Cuma, Aralık 9, 2022
Ana Sayfa Finans Japon Canon Tokki, Gen 8'de OLED birikimine öncülük edecek mi?

Japon Canon Tokki, Gen 8’de OLED birikimine öncülük edecek mi?

Japon Canon Tokki, Gen 8'de OLED birikimine öncülük edecek mi?
Japon Canon Tokki, Gen 8’de OLED birikimine öncülük edecek mi?
- Advertisement -

 

Samsung ve LG alternatif ararken Apple şirketi tercih ediyor

Japon Canon Tokki, OLED biriktirme ekipmanında liderdir ve sektör, önceki nesillerde olduğu gibi Gen 8 OLED çağında bu liderliği sürdürüp sürdürmeyeceklerini yakından izliyor.

Şirketin ana müşterileri olan Samsung Display ve LG Display, şu anda Canon Tokki’nin yanı sıra diğer şirketlerle Gen 8 için ekipman geliştiriyor.

Bu arada, OLED panellerin en büyük alıcısı olan Apple, Japon şirketini hala güçlü bir şekilde tercih ediyor.

Cupertino, iki Güney Koreli panel üreticisinin en önemli müşterisidir ve etkisini onlara Canon Tokki’yi kullanmalarını etkili bir şekilde önermek için kullanabilir.

Samsung Display ve LG Display, ilgili ortaklarıyla birlikte Gen 8 ekipmanlarını geliştirmeye başlayalı bir yıldan fazla oldu.

Özellikle Samsung Display’in milyarlarca dolarlık harcama planını makul bir zaman çizelgesi içinde tutmak için yakında sipariş vermesi bekleniyor.

Gen 8 OLED hatları, tablet ve dizüstü bilgisayarlara yönelik 10 ila 20 inçlik paneller üretmek için yapılmıştır.

Bu, şirketler için daha küçük alt tabakalar kullanan mevcut Gen 6 hatlarını kullanmaktan daha ekonomiktir.

Samsung, Japon Ulvac ile Gen 8’e özel depolama ekipmanı geliştiriyor.

Tam kesimli, dikey bir biriktirme makinesidir ve Samsung Display’in tek yığın OLED paneller üretecek olan ilk Gen 8 OLED serisinde kullanılması bekleniyor.

Ancak Apple, bu yöntem üzerinde iki kırmızı, yeşil ve mavi emisyon katmanı kullanan iki yığın tandem OLED’i tercih ediyor ve Samsung Display kadar ifade etti.

T8’in iki yığınlı tandem paneller yapmak için alana sahip olması beklense de, öncelikle Samsung, Dell, HP, Lenovo ve Apple dışındaki diğer şirketler için büyük ölçüde panel sağlaması bekleniyor.

Kaynaklar, Samsung Display’in büyük olasılıkla Apple’a boyun eğmesi ve T8’in ikinci aşaması için Canon Tokki’nin Gen 8 yarı kesilmiş, yatay biriktirme makinesini kurması gerekeceğini söyledi.

Veya alternatif olarak, Samsung Display, Ulvac ile Gen 8 ekipmanının geliştirilmesini durdurursa, Canon Tokki’nin kitlerini ilk aşamadan itibaren kurabileceğini söylediler.

Bu arada LG Display, Güney Koreli ekipman üreticisi Sunic System ile kendi Gen 8 yarı kesilmiş, yatay ekipmanını geliştiriyor.

Bu ortaklık henüz Apple’ın da onayını almadı.

Samsung’da kesin bir müşterisi olan Samsung Display’in aksine, LG Display, akıllı telefon OLED panelleri için tamamen yalnızca Apple’a güveniyor. Cupertio için Canon Tokki’yi kullanmak için Sunic System ile olan projesini terk etmek zorunda kalabilir.

Kaynaklar, bu arada Canon Tokki’nin acelesi olmadığını söyledi. Gen 6 OLED’in geliştirme aşamasında çoğunlukla Samsung Display’e tedarik edildi, ancak şimdi Güney Koreli panel üreticisinin yanı sıra birden fazla müşterisi var.

Geçen yıldan beri Canon Tokki, Gen 8 ekipmanlarını birlikte geliştirmek yerine, müşterilerinin sipariş vermesi durumunda bunları kendi başına geliştirip tedarik edeceği yönündeki duruşunu koruyordu.

Bu, büyük olasılıkla, ortak geliştirme, ortak mülkiyet anlamına geldiğinden, kitlerini yalnızca belirli bir şirkete tedarik etme olasılığını dengelemek için yapılır.

Güney Koreli panel muadillerinin aksine BOE, Canon Tokki’nin ekipmanını hemen kullanmayı planlıyor.

RELATED ARTICLES

SK, Hyundai için Kore’deki pil fabrikasını genişletmeyi planlıyor

SK On, Güney Kore, Seosan'daki elektrikli araç aküsü fabrikasını genişletmek için bir harcama planını gözden geçirmeye başladı. Genişlemenin, Güney Kore'de yeni bir elektrikli araç üretim...

BOE, Samsung’un 2022 tedarikçi listesinden çıkarıldı

Çinli BOE, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un bu yıl için yayınladığı resmi tedarikçi listesinden çıkarıldı. Bu arada, Çin'den Sunny Optical yeni eklendi __ Japonya'dan Alps...

Komico, Samsung için Austin’deki fabrikasını genişletiyor

Teknoloji devinin yeni dökümhane fabrikasına yaptığı yatırım Fab ekipmanı kaplama ve temizleme çözümü firması Komico, Austin, Teksas'taki fabrikasını genişletmek için en az 30 milyon ABD...

Most Popular

AMD Ryzen 7000 ‘Zen 4’ X Olmayan Masaüstü İşlemciler 10 Ocak’ta Piyasaya Sürülecek

AMD Ryzen 7000 "Zen 4" X Olmayan İşlemciler CES 2023'te Tanıtıldı, Aynı Ay Piyasaya Sürüldü AMD'nin en az üç yeni Ryzen 7000 "Zen 4" X...

Mühendis, M1 iMac’ten ‘Çene’ Çerçevesini Çıkartarak Ona Apple’ın Bağımsız Monitörleri Gibi Tekdüze Bir Tasarım Verdi

Apple'ın 24 inç M1 iMac'i, önemli tasarım değişikliği sayesinde yeni bir soluktu, ancak bazı keskin gözlü eleştirmenler bu "çene" çerçevesine hemen dikkat çektiler, ancak...

iPhone 14’ün Uydu Özelliği Üzerinden Acil SOS, Alaska’da Mahsur Kalan Bir Adamın Hayatını Kurtardı

Apple'ın en yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Apple'ın sahnede duyurduğu en önemli eklemelerden biri, kullanıcıların hücresel...

Intel, 2030’a Kadar Yeni Nesil Çiplerde Bir Trilyon Transistörün Yolunu Açıyor

IEDM'de Intel Research, sergilendi Moore Yasası Nasıl Canlı ve Chipzilla 2030 yılına kadar Trilyon transistörlü yeni nesil çipleri nasıl sunmayı planladığını. Intel Araştırması Moore Yasasını...

Recent Comments