Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana Sayfa Mobil iPhone ayarlama temel bilgileri

iPhone ayarlama temel bilgileri

- Advertisement -

Ayarlama temel bilgileri

- Advertisement -

iPhone, aygıtınızı ilk açtığınızda kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak kolay bir ayarlama işlemine sahiptir. Daha yeni başlıyorsanız veya temel ayarlamaları yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız her iki durumda da doğru yerdesiniz.

iPhone ayarlama temel bilgileri
iPhone ayarlama temel bilgileri

Uygulamalarınızı ve bilgilerinizi yeni iPhone’unuza aktarın

iPhone’unuzu ilk kez açıp ayarlama işlemine başladığınızda önceki iPhone’unuzda bulunan uygulamalarınızın, ayarlarınızın ve içeriklerinizin çoğunu doğrudan yeni iPhone’unuza kablosuz olarak aktarabilirsiniz; iki aygıtı birbirine yaklaştırıp ekrandaki yönergeleri izlemeniz yeterli.

Bir Android aygıtınız varsa ayarlama işlemi sırasında Android’deki Verileri Taşı’ya dokunun, sonra Android aygıtınızda iOS’e Taşı uygulamasını açın.

iPhone ayarlama temel bilgileri
iPhone ayarlama temel bilgileri

Hücresel servisi ayarlayın ve Wi-Fi’ye bağlanın

Modelinize bağlı olarak, hücresel ağınıza bağlanmak için operatörünüzden bir eSIM kullanın ya da fiziksel bir SIM kart takın. iPhone’unuzun hücresel planınıza bağlı olup olmadığını denetlemek için Ayarlar > Hücresel bölümüne gidin.

iPhone’unuzu evinizdeki Wi-Fi ağına bağlamak için Ayarlar > Wi-Fi bölümüne gidin, Wi-Fi’yi açın, sonra ağınızı seçin. iPhone, siz evdeyken Wi-Fi ağınıza otomatik olarak bağlanır.

iPhone ayarlama temel bilgileri
iPhone ayarlama temel bilgileri

Apple kimliğinizle giriş yapma

Apple kimliğiniz; Apple Music, FaceTime, iCloud ve iMessage gibi Apple servislerine erişmek için kullandığınız hesaptır. Apple kimliğiniz yoksa yeni bir tane yaratabilirsiniz.

Apple kimliğinizle giriş yapmak için Ayarlar  > iPhone’unuza giriş yapın bölümüne gidin. Giriş yaptığınızı doğrulamak için Ayarlar  > [adınız] bölümüne gidin; Apple kimliğiniz adınızın altında görünür.

iPhone ayarlama temel bilgileri
iPhone ayarlama temel bilgileri

Face ID’yi veya Touch ID’yi ayarlayın

iPhone’unuzun kilidini güvenli bir şekilde açmak, birçok uygulamaya giriş yapmak ve alışveriş yapmak için Face ID’yi (yüz tanıma) veya Touch ID’yi (parmak iziniz) kullanabilirsiniz. Güvenliğiniz için Face ID ve Touch ID verileri aygıtınızda kalır ve başka bir yere kaydedilmez.

iPhone’unuzun modeline bağlı olarak aşağıdakilerden birini yapın:

  • Face ID’yi ayarlama: Ayarlar  > Face ID ve Parola bölümüne gidin, Face ID’yi Ayarla’ya dokunun, sonra ekrandaki yönergeleri izleyin.
  • Touch ID’yi ayarlama: Ayarlar  > Touch ID ve Parola bölümüne gidin, Parmak İzi Ekle’ye dokunun, sonra ekrandaki yönergeleri izleyin.

iPhone ayarlama temel bilgileri
iPhone ayarlama temel bilgileri

iPhone’umu Bul’u açın

iPhone’unuz kaybolursa veya çalınırsa yerini bulabilirsiniz.

Ayarlar  > [adınız] > Bul bölümüne gidin, iPhone’umu Bul’a dokunun, sonra iPhone’umu Bul’u açın. Aygıtlarınızın konumunu Bul uygulamasında  görebilirsiniz. iPhone’unuzu kaybederseniz ve Bul uygulamasına erişiminiz yoksa iCloud.com’da iPhone’u Bul’u kullanarak aygıtınızın yerini bulabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Google’ın Sosyal Medya Ekibi, Yeni Piksel Dizilimini Pazarlamak İçin Bir iPhone Kullanırken Yakalandı

Yeni Pixel 7 ve Pixel 7 Pro'yu pazarlama girişimi, Google'ın Twitter'daki sosyal medya ekibi bir iPhone kullanarak en son amiral gemilerini pazarlarken yakalandığında sefil...

Beyaz Geceler-Dostoyevski

KİTABIN KONUSU : Kitapta yalnız bir adamın iç dünyası anlatılmakta. Yazarımız kendini insanlardan soyutlamış birisi olduğu için sekiz yıldan beri aynı şehirde olmasına rağmen...

TXT

TXT dosyası nedir? .TXT uzantılı bir dosya, satır biçiminde düz metin içeren bir metin belgesini temsil eder. Bir metin belgesindeki paragraflar, satır başlarıyla tanınır ve...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Arkham Trilogy Switch Versiyonu 1 Aralık’a Ertelendi

Warner Bros. Interactive duyurdu... Batman: Arkham Trilogy'nin Nintendo Switch'e ertelendi. Daha önce 13 Ekim'de lansmanı yapılacağı duyurulan koleksiyon artık 1 Aralık'ta satışa sunulacak. Resmi...

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’da Ekran Sorunları Yaşıyor, Düşük Işıkta Ekranın Çok Karanlık Olduğunu Belirtiyor

Apple, geçen ay orijinal modelle aynı tasarıma sahip ancak iç kısmında çok sayıda iyileştirme içeren yeni Apple Watch Ultra 2'yi duyurdu. Özelliklerin karışımındaki en...

OnePlus Open ve OPPO Find N3’ün Aynı Telefon Olduğu Onaylandı ve Aynı Anda Başlatılıyor

OPPO ve OnePlus'ın birleşmesinden bu yana, her iki şirketin de modern bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olduklarından emin olmak için birlikte çalıştıklarını gördük. Sadece...

Epic Games Mağazası Patronu Sergiy Galyonkin Ayrıldı ve Epic 5.0’ın Kendisi İçin “Uygun Değil” Olduğunu Söyledi

Yıllar süren Fortnite kaynaklı göreceli istikrardan sonra, bir sarsıntı gelmiş gibi görünüyor. Geçen hafta şunu duyduk: Epic yaklaşık 900 çalışanını işten çıkarıyordu. Şirketin CEO'su...