrison Ellenshaw tarafından efsanevi sanatçı Peter Ellenshaw’dan bahsetmediğiniz, şimdiye kadar gördüğünüz en çarpıcı mat resimlerden bazıları var.ve bir avuç diğer sanatçı. Buna, minyatürler ve optik hile yardımı ile birlikte dijital teknolojinin bugün setleri genişletmek için kullanıldığı gibi, hile çekimlerinde setleri geliştiren mat resimler de var. Evet, bugün kullanılan etkilerden çok daha az gerçekçi görünüyor, ancak Dick Tracy’nin stilize dünyasında, sadece çizgi roman estetiğini geliştirdi ve en sıradan kurucu çekimleri bile çarpıcı bir şekilde çarpıcı hale getirdi. 

Hem Danny Elfman hem de Stephen Sondheim’ın sağladığı müziği unutmayalım. Elfman, filmin genel çizgi roman stiline ustaca bağlanan kahramanca ve canlı bir skor oluşturarak en iyi yaptığı şeyi yapar. Bunun üzerine Sondheim, Alphonse “Big Boy” Caprice’in sahip olduğu gece kulübünde çalışan boğucu salon şarkıcısı Breathless Mahoney olarak şarkı söylemek için süperstar Madonna’yı kaydetmek için birkaç orijinal şarkı sağladı. Bu şarkılar, özellikle suçla savaşan montajlar olmak üzere birçok dizinin yapılmasına yardımcı olur, hepsi daha unutulmaz ve Madonna’nın sesi sadece onları yükseltir. Bu yüzden Sondheim, Akademi’den aldıkları üç ödülden sadece biri olan En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Makyaj dalında Oscar’ı kazandı.

Makyajdan bahseden sanatçılar John Caglione Jr. ve Doug Drexler ve tüm bölümleri, Hollywood’un en büyük isimlerini ve tanınmış karakter aktörlerini tanınmaz gangster karikatürlerine dönüştürmek için sonsuz övgüyü hak ediyor. Al Pacino’nun karikatürize harikulade Big Boy olarak ortaya çıkmasına ek olarak, Pruneface olarak RG Armstrong , Kaş olarak Chuck Hicks , Lips Manlis olarak Paul Sorvino , Flattop olarak William Forsythe , Spaldoni olarak James Caan , Dustin HoffmanMumbles ve daha fazlası. Her birinin yüzleri, isimlerine ilham veren imza özellikleriyle tamamen protezlerle kaplıdır ve onlara onları kötü adamlar olarak anında tanımaları için çeşitli deformiteler verir.

Ayrıca filmin içinde Dick Van Dyke, Charles Durning, Seymour Cassell, Mandy Patinkin, Kathy Bates, Catherine O’Hara ve Colm Meaney gibi rolleri destekliyor . Artı, Dick Tracy’nin ihmal edilen kız arkadaşı Glenne Headly ve Çocuk olarak Charlie Korsmo , Dick Tracy’ye renkli gangster masallarıyla birlikte gitmek için tatlı bir cazibe veriyor.

Dick Tracy , Batman’ı bir yıl önce yapmadığı bir şekilde çizgi romanları büyük ekranda hayata geçirdi ve o zamanlar izleyicilerin takdir etmediği utanç verici. Gişede o kadar başarılı olmasa ve o sırada bazı eleştirmenler tarafından yanlış anlaşılsa da (şükür ki Roger Ebert bu filmin başarılarını fark etmesine rağmen ), Dick Tracy çizgi roman filminde en etkili ve saygı duyulanlardan bazıları arasında bir yeri hak ediyor ve bu cesur vizyonu hayata geçirmek için bütçeyi aştığı için Warren Beatty’nin övgüsü olmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Katherine Langford’un başrolde yer aldığı Cursed için yeni bir fragman sundu

Hikayesi Arthur efsanelerine atıfta bulunan Tom Wheeler ve Frank Miller'ın romanından uyarlanan gösteri 17 Temmuz'da başlayacak. Netflix'ten yeni bir fantastik dizi geliyor. 17 Temmuz'da başrolde Katherine...

Teenage Mutant Ninja Turtles Yeni Bir Film Yeniden Başlayacak

Son tarih, Nickelodeon'un Teenage Mutant Ninja Turtles filmlerini yeniden başlatmayı planladığını bildirdi. Prodüksiyon, bilgisayar animasyonu ile oluşturulacaktır. Teenage mutant ninja kaplumbağalar yine sinemalarda olacak. Son tarih , Nickelodeon'un Teenage...

Alfred Wegener

Alfred Wegener Alfred L. Wegener 1 Kasım 1880’de Berlin’de doğmuştur. Bugün Humboldt Üniversitesi olarak bilinen Friedrich Wilhems Üniversitesi’nde gökbilim ve meteoroloji eğitimi almış, 1905 yılında...

John Stuart Mill

John Stuart Mill John Stuart Mill 1806 yılında Londra’da doğdu. Babası zamanının tanınmış bir felsefecisi ve ekonomisti olan James Mill’dir (1773-1836). James Mill’in eğitim konusunda...

Recent Comments

admin on 300full-60