Cuma, Haziran 2, 2023
Ana Sayfa İnceleme iPhone 13 Mini İnceleme

iPhone 13 Mini İnceleme

- Advertisement -

12 mini satışlarının hayal kırıklığı yarattığı bildirildikten sonra

 • satışların sadece yüzde 6’sını oluşturan bunlar o kadar hayal kırıklığı yarattı ki, Apple üretimi kısmak zorunda kaldı

 • bunun da dahil olduğu birçok uzman, şirkete küçük telefon projesini rafa kaldırmasını ve büyük telefonlara bağlı kalmasını tavsiye etti.

Ancak Apple bir yıl daha vermeye karar verdi. 2022’ye gelindiğinde, iPhone alıcılarının seçenekleri Büyük veya Gerçekten Büyük olacak ve belki de bu cep roketlerini etraftayken takdir etmediğimiz için pişman olacağız.

Derinlemesine iPhone 13 mini incelememizde, cihazın hızını, kamerasını ve pil performansını test ediyor, tasarımını ve kullanım kolaylığını değerlendiriyor ve genel olarak bu telefonun – görünüşe göre ölmekte olan bir türün Sonuncusu – olup olmadığına karar vermenize yardımcı oluyoruz. senin için doğru olanı

Tasarım

Fiziksel tasarım, geçen yıla göre neredeyse hiç değişmedi.

12 serisi telefonlarda olduğu gibi aynı köşeli kenarlar ve iPhone 4 tarzı nostalji estetiği.

Apple, kasa yeniden tasarımları arasında alışılmış olarak dört veya daha fazla yıl sürüyor (şirketin daha aşırı geri dönüşüm örneklerinden biri olan 2020’deki iPhone SE, 2014’teki bir tasarımı temel alıyordu), yani bu hiç de alışılmadık bir şey değil ve her halükarda kötü bir şey değil: 13 mini harika görünümlü ve güzel bir şekilde yapılmış bir cihaz. Sadece 12 mini sahibini anlamlı bir görsel değişiklik beklememeleri konusunda uyarıyorum.

13 mini harika görünümlü ve güzel yapılmış bir cihazdır.
13 mini harika görünümlü ve güzel yapılmış bir cihazdır.

Tabii ki, cihazın Apple’ın menzilindeki USP’si boyutudur ve bu, ortalama bir iPhone alıcısının teknesine sığmasa da, 5.4 inç ekran ve 140g gövdenin rahatlığını ve taşınabilirliğini seviyorum. Bir yıldır bir iPhone 12 Pro kullanıyorum ve daha küçük bir ekrana uyum sağlamakta zorlanacağımı tahmin ediyordum – ama aslında durum tam tersiydi. Ekranı oyunlar ve TV için mükemmel şekilde kullanılabilir buldum ve esas olarak telefonun cebimde ne kadar küçük hissettiği beni etkiledi. Birkaç kez paniğe kapıldım ve onu bir yerde unuttuğumu düşündüm, ama hayır: oradaydı, sadece hissedemedim.

Bu 140g rakam geçen seneye göre biraz daha yukarıda ve 13 mini de 12 mini’den çeyrek milimetre daha kalın; Her iki değişikliği de fark edeceğinizi hayal edemiyorum. Daha önemli bir değişiklik, arka kamera lenslerinde dikeyden diyagonal hizalamaya geçiştir; Apple bunu teknik açıdan haklı çıkarmadı, ancak yalnızca karşılaştırılabilir boyuttaki bir kamera modülü içinde daha büyük sensörleri barındıracak şekilde tasarlandığını varsayabilirim. Aynı zamanda bir şeref rozeti olarak da kullanılabilir: Bana bak, yeni telefonum var.

Renk Seçenekleri

Apple’ın, her zamanki gibi, renk seçeneklerini yeniden düzenlemek için bir iPhone lansmanı fırsatını değerlendirdiğini unutmayın.

iPhone 12 mini mor, yeşil, mavi, kırmızı, beyaz ve siyah renklerde mevcuttu. Apple, 2021 için yeşil ve mor seçeneklerini kaldırdı ve pembeyi ekledi, ancak ortalıkta kalan renkler bile ince ayarlandı: (Ürün)Kırmızı artık önemli ölçüde daha koyu, mavi daha açık ve Midnight olarak yeniden markalanan siyah daha fazla geçen seneden daha mavi (Beyaz ayrıca StarLight olarak yeniden markalandı. Büyük ölçüde aynı görünüyor, belki de çok az altın rengi var, ancak bir StarLight ahizesine yakından bakmadım.)

Apple renk seçeneklerini yeniden düzenledi.
Apple renk seçeneklerini yeniden düzenledi.

