Salı, Eylül 27, 2022
Ana Sayfa Mobil iPhone 14 Modelleri, A15 Bionic Çip Versiyonu ve Performansı Arttırılacak

iPhone 14 Modelleri, A15 Bionic Çip Versiyonu ve Performansı Arttırılacak

Apple, yeni Apple Watch Series 8 modellerinin yanı sıra yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini duyurmak için Eylül ayında potansiyel olarak bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Bu sefer şirketin iPhone 14 serisine çeşitli değişiklikler getirmesini bekliyoruz. Ayrıca şirket, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri arasında daha büyük bir boşluk yaratıyor.

Daha önce standart iPhone 14 modellerinin A15 Bionic çipe yapışacağını, ‘Pro’ modellerinin ise A16 Bionic’e geçeceğini bildirmiştik.

Ancak şimdi iPhone 14’ün A15 Bionic çipinin mevcut sürüme kıyasla performans artışı sağlayacağını duyuyoruz. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

iPhone 14 Modellerindeki A15 Bionic Çip, iPhone 13 Modellerine Göre Geliştirilmiş Performansa Sahiptir

Mart ayında analist Ming-Chi Kuo tarafından yalnızca iPhone 14 Pro modellerinin yeni özelliklere sahip olacağı önerildi.

Standart iPhone 14 ve iPhone 14 Max, Apple’ın 15 Bionic çipine bağlı kalacak. Bloomberg’den Mark Gurman ayrıca, iPhone 14 modellerinin standının “geçen yılki A15’e veya onun bir çeşidine bağlı kalacağı” konusunda hemfikirdi.

En son, yaklaşmakta olan A15 Bionic çipin mevcut iPhone 13 modellerine kıyasla gelişmiş performansa sahip olacağını gösteriyor.

Bununla birlikte, Apple aynı çipi tüm seride barındırma stratejisinden uzaklaşıyor. Örneğin, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, A15 Bionic çipe sahipti.

Tasarım aşağı yukarı aynı olsa da, iPhone 14 modelleri “iPhone 13 serisine göre hala genel bir performans artışına sahip olacak.” Gelişmiş performans, potansiyel olarak dahili tasarım değişikliği, yeni bir hücresel modem ve diğer değişikliklerden kaynaklanmaktadır.

iPhone 14 A15 Biyonik Performans

Performans kazanımları, artan performanstan da kaynaklanabilir, 6 GB RAM iPhone 13’ün 4 GB RAM’i ile karşılaştırıldığında.

Ayrıca yeni modemin daha az güç tüketmesi, daha az yer kaplaması ve gelişmiş performans sunması da bekleniyor. Bu değişiklikler, iPhone 14’ün performansının mevcut iPhone 13 modellerine göre iyileşmesini sağlayacaktır.

Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri arasında daha geniş bir boşluk yaratıyor gibi görünüyor. İkincisinin gelişmiş kamera donanımıyla gelmesi bekleniyor.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı elde edildiğinde en kısa sürede paylaşacağız.

RELATED ARTICLES

iPhone 15 Ultra, 2023 İçin iPhone 14 Pro Max Halefinin Adı Olabilir

Apple'ın 2023'te ek ayrıcalıklı özellikler iPhone 15 ailesinin daha pahalı üyelerine, şirketin bu tür cihazları daha yüksek hacimlerde gönderdiği için daha fazla kar elde...

iPhone 14 Pro, Samsung Telefonlarda Bulunan Her Şeyden Daha İyi Bir Samsung Ekran Kullanıyor

Samsung Electronics'in bir yan kuruluşu olan Samsung Display, Apple'a giren OLED ekranların sağlanmasından sorumludur. Elbette piyasada LG ve birkaç Çinli tedarikçi gibi başka koşucular da...

iOS 16.1, Apple Cüzdanını silmenize izin verebilir

Apple'ın yakında çıkacak olan iOS 16'nın ilk büyük güncellemesi, Apple Cüzdan uygulamasını tamamen silmenize izin verebilir. iOS 16'nın hem yeni hem de eski iPhone'larda kullanıma...

Most Popular

House of the Dragon 6. Bölüm ücretsiz nasıl izlenir – seriyi şimdi izleyin

House of the Dragon 6. Bölüm nasıl izlenir: Game of Thrones'un İngiltere'deki spin-off serisini ücretsiz izleyin ve şimdiye kadarki tüm bölümleri yakalayın. House of the...

Hindistan, Tüm VPN Sağlayıcılarını Kullanıcı Verilerini Günlüğe Kaydetmeye ve Depolamaya Zorluyor

Web’e bağlanmak için bir VPN hizmeti kullanmanın faydalarından biri, gelişmiş gizliliktir, çünkü böyle bir çözüm, temelde anonim kalmayı ve siz veya cihazınız hakkında herhangi...

PyPI Kullanıcılarına Yönelik Son Kimlik Avı Saldırılarının Arkasındaki JuiceLedger Hackerları Var

Arkasındaki operatörler hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı, özellikle programlama dili için resmi üçüncü taraf yazılım deposu olan Python Paket Dizini'ne (PyPI) yöneliktir. İzlenen bir...

Prynt Stealer, Kurbanların Diğer Siber Suçlular Tarafından Çalınan Verilerini Çalmak İçin Bir Arka Kapı İçeriyor

Araştırmacılar, bilgi çalan kötü amaçlı yazılımda özel bir Telegram kanalı tabanlı arka kapı keşfettiler. Prynt hırsızı geliştiricisinin, diğer siber suçlular tarafından kullanıldığında kurbanların sızdırılan...

Recent Comments