Salı, Haziran 6, 2023
Ana Sayfa Webmaster İşletmeler Neden Tüm Ekonomik Ortamlarda SEO'ya Dönüyor?

İşletmeler Neden Tüm Ekonomik Ortamlarda SEO’ya Dönüyor?

- Advertisement -

Tüketici ihtiyaçları ve davranışları, mevcut ekonomik iklime bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir.

Ancak, bir şey her zaman tutarlı kalır: Hayatta kalmalarına ve gelişmelerine yardımcı olmak için her zaman SEO’ya yönelirler.

Aslında, bilgili işletmeler bu değişimi (dönüş) ve bu değişimi fark ederek bu fırsattan yararlanabilirler.

SEO bilgileri tüketici davranışı ve niyetindeki en güncel eğilimleri bulmak için harika bir yerdir.

Geleneksel ve pahalı medyayla karşılaştırıldığında, pazarlama bütçenizi – özellikle SEO için – geri tutmanın geleneksel bilgeliği, zaman içinde marka varlığınızı aşındıran kısa görüşlü bir stratejidir.

Bir gerileme veya durgunluğu kaçınılmaz olarak takip eden toparlanma sırasında büyüme için konumlanmak istiyorsanız, tahmin aşaması tam olarak SEO’ya yatırım yapmanın tam zamanıdır.

Gartner’ın son verilerine göre Pazarlama Bütçesinin Durumu ve Stratejisi Araştırması 2022 SEO, tüm “ücretsiz” kanallar için akılda kalır.

İşte neden hakkında bazı düşüncelerim.

Tüketiciler Her Ekonomik Koşulda Aranıyor

Evet, tüketici ihtiyaçları ve davranışları mevcut ekonomik iklime bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir.

Ama tamamen durmazlar veya ortadan kaybolmazlar.

Müşterileriniz, ev bütçesi konusunda daha fazla endişe duyabilir ve sonuç olarak daha düşük bir ticari amaç gösterebilir. Belki de sadece satın almak için piyasada değillerdir.

Yine de bir gün olacaklar.

Satış bir döngüdür; bazı pazarlarda talep düşüşleri yaşarken, diğerleri yükselişler görüyor.

Bazıları için öğrenme, planlama ve seçenekleri konusunda kendilerini eğitme zamanı gelebilir.

SEO Uzun Bir Oyundur ve Kurallar Sürekli Değişmektedir

SEO’nuzu öylece duraklatamazsınız – tamam, yapabilirsiniz, ancak tekrar “açtığınızda” çok fazla yetişmeniz anlamına gelir.

Google’ın algoritmaları, arama motoru kullanıcılarının ihtiyaçlarını daha iyi karşılamaya çalışırken sürekli değişiyor ve güncelleniyor.

Bu hedefler, zamanların iyi olduğu ve satışların bol olduğu pazarlamanın öncelik listesinde daha düşük olabilir.

Ancak diğer zamanlarda, hedef kitlenizin aramada potansiyel olarak daha düşük ticari amacı olması nedeniyle reklam harcamalarını yeniden gözden geçirmenin mantıklı olduğunu görebilirsiniz.

Bu durumda, SEO amaç verilerinin ve tıklama başına ödeme (PPC) gibi kanalların çalıştığından emin olarak bütçenin bir kısmını yeniden tahsis edebilirsiniz.

Ayrıca teknik SEO’ya ve web sitenizin yolculuğuna ve performansına odaklanmalısınız.

Deneyimler önemli olacak ve fırsatları, rakipleriniz onları yakalamadan kaçırmayı göze alamayacağınız fırsatları dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

  • Bu aynı zamanda iyi bir zaman mevcut içeriği denetle ve sıralamak için yeni fırsatlar bulun farklı anahtar kelime terimlerinde, Müşteriler için daha uyumlu bir yolculuk sağlamak için içeriği güncelleyin, içeriği konuya göre kümeleyin, içerik boşluklarını belirleyin ve harekete geçirici mesajları (CTA) güncelleyin.
  • Örneğin, geçmişte ürün incelemeleri yayınladıysanız, bunları tekrar gözden geçirmek isteyeceksiniz. Google’ın ürün inceleme güncellemesi, 2022’de kullanıma sunulan düşük kaliteli incelemeleri hedefliyor ve içeriğin en yüksek kalitede olmasını sağlamak daha da önemli.

SEO Kısa, Orta ve Uzun Vadede Kazanç Sağlayabilir

Sağlam bir SEO programı, tüm web varlığınız için sağlam bir temel oluşturur. Ancak, işletmenizin çevik kalmasına ve hızla değişen koşullara yanıt vermesine de yardımcı olabilir.

Ekonomik belirsizlik, pazarlama etkinliklerini bulmak için hızlı eylem gerektirebilir.

Ayrıca, markayı dış tehditlerden korumaya veya fırsatların ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Bu koşullarda, piyasanın nabzını tutmak için SEO verileri zorunludur.

Ancak, bu verilerden elde edilen içgörülerin etkinleştirilmesi, bir sonraki kritik adımdır:

  • Pazar payının küçüldüğünü bilmek size pek iyi gelmeyecektir.
  • İstikrarlı bir bütçeye sahip olmasını sağlayarak SEO’ya öncelik vermek ve yönetici desteği, kaynaklarınızı ve ekibinizi harekete geçecek bir konumda tutar.

İlk pandemi korkusunun dünya ekonomisinin çoğunu kapattığını hatırlıyor musunuz?

Tüketicilerin bilgi ihtiyaçları patladı ve hizmet sunum modelleri neredeyse bir gecede değişti.

Google İşletme Profili listelerini mevcut çalışma saatleri, arabaya teslim alma ve çevrimiçi sipariş verme vb. ile hızlı bir şekilde güncelleyebilen şirketler ilk harekete geçenler oldu.

Bu sadece kazanılan iş anlamına gelmekle kalmadı, aynı zamanda bu şirketler, aksi takdirde çalkantılı bir zamanda tüketiciler arasında bir istikrar ve sükunet duygusu aşılayabildiler.

Marka Koruması Her Zaman Önemlidir

Tüketici davranışı, belirsizlik zamanlarında tahmin edilemez, parçalı ve hatta mantıksız olabilir.

SEO, markanın kitleleri aktif olarak dinlemesine, sorunları öncelik sırasına koymasına ve gerçek zamanlı olarak olumsuz marka duyarlılığıyla mücadele etmesine yardımcı olur.

Daha önce de belirtildiği gibi, SEO içgörüleriniz bu iş zekasının önemli bir kaynağıdır.

  • Tüketiciler ne arıyor, ve bu nasıl gelişiyor?
  • Bu sorgular size ticari veya diğer niyet türleri hakkında ne söylüyor? sürüş arama etkinliği?
  • İnsanlar aramada ve sitenizde nasıl davranıyor?ve bu hangi yeni fırsatları sunuyor?

Çevrimiçi incelemeler, doğru yönetilmezlerse başka bir zengin içgörü ve potansiyel yükümlülük kaynağıdır.

Google net: İşletmeler, arama yapanların incelemelerine, mesajlarına ve sorularına mümkün olduğunca çabuk yanıt vermelidir.

Yerinde olması çok önemlidir:

  • İncelemeleri izlemek için teknoloji işinizle ilgili tüm platformlarda.
  • Ciddi şikayetlerin artması için bir triyaj sistemi hızlı müdahale için doğru kişiye.
  • İnceleme yanıtı için politikalar. İnceleme içeriğine bağlı olarak kişiselleştirilebilen şablonlar burada yardımcı olabilir.

Sektörünüze bağlı olarak, ekonomik belirsizlik daha fazla sayıda inceleme getirebilir. Bu temelin yerinde olması, kaynak eklemenize ve gerektiğinde ölçeği büyütmenize olanak tanır.

Marka koruması da içerik ekibinizden gelmelidir.

Örneğin, finansal hizmetler sektöründeyseniz, müşteri tabanınızın mevcut koşulların kendilerini ve ailelerini nasıl etkilediği hakkında birçok sorusu olduğunu görebilirsiniz.

İstihdam, vergiler, teşvikler veya daha önce akıllarında olmayan destek programları hakkında soruları ve endişeleri olabilir.

İşletmeniz yalnızca bir düşünce lideri olarak hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda uzun vadede müşterilerinin güvenini ve sadakatini kazanacak gerçek, değerli çözümler sunar.

E-ticaret, perakende ve seyahat markaları, mal, ürün ve hizmetlerde talep dalgalanması ve kategori dalgalanmaları hakkında bilgi ve trendler arayacaktır.

Bu eğilimleri erkenden anlamak, içerik ekiplerinin buna göre oluşturmasına ve hedeflemesine yardımcı olacaktır.