(Beyaz ayrıca StarLight olarak yeniden markalandı. Büyük ölçüde aynı görünüyor, belki de çok az altın rengi var, ancak bir StarLight ahizesine yakından bakmadım.)

Görüntüleme

12 mini gibi, 13 mini de çentikli 5,4 inç (476 ppi’de 2,340×1,080) OLED ekrana sahiptir – ancak daha yakından baktığınızda bazı değişiklikler vardır. Bir şey için, çentik geçen yıla göre daha dar: dramatik bir şekilde değil ve Apple, ‘kulaklardaki’ fazladan alandan yararlanmak için iOS arayüzünde herhangi bir belirgin değişiklik yapmadı (bu, İOS 16’da olabilir), ancak genel deneyimi biraz daha keyifli ve çentiği biraz daha az müdahaleci hale getirmeye yetecek kadar.

Yakından Bakarsanız iPhone 13 mini'nin çentiğinin 12 mini'ye göre daha dar olduğunu göreceksiniz.
Yakından Bakarsanız iPhone 13 mini’nin çentiğinin 12 mini’ye göre daha dar olduğunu göreceksiniz.

Diğer görevlerde pil ömrünü korurken gerektiğinde ipeksi animasyonlar üretmek için zaman verilir. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi iPhone 13 Pro incelememizde okuyabilirsiniz.

Fotoğrafçılık

13 mini’yi bir dizi gerçek dünya kamera testi için çıkardım ve performansını karşılaştırdım.

Apple ayrıca tipik kullanımda ekranın maksimum parlaklığını 625’ten 800 nite çıkardı. (Maksimum HDR parlaklığı 1.200 nit olarak kaldı.) Bu değişikliğin pek farkında değildim, ancak 12 mini’de parlaklığı artırmayı hiçbir zaman gerekli veya arzu edilir bulmadım. Daha önce olduğu gibi, bu sadece yokmuş gibi davranma işini yapan çok parlak, keskin, renkli ve canlı bir ekran gibi görünüyor: kendi başına bir tasarım öğesi olmaktan çok dijital dünyaya açılan şeffaf bir pencere olması gerekiyor ve neredeyse evrensel olarak bunu başarıyor. Bu.

ProMotion olmadığına dikkat edin: Bu, 13 Pro ve 13 Pro Max’teki ekran teknolojisidir ve yenileme hızını, telefonun geçen yılki 12’de (açıkça geçmesi gereken) ve iPhone 12’de yaptığı gereksinimlere bağlı olarak ayarlar. DXOMark’ın etkileyici bir raporuna göre Pro’yu da geride bırakıyor.

Akıllı HDR’nin artık geleneksel hale gelen testiyle başladık: doğrudan arkalarında güneş olan bir nesneyi çekmek.

(Bu genellikle kaçınmanız gereken korkunç bir fikirdir, çünkü sadece kameranıza yüklediği karmaşık Aydınlatma talepleri ve sık sık sonuçlanacak olan aşırı pozlanmış gökyüzü ve az pozlanmış konular nedeniyle. Ancak bunu yapamayacağınız durumlar olacaktır. her halükarda telefon kameralarındaki yıllık gelişmeler o kadar küçük hale geldi ki, cihazları göstermek için her zamankinden daha zor senaryolara zorlamak zorunda kalıyoruz.)

Akıllı HDR – İPhone 12 ve 12 Pro’da Akıllı HDR 3’ün ve iPhone 13 mini’de yeni Akıllı HDR 4 algoritmasının arkasındaki teori – çoklu pozlamaları yakalaması ve çekimin her bölümü için en uygun ayarları bulmak üzere bunları Akıllıca birleştirmesidir. resim Bu şekilde, güneşli gökyüzünü aşırı pozlamadan gölgeli nesnenizin ayrıntılarını ortaya çıkarabilir.

Sonuçlar sezgilere aykırıydı, kişisel tercihlerim tamamen yanlış sırada ilerliyordu. AH üçü iyi bir iş çıkardı – arkadan aydınlatmanın zorluğuna rağmen öznenin yüzündeki ve kıyafetlerindeki ayrıntıları kolayca ayırt edebilirsiniz – ancak 13 dakika genel olarak en zayıf hissetti. 12 ve 12 Pro’nun her ikisi de sahneden canlı renkler, özellikle mavi gökyüzü ve pembe elbise çıkarırken, 13 dakika belirgin bir gri ton ekledi. Belki de bu daha gerçekçiydi (ancak bu kadar iç karartıcı olduğunu hatırlamıyorum); ama sanatsal olarak kesinlikle daha az hoşa giden bir sonuç.

