Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana Sayfa Mobil iPhone 14 Modelleri, A15 Bionic Çip Versiyonu ve Performansı Arttırılacak

iPhone 14 Modelleri, A15 Bionic Çip Versiyonu ve Performansı Arttırılacak

- Advertisement -
- Advertisement -

Apple, yeni Apple Watch Series 8 modellerinin yanı sıra yeni iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini duyurmak için Eylül ayında potansiyel olarak bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Bu sefer şirketin iPhone 14 serisine çeşitli değişiklikler getirmesini bekliyoruz. Ayrıca şirket, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri arasında daha büyük bir boşluk yaratıyor.

Daha önce standart iPhone 14 modellerinin A15 Bionic çipe yapışacağını, ‘Pro’ modellerinin ise A16 Bionic’e geçeceğini bildirmiştik.

Ancak şimdi iPhone 14’ün A15 Bionic çipinin mevcut sürüme kıyasla performans artışı sağlayacağını duyuyoruz. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

iPhone 14 Modellerindeki A15 Bionic Çip, iPhone 13 Modellerine Göre Geliştirilmiş Performansa Sahiptir

Mart ayında analist Ming-Chi Kuo tarafından yalnızca iPhone 14 Pro modellerinin yeni özelliklere sahip olacağı önerildi.

Standart iPhone 14 ve iPhone 14 Max, Apple’ın 15 Bionic çipine bağlı kalacak. Bloomberg’den Mark Gurman ayrıca, iPhone 14 modellerinin standının “geçen yılki A15’e veya onun bir çeşidine bağlı kalacağı” konusunda hemfikirdi.

En son, yaklaşmakta olan A15 Bionic çipin mevcut iPhone 13 modellerine kıyasla gelişmiş performansa sahip olacağını gösteriyor.

Bununla birlikte, Apple aynı çipi tüm seride barındırma stratejisinden uzaklaşıyor. Örneğin, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, A15 Bionic çipe sahipti.

Tasarım aşağı yukarı aynı olsa da, iPhone 14 modelleri “iPhone 13 serisine göre hala genel bir performans artışına sahip olacak.” Gelişmiş performans, potansiyel olarak dahili tasarım değişikliği, yeni bir hücresel modem ve diğer değişikliklerden kaynaklanmaktadır.

iPhone 14 A15 Biyonik Performans

Performans kazanımları, artan performanstan da kaynaklanabilir, 6 GB RAM iPhone 13’ün 4 GB RAM’i ile karşılaştırıldığında.

Ayrıca yeni modemin daha az güç tüketmesi, daha az yer kaplaması ve gelişmiş performans sunması da bekleniyor. Bu değişiklikler, iPhone 14’ün performansının mevcut iPhone 13 modellerine göre iyileşmesini sağlayacaktır.

Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri arasında daha geniş bir boşluk yaratıyor gibi görünüyor. İkincisinin gelişmiş kamera donanımıyla gelmesi bekleniyor.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı elde edildiğinde en kısa sürede paylaşacağız.

BENZER YAZILAR

Sola ve sağa geçiş, ürün güvenliğinde yenilik

CEO Slava Bronfman bir cihazın tüm yaşam döngüsü boyunca ürün güvenliğinin sağlanmasına, iş birimleri ve ürün grupları arasında işbirliğinin geliştirilmesine, tedarik zincirinde şeffaflığın ve...

Instagram’da Gönderilecek En İyi Zamanlar

Instagram, genel olarak sosyal medya pazarlaması gibi sürekli gelişen bir ekosistemdir. Ve en iyi Instagram etkileşimini elde etmek, içerik oluşturduğunuz sektöre ve hedef kitlenize bağlıdır. Bunun...

Oyun uzunluğu – Darkest Dungeon 2 Oyun Rehberi

Kılavuzun bu sayfası, Darkest Dungeon 2’nin ne kadar sürdüğünü, tamamlamanın kaç saat sürdüğünü, hikayenin nasıl yapılandırıldığını ve oyunun kaç bölümden oluştuğunu açıklar. Darkest Dungeon 2 uzun bir...
- Advertisment -

POPÜLER YAZILAR

Arkham Trilogy Switch Versiyonu 1 Aralık’a Ertelendi

Warner Bros. Interactive duyurdu... Batman: Arkham Trilogy'nin Nintendo Switch'e ertelendi. Daha önce 13 Ekim'de lansmanı yapılacağı duyurulan koleksiyon artık 1 Aralık'ta satışa sunulacak. Resmi...

Kullanıcılar Apple Watch Ultra’da Ekran Sorunları Yaşıyor, Düşük Işıkta Ekranın Çok Karanlık Olduğunu Belirtiyor

Apple, geçen ay orijinal modelle aynı tasarıma sahip ancak iç kısmında çok sayıda iyileştirme içeren yeni Apple Watch Ultra 2'yi duyurdu. Özelliklerin karışımındaki en...

OnePlus Open ve OPPO Find N3’ün Aynı Telefon Olduğu Onaylandı ve Aynı Anda Başlatılıyor

OPPO ve OnePlus'ın birleşmesinden bu yana, her iki şirketin de modern bir ürün ve hizmet yelpazesine sahip olduklarından emin olmak için birlikte çalıştıklarını gördük. Sadece...

Epic Games Mağazası Patronu Sergiy Galyonkin Ayrıldı ve Epic 5.0’ın Kendisi İçin “Uygun Değil” Olduğunu Söyledi

Yıllar süren Fortnite kaynaklı göreceli istikrardan sonra, bir sarsıntı gelmiş gibi görünüyor. Geçen hafta şunu duyduk: Epic yaklaşık 900 çalışanını işten çıkarıyordu. Şirketin CEO'su...