Bu fırsatlar için üretim konusunda yetenekli bir içerik ekibine ihtiyacınız olacak, hedeflenen içerik oluşturma, ve hedef kitlenizin çevrimiçi bulunduğu tüm platformlarda maksimum etki için optimize etmek ve tanıtmak için teknolojileri kimin kullanabileceği.

Bir bonus olarak, bu program olumlu hikayeler ve faydalı içerikle herhangi bir rakibinizi (veya belki de markayla ilgili olumsuz içeriği) geçmenize yardımcı olabilir.

BENZER YAZILAR

Google Yakında Aramalarda Aşırı Isı Uyarıları Gösterecek, Böylece İnsanlar Aşırı Sıcak Dalgalarında Güvende Kalacak

Son birkaç yılda, teknoloji dünyasında iklim değişikliğine karşı verilen mücadele daha da büyüdü. Apple ve Samsung gibi birkaç şirketin emisyonlarını azaltmak ve dünyayı daha...

Define – Mehmet Rauf

Erzurum Hastanesine başhekim olarak gelen Şâkir Feyzi’yi bir gün bir hasta için hastanın evine çağırırlar.Hasta olan kişi yaşlı bir kadındı.Bu yaşlı kadına bütün komşuları...

Sofİ’nİn DÜnyasi -jostein Gaarder

KİTABIN ADI SOFİ’NİN DÜNYASIKİTABIN YAZARI JOSTEIN GAARDERYAYIN EVİ VE ADRESİ PAN YAYINCILIK/İSTANBULBASIM YILI 19971.KİTABIN KONUSU:BM taburunda binbaşı olarak görev yapan Albert Knag’ın okullarda verilen...

Fazladan Bir Adam/Jonathan Ames

Louis Ives, Princeton’ da bir lisede İngilizce öğretmeniydi. Bir gün okulda bulduğu sütyen hayatını değiştirdi. Sütyeni üzerinde denerken umulmadık bir şekilde okul müdürünün karısı...

Bu Basit Hile ile iPhone 14 ve iPhone 14 Pro Performansınızı Geliştirin

Apple kısa süre önce çok sayıda değişiklikle yeni iPhone 14 Pro modellerini duyurdu. Amiral gemisi cihazlar, gelişmiş performans ve pil ömrü için en yeni...

Hazal Kaya – Hazal Kaya Kimdir – Hazal Kaya Resimleri

Hazal Kaya - Hazal Kaya Kimdir - Hazal Kaya Resimleri   Hazal Kaya (d. 10 Ekim 1990, Gaziantep) Türk dizi oyuncusu.  İstanbul İtalyan Lisesi'nde okumaktadır. 2007 yılında...

POPÜLER YAZILAR

Gigabyte, 600 ve 700 Serisi Anakartlarına “Yeni Nesil Intel Masaüstü CPU” Desteği Ekliyor

Gigabyte, 600 ve 700 serisi anakartları için Intel'in yeni nesil masaüstü CPU desteği ekleyen yeni bir BIOS güncellemesini sessizce yayınladı. Gigabyte 600 ve 700 Serisi...

Apple AR Kulaklığını Pazartesi Günü Açıklayacak, Ancak Cihaz Ekim’de Seri Üretime Gireceğinden Lansman Aylar Sürebilir

Apple'ın merakla beklenen AR Kulaklığını Pazartesi günü WWDC etkinliğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz bir süredir söylenti değirmeninde dinlendi ve birkaç gecikmeden sonra, kulaklık nihayet...

Gmail Doğrulama Rozetlerini hatırlıyor musunuz? Dolandırıcılar Onlardan Yararlanmanın Bir Yolunu Buldu

Google, insanların her e-posta aldıklarında güvende olmalarını sağlamanın çeşitli yollarını araştırmaktadır. Şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli önlemler aldı: yakın zamanda duyuruldu İleti...

Apple’ın 12 Çekirdekli ‘X1’ Yonga Setli AR Kulaklığı, Yeni Benchmark Sızıntısında M2 Max’ten Daha Hızlı Performans Gösteriyor, Ama Ne yazık ki Skorlar Sahte

SoC'nin X1 olarak adlandırıldığını ortaya çıkaran en son kıyaslama sızıntısını duymak bizim için şaşırtıcıydı. 8 çekirdekli bir CPU yerine liste, M2 Max'ten daha yüksek...