13 DK’nın diğerlerinden daha büyük bir Görüntü yakaladığını ekleyeceğim (2,048×1,536 yerine 4,032×3,024, bu nedenle netliği kaybetmeden daha derin kırpma yapabilir.

Tuhaf bir şekilde, 12 işlenmiş cilt tonu üçü arasında en iyisi. Ancak bu, çekimler arasındaki koşullardaki değişikliklerin şanslı sonucu olabilir, o yüzden bir tane daha deneyelim.

Her üç telefon da ağacın yakın yüzeyinde Etkileyici bir ayrıntı düzeyine sahip.

Akıllı HDR kamera testi 2.
Akıllı HDR kamera testi 2.

12 mini, en fazla ayrıntıyı yakalamış gibi görünüyor, ancak aynı zamanda Lens ftare’den en çok rahatsız olan da bu; çok öznel, ancak 13 mini’nin üçü arasında en çok yorumunu beğendiğimi söyleyebilirim, 12 Pro’dan daha fazla tanım ve diğerlerinden daha az müdahaleci güneş ile.

Smart HDR sürüm 3 ve 4’ün bir başka testi, 12 ve 12 Pro’nun ayrıntıları yakalama konusunda mükemmel bir yeteneğe sahip olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Akıllı HDR kamera testi 3
Akıllı HDR kamera testi 3

Ancak, sadece tekrarlamak gerekirse,

13 minİ’nin sensörleri üstündür ve aşırı ekinlere daha iyi dayanabilen daha büyük Görüntüler üretir, yukarıdaki önceki resimde yaprağın sert bir yakın çekimidir.

13 mini’nin 13 Pro ve 13 Pro Max tarafından sunulan yeni makro özelliklerine sahip olmadığını unutmayın, bu nedenle dünyayı yenen karınca dozları almayı beklemeyin.

Portre modu

13 mini, hem ön hem de arka kamerada Portre Modu sunuyor ve derinlik algısını testlerde iyi buldum. Beklediğiniz gibi çift arka lensler ile daha doğru bir bokeh efekti veriyor. Konunun arkasında parlak bir güneş olsa bile 13 mini, net ve belirgin bir kenar ve başıboş saç bukleleri için sanatsal açıdan hoş bir işlem üretti: odakta, ancak daha yumuşak bir kenarla.

Ön kamerayı iki özneli bir Portre özçekimi için kullanan 13 mini, genel etkisi hoş olsa da ince ayrıntılarda biraz daha uğraştı. Yakınlaştırdığımda, bu sefer başıboş saçların bulanık arka planda kaybolduğunu fark ettim – bu bağlamda efekt camdan ziyade yazılımla üretildiği için anlaşılır bir düşüş, ancak yine de biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Genel olarak Portre Modu hayranıyım ama öyle hissettirmiyor

12 mini’den bu yana önemli ölçüde ilerledi.

Düşük ışıkta fotoğrafçılık

Bir önceki modelin de sunduğu özelliklerden bahsetmişken, biraz da düşük ışıkta fotoğrafçılıktan bahsedelim. İlk olarak 11 serisi iPhone’larda kullanıma sunulan ve geceyi gündüze çeviren ve teknik olarak inanılmaz ama (bence) sanatsal açıdan biraz şüpheli görüntüler üreten özellik olan Gece Modu’nun yorumunu test etmek için 13 mini’yi gece dışarı çıkardım.

İlginç bir şekilde, 13 mini, önceki yıllarda test ettiğim modellerden çok daha fazla ftash eğilimli görünüyordu. Ne zaman bir gece fotoğrafı çeksem, varsayılan olarak ftash’ı etkinleştiriyordu, bu nadiren iyi bir seçenek olsa da – özneyi aydınlatacaksın ama arka plan temelde siyah olacak.

Ftash’ı manuel olarak devre dışı bırakarak, Gece Modunun devreye girmesini sağladım ve bu, gece gökyüzünün neredeyse siyahtan açık griye dönüşmesi ve hem ön hem de arka planda görülebilen saygın ayrıntılarla sağlam bir şekilde çalıştı. Ama daha önce olduğu gibi ve uzun süre maruz kalma nedeniyle, sallanmaya çok duyarlı buldum. Keskin sonuçlar almak için telefonu dizinize dayamak (veya ideal olarak bir tripod kullanmak) çok önemlidir.

Video

En ilginç kamera güncellemelerinden birini sona bıraktım. Ve bu, video çekimi için Portre Modunun kabaca bir benzeri olan Sinematik Moddur.

