Cuma, Haziran 2, 2023
Ana Sayfa Mobil iPhone satışları gayet iyi

iPhone satışları gayet iyi

- Advertisement -

Apple’ın muhtemelen sayabileceğimizden daha fazla cihaz satmasının üzerinden yalnızca bir hafta geçti.

BLoomberg iPhone satışlarıyla ilgili karamsarlık ve felaket yaymaya başladı. Yayın kaynaklarına göre Apple, tedarikçileri iPhone 13’e olan talebin 2022’ye doğru zayıfladığı konusunda uyarmıştı. Her zamanki gibi, herhangi bir Apple raporu manşetlere konu oluyor, özellikle de olumsuzsa.

Ancak, her zamanki gibi, bu raporlara ihtiyatla yaklaşılmalıdır. Bloomberg’in “meseleyi bilenler” sözünün doğruluğundan şüphem yok ama bu telefonun tedarik zinciri versiyonu gibi bir şey. Her yıl yaklaşık bu zamanlarda birileri, Apple’ın siparişleri kısması nedeniyle iPhone satışlarının nasıl düştüğüne dair bir makale yazıyor.

BLoomberg’in bildirdiği gibi, Apple’ın gerçekten de Ocak ayı siparişlerini düşürmesi gerekebileceği konusunda uyarıda bulunduğundan oldukça eminim. Apple’ın dördüncü çeyrek gelirine 6 milyar dolarlık zarar veren aylarca süren tedarik zinciri sorunlarından sonra, Apple’ın Ocak ayına kadar uzayan haftalarca birikmiş iPhone talebine sahip olması bekleniyordu. 

Bloomberg, Apple’ın “zayıflayan” talep nedeniyle “şu anda satıcılarını bu siparişlerin gerçekleşmeyebileceği konusunda bilgilendirdiğini” bildirdi. Özetle, rapor, artık insanlar îPhone satın alabildiğine göre, artık kimsenin onları istemediğini söylüyor.

En kolay açıklama, Apple’ın iPhone 13’e olan talebi abarttığıdır. Mükemmel bir telefon olsa da, yeni bir tasarım ve 5G sunan iPhone 12’ye göre çok büyük bir yükseltme değil, bu nedenle bazı alıcılar bunun yerine 2020’nin telefonunu tercih edebilir ve birkaç tane tasarruf edebilir. 

Apple’ın daha fazla îPhone’u daha fazla kişiye ulaştırmak için üretimi değiştirdiğine dair kanıtlar da var. iPad, iPad Air ve iPad mini temelde her yerde tükendi. Bu iki ürün, Apple’ın şu anda sattığı en popüler cihazlar olsa da, büyük olasılıkla şirket mümkün olduğu kadar çok iPhone 13 cep telefonu yapmak için iPad üretiminden ödün verdi.

Son olarak, evet, özellikle iPhone 14 söylentileri onu büyük bir yükseltme olarak ayarladığından, bir grup beklenen yükseltmecinin bunu atlamaya karar vermiş olması mümkündür.

Ancak bunların hiçbiri kıyamet veya kasvet anlamına gelmez. iPhone satışları bir gün uçurumdan düşmeyecek. 2019’da iPhone satışları alışılmadık bir miktarda düştüğünde bu şekilde görünebilirdi, ancak Apple buna iPhone 11, SE ve 12 ile yanıt verdi ve her şey yolundaydı. 

Ayrıca, iPhone’ların sonbaharda o kadar talep gördüğüne, Apple’ın Ocak ayına kadar siparişleri karşılayamadığı ve şimdi onları alabildiği için insanların onları istemediğine inanmak zor.

iPhone’un başlangıçta korktuğumuz kadar birikmiş bir iş yükü olmadığı ve Apple’ın muhtemelen Ocak ayındaki bazı siparişleri azaltacağı doğru olsa da, bunun nedeni muhtemelen artan talep değil. Gerçek muhtemelen ortada bir yerde: Apple, Tim Cook’un tedarik zinciri yönetimindeki uzmanlığı nedeniyle son iki ayda beklediğinden daha fazla iPhone sattı, ancak iPhone 13’ü alamayan bazı kişiler sadece bir iPhone 12 almaya karar vermeden önce değil. yerine.

Apple bu çeyrekte bir ton para kazanacak, neredeyse kesinlikle tarihindeki diğer çeyreklerden daha fazla. Ve arz sıkışıklığı nedeniyle muhtemelen masada biraz para bırakacaktır. Ama endişelenecek bir şey yok.

RELATED ARTICLES

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Pixel 8 Resmi Qi Kablosuz Şarj Sertifikasından Geçiyor, Qi2 Kablosuz Şarj Standardı Desteklenmiyor

Şimdi, vanilya varyantı resmi kablosuz şarj sertifikasından geçti ve aldığımız bilgilere göre, bir yükseltme bekleyen herkes için bazı kötü haberler anlamına geliyor. Pixel 8, Qi...

Galaxy S24 Ultra, Seride 5x Telefoto Zoom Kameraya Sahip İlk Telefon Olacak

Her şey, Samsung'un değişken zumlu kamerayı nasıl terk etmeye karar verdiğinden, donanım ve benzer bir tasarım açısından en son ve en iyiyi nasıl elde...

Most Popular

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelemesi: Güvenli ve Hafif

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelendi:16 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Güçlü antivirüs koruması Sezgisel, kullanımı basit arayüz Sistem performansı üzerinde minimum etki Windows Defender'ı geride bırakmak...

Notepad++ İncelemesi: Bugün Hala Geçerli mi?

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Notepad++ İncelendi:12 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir arayüz Çoklu Dil Desteği Makro kayıt ve oynatma Windows kadar eski gömülü bir araç...

OCCT İncelemesi: Sisteminizin Kararlılığını Test Eder

 İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: OCCT İncelendi:8 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ CPU ve RAM'inizi karşılaştırın Bireysel donanım bileşenlerine stres testi yapın Her stres testini ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın Kapsamlı...

Recent Comments