Pazartesi, Aralık 4, 2023
Ana Sayfa Mobil iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max Doğrudan Öncekilere Göre Fiyat...

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max Doğrudan Öncekilere Göre Fiyat Artışlarını Görecek

- Advertisement -

Normal iPhone 14 modellerinin daha önce olduğu söyleniyordu. Aynı fiyata satılır 799 dolardan başlayan mevcut nesil modeller gibi.

Bu haber, Apple’ın iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için aynı başlangıç ​​fiyatını sürdürebileceğine inanarak potansiyel alıcılara bir miktar pozitiflik verebilirdi, bu da 999 dolar olacaktı.

Ne yazık ki durum böyle değil, çünkü bir analist daha premium modeller için fiyat artışlarını tahmin ediyor ve bunun böyle olmasının birçok nedeni var.

Analist, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için Yüzde 15 Fiyat Artışı Öngörüyor

Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in tam fiyatını açıklamasa da analist, son tweetinde iPhone 14 serisinin ortalama satış fiyatının yüzde 15 artacağını yazıyor.

Bu değişikliklerin, ‘Pro’ modellerin fiyat artışı ve daha yüksek sevkiyat oranı alması sonucu görüleceğini belirtiyor.

Daha önce, Apple’ın tedarikçilerini yeni modellerin sevkiyatlarını yüzde 5 artırmaları için bilgilendirdiği ve bu yıl için toplam rakamı ABD’ye getirdiği bildirildi. (95 milyon adet.)

Apple, yalnızca 2022 için iPhone 14 ailesi ile neredeyse 100 milyon gönderiye dokunurken, şirketin daha fazla sayıda birim üretmek için tedarik zincirine daha fazla ödeme yapması gerektiğinden, muazzam bir parti tedarik etmenin maliyeti bir fiyat artışını garanti edecektir.

Ek olarak, teknoloji devinin iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te, TSMC’nin 4nm işlemi kullanılarak yapıldığı bildirilen A16 Bionic gibi yeni ve geliştirilmiş donanımları benimsediği söyleniyor.

Son teknoloji bir silikon üretmek daha pahalıya mal oluyor ve görünüşe göre Apple bu fiyat artışlarını müşterilere yansıtmayı planlıyor. Görebileceğimiz bir diğer değişiklik, daha hızlı ve güç açısından verimli LPDDR5 RAM Daha ucuz iPhone 14 üyelerinde bulunan LPDDR4X yongaları yerine.

LPDDR5 RAM’in üretilmesi LPDDR4X’ten daha maliyetlidir, bu nedenle fiyat artışının başka bir nedeni olabilir. Unutmayalım ki iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max yalnızca 48MP ana sensörle gönderilir, daha yüksek maliyetlere neden olur.

Bileşen fiyatları birkaç ay içinde yükseldi ve küresel ekonomideki sonsuz değişiklikler Apple’ı ve tedarik zincirini fiyatları yükseltmeye zorlamış olabilir.

Ne yazık ki, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e yükseltmek isteyen hiçbir müşteri şirketten herhangi bir rahatlama göremeyecek.

BENZER YAZILAR

LG Energy Solution, Tesla pillerini geliştirmek için yeni ekip kuruyor

LG Energy Solution, elektrikli araç devi Tesla tarafından yaygın olarak kullanılan bir standart olan 4680 pilleri geliştirmeye adanmış yeni bir ekip oluşturdu. Ekibin adı New...

Impact Printer Nedir?

Impact Printer Nedir? Darbeli yazıcı, bir mürekkep şeridine metal veya plastik bir kafa vurarak çalışan bir yazıcı türüdür. Mürekkep şeridi kağıda bastırılarak sayfa uygun karakter,...

Chip Nedir?

Chip Nedir? Teknik olarak, bir bilgisayar çipi, içinde gömülü bir elektronik devre bulunan bir silikon parçasıdır. Bununla birlikte, “çip” kelimesi genellikle bir bilgisayarın içindeki çeşitli...

POPÜLER YAZILAR

Age of Empires II: Definitive Edition – Return of Rome İnceleme

Age of Empires II: Definitive Edition - Roma'nın Dönüşü Age of Empires II: Definitive Edition, 1999 yılında piyasaya sürülen orijinal oyununun büyük bir yeniden yapımıdır....

iPhone 15 Pro Max’in En İyi Kamera Özelliği Gelecek Yıl iPhone 16 Pro’ya da Gelecek

Apple, önümüzdeki yıl Eylül ayında iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modellerini kamera bölümünde oldukça önemli güncellemelerle duyuracak. iPhone 15 Pro Max, gelişmiş yakınlaştırma...

Bir Pulsar’ın Tuhaf Parlaklık Değişimlerinin Gizemini Çözmek

Üçü de dahil olmak üzere hem yerde hem de uzayda bulunan 12 teleskopu kapsayan kapsamlı bir astronomik çalışma Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) gökbilimciler, tesislerdeki...

Nesiller Boyunca Bakteriyel Ekip Çalışmasını Ortaya Çıkarmak

Bakteriler topluluklar oluşturduğunda işbirliği yapar ve nesiller boyunca besinleri paylaşırlar. Basel Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, yeni geliştirilen bir yöntemi kullanarak bunu ilk kez başarıyla gösterdiler. Bu...