Bu mod, Kamera uygulamasının seçenekler karuselinde özel bir yuva ile Portre Modu ile aynı şekilde etkinleştirilir. Siz çekim yaparken gerçek zamanlı olarak çalışır, yüzleri otomatik olarak algılar ve odak uzaklığını onlara göre ayarlar; ancak çerçevenin farklı alanlarına dokunabilir ve odağı başka bir yere yönlendirebilirsiniz. (Ancak bu, zarar vermez ve videoyu daha sonra başka bir şeye odaklanmak için düzenleyebilirsiniz.)

Eleştirmenlerin bu modu bir hile olarak tanımladığını ve ne zaman kullanılacağını merak ettiğini gördüm: kısa film yapanlar bununla eğlenebilir elbette, ama kaçımız bunu yapıyoruz? Ama benim düşünceme göre, Portre Modu gibi, neredeyse her zaman kullandığım varsayılan mod olabilir (en azından insanları çekerken). Efekti beğendim, iyi uygulandığını düşünüyorum ve daha sonra her zaman kaldırabileceğiniz için onu kullanmanın herhangi bir dezavantajını göremiyorum.

Verim

Geleneksel olarak dört 13 serisi iPhone’un tümü aynı işlemciye sahip: A15 Bîonîc, Apple fabrikalarından çıkan bir çip üzerindeki en son ve en hızlı mobil sistem. Ancak bu, 13 ve 13 mini’nin 4GB RAM’e sahip olması, 13 Pro ve 13 Pro Max’in ise 6GB RAM’e sahip olması nedeniyle, aynı performansı üretecekleri anlamına gelmez.

Yine de, iPhone 13 mini olağanüstü işleme performansına sahiptir ve kıyaslamamız boyunca elit rakamlar üretmiştir. Geekbench 5’in CPU testinde İPhone 12 mİnİ tarafından 1594 ve 4094’e kıyasla 1725 (tek çekirdekli) ve 4.622 (çok çekirdekli) gibi olağanüstü bir puan aldı. Bu, bir önceki yıla göre sırasıyla yüzde 8,2 ve yüzde 12,9’luk bir artış anlamına geliyor.

Geekbench 5 (tek çekirdekli)

 • iPhone 13 Pro: 1.740 
 • iPhone 13 mini: 1.725 
 • iPhone 12 Pro: 1.595
 • iPhone 12 mini: 1.594 
 • iPhone 11 Pro: 1.335

Geekbench 5 (çok çekirdekli) 

 • iPhone 13 Pro: 4.794
 • iPhone 13 mini: 4.622 
 • iPhone 12 Pro: 4.032  
 • iPhone 12 mini: 4.094
 • iPhone 11 Pro: 3.390  
 • Sony Xperia 1 III: 3.658

Her zaman olduğu gibi, 12 mini’nin A14 çipinin App Store’da herhangi bir şeyi çalıştıracak kadar rahat bir şekilde hızlı olması nedeniyle, bu teorik İyileştirmenin gerçek dünya kullanımında çok daha az farkedilir olacağı konusunda uyarmalıyız. Test boyunca 13 dakikayı kaygan ve duyarlı buldum, ancak 12 ve 12 Pro örneklerim için tamamen aynı hissediyorum ve hala 11 serisi bir iPhone kullanıyorsanız, muhtemelen aynı konumda olacaksınız.

Daha ziyade, bu bir geleceğe hazır olma meselesi: A15 ve A14 şu anda çok hızlı, ancak uygulama geliştiriciler kademeli olarak daha fazla avantajdan yararlanmak için daha zorlu öğeleri tanıttıkça A15, A14’ten yaklaşık bir yıl daha uzun süre daha hızlı olmaya devam edecek. güçlü donanım

Grafik

Bu yılki standart ve Pro cep telefonları arasındaki bir diğer fark, sahip oldukları GPU çekirdeği sayısı: 13 ve 13 mini’de dört, 13 Pro ve 13 Pro Max’te beş ve ikincisi tercih edilecek olanlar. Mümkün olan en iyi grafik performansını istiyorsanız. Ancak yine de 13 mini, testlerde kendisini harika bir şekilde anlatıyor.

Metal testinde 13 mini, 12 mini için yalnızca 42 fps’lik eşdeğer bir rakamla karşılaştırıldığında, 51,5 fps’lik (üç çalışmanın ortalaması) olağanüstü bir kare hızı kaydetti. Üstünlüğü diğer bölümlerde daha az belirgindi, ancak bunun tek nedeni, gücünü kullanmak için yeterince talepkar olmamasıydı.

Bize karşılaştırmalı performans hakkında yaklaşık bir fikir vermesine rağmen, yukarıdaki setteki Sony’nin elbette Metal karşılaştırmalı değerlendirme yerine açıkta çalıştığını unutmayın.

Pil ömrü

İPhone 12 mini ve aslında küçük boyutlu iPhone’ların doğasında var gibi görünen bir