4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Spor Kabaddi Yönetim Birimleri

Kabaddi Yönetim Birimleri

- Advertisement -

Tüm Hindistan Kabaddi Federasyonu (AIKF)

- Advertisement -

Kabaddi’nin Hindistan’da bir spor olarak popülaritesini artırmak için 1950’de Tüm Hindistan Kabaddi Federasyonu (AIKF) kuruldu. Kuruluşundan bu yana, AIKF oyunun standartlarını iyileştirmek için çalışıyor. Bu amaçla 1952 yılından itibaren ulusal düzeyde kabaddi şampiyonalarını kural ve yönetmelikler gereği düzenli olarak yürütmektedir. İlk erkekler ulusal turnuvası Madras’ta (Chennai), ilk kadınlar ulusal turnuvası Kalküta’da (Kolkata) düzenlendi.

Kabaddi Yönetim Birimleri

Hindistan Amatör Kabaddi Federasyonu (AKFI)

Kabaddi Yönetim Birimleri

Hindistan Amatör Kabaddi Federasyonu (AKFI), Hindistan’da Kabaddi’yi yönetmek ve tanıtmak için merkezi kurumdur. 1973 yılında kurulmuştur. Bunun yanında AKFI, Hindistan’ın komşu ülkelerinde sporun standardını yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Ayrıca Hindistan’da hem erkekler hem de kadınlar için uluslararası kabaddi turnuvaları düzenlemektedir. Bununla birlikte, alt-genç ve genç vatandaşlar ve yerel düzeyde oyunu tanıtmak için bölgesel yarışmalar da düzenlenmektedir. Sayın Janardhan Singh Gehlot şu anki AKFI Başkanıdır. Aynı zamanda Asya Amatör Kabaddi Federasyonu (AAKF) ve Uluslararası Kabaddi Federasyonu’nun (IKF) başkanıdır.

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60