Ana Sayfa / Apple / İPhone’unuzda neden VPN kullanıyorsunuz?
VPN ile gizliliği artırma
VPN ile gizliliği artırma

İPhone’unuzda neden VPN kullanıyorsunuz?

İPhone’unuzda neden VPN kullanıyorsunuz?

Güvenli Wi-Fi Bağlantıları

Genel Wi-Fi etkin noktalarını kullanmak, mobil verilerinizi korumak için kullanışlıdır, ancak her mobil etkin nokta güvenli değildir. Bir VPN kullanarak, verilerinizin halka açık bir bağlantıda bile muhtemelen suçlu üçüncü tarafların eline geçmemesini sağlayabilirsiniz. VPN, iPhone’unuza doğrudan sunucu erişimini engelleyecektir; bunun yerine uygulamanın kendisi üzerinden bir bağlantı sağlayarak, personel verilerinize erişme girişimi, bağlantınız şifreleneceğinden tamamen geçilecektir. Üzgün ​​olmaktansa güvende olmak daha iyi.

Gelişmiş gizlilik ve güvenlik

Bir VPN uygulaması kullanarak İnternette gezinirken, iPhone’unuzun IP adresi (İnternet Protokolü – İnternet’e nereden eriştiğinizi tanımlayan bir kaynak) değiştirilecektir. Bu aslında konumunuzun, bilgilerinizi izlemek veya kullanmak isteyen kaynaklardan gizleneceği anlamına gelir. Bu, bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılımlar, virüsler veya bu bilgileri kendi kazançları için para kazanmak amacıyla nerede olduğunuzu ve çevrimiçi etkinliklerinizi izlemek isteyen grupları içerebilir. Böylece gizliliğiniz korunur ve güvenlik artırılır.

Yerel hizmetlerin kilidini aç

İPhone’unuzda VPN kullanmanın bir diğer potansiyel yararı, birçok Sanal Özel Ağ ile kullanıcının kullandığı IP adresinin Coğrafi konumunu seçebilmesidir. Bu yeteneğe sahip olmanın birçok faydası vardır, örneğin, tatildeyseniz ve bir konum engelleyici nedeniyle yerel haber sitenize erişemiyorsanız; görüntüleme seçenekleriniz genellikle sıfırdır, ancak VPN’nizin konumunu evinizin konumuna getirerek web sitesini sanki oradaymış gibi görüntüleyebilirsiniz.

1 NordVPN’i App Store’dan indirip açtıktan sonra size iki seçenek sunulur: Oturum Aç veya Kaydol. İşlemi başlatmak için kullanıcının ilk kez Kaydol’a tıklaması gerekir.

2 Küçük baskıyı okuduktan sonra, devam etmekten mutluluk duyarsanız, bir sonraki aşamaya geçmek için “Kabul” düğmesine dokunun. Giriş bilgilerinizi girin ve bir ödeme planı seçin, ardından Giriş işlemini tıklayın.

3 Uygulamanın size bildirim göndermesine izin verip vermemeyi seçin ve ana uygulama penceresine ilerleyin. Buradan, ayrıntılarınızı ve Ayarlarınızı sağ üst bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

4 Uygulamayı k Yapılandırmalarınıza eklemek için ekranın altındaki Hızlı Bağlantı seçeneğine dokunun, şimdi Bu eylemin uygulamayı kullanmaya başlamasına izin ver seçeneğini kabul edin.

5 Bağlanmak istediğiniz konumu bulmak için ekran üzerinde gezinin. Harita simgesine dokunun ve tam konumu seçin veya bu ülkeden bir IP kullanmak için Hızlı Bağlantı’yı seçin.

6 Uygulama ve iPhone’unuz seçtiğiniz IP adresini ve konumunu kullanıyor. Bu bağlantıyı kesmek isterseniz, farklı bir konum deneyin veya orijinal IP’nizi kullanın, bağlantıyı kes’i tıklayın.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir