4 C
Ankara
Salı, Nisan 20, 2021
Ana Sayfa Spor Kabaddi Oyun Alanı

Kabaddi Oyun Alanı

- Advertisement -

Kabaddi Oyun Alanı

- Advertisement -

Kabaddi, aşırı fiziksel çalışma oyunudur. Aşırı fiziksel çalışmanın yanı sıra, aşırı dayanıklılık ve iyi taktikler gerektirir. Diğer takımın alanına girmenin ve rakipleriniz tarafından engellenmeden başarılı bir şekilde geri dönmenin yolunu bilmelisiniz. Ancak oyuna geçmeden önce, bu oyunu oynamak için ihtiyaç duyacağınız temel gereksinimleri öğrenelim.

Gerekli Gereksinimler

Mahkeme

Mahkeme 12,5 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindedir. Sahada iki yarıya bölünen bir orta çizgi çizilir. Kortun derinliği 1 ayak olup, çamur atılarak kum doldurulur.

Kabaddi Oyun Alanı

Kıyafet Kodu

Kabaddi Oyun Alanı

Oyun, birinin diğerini çekmesi veya itmesi gereken aşırı fiziksel çalışma gerektirir. Bu nedenle, aşırı gevşek elbiselere izin verilmez. Sadece bir kısa ve bir yelek ideal olarak kabul edilir. “Pro Kabbadi Ligi” gibi bazı turnuvalarda, oyuncuların takımlarını temsil etmek için renkli tişörtler giymelerine izin verilir.

Takımlar

Her takımdaki toplam oyuncu sayısı 12’dir. Oyun sahasına sadece 7 oyuncunun girmesine izin verilir. Geri kalan 5 ise ayrılmış olarak tutulacaktır. Oyun sırasında sadece liderin takımındaki diğer oyunculara talimat vermesine izin verilir.

Kabaddi Oyun Alanı

Oyun Süresi

Çalma süresi, farklı tür için farklıdır. Erkekler için, her biri 20 dakikalık bir zaman çizelgesi taşıyan iki oyun bölümü olacaktır. Kadın ve çocuk maç kategorisinde iki bölüm ve her bir yarının her biri 15 dakikadır. Bir seansın bitiminden sonra takıma 5 dakikalık ara verme izni verilir.

Yetkililer

Oyunda farklı görevliler var. Onları ayrıntılı olarak bilelim. Kabaddi Maçı yapmak için altı görevli aday gösterilir. Bunlardan ikisi hakem, biri sayı görevlisi, biri yardımcı sayı görevlisi ve biri hakem.

  • Hakem – Bir katılımcıyı maçtan uyarma, aleyhinde puan beyan etme veya diskalifiye etme gücüne sahiptir. Hakemin verdiği kararı bozma yetkisine sahiptir.
  • Hakem – Genel olarak, hakemin kararı nihai olarak alınır.
  • Golcü – Skorcu skor verilerini, zamanlamaları ve molaları doldurur.
  • Yardımcı Golcüler – Dışarıda kalan ve hayatta kalan oyuncuları kaydederler.
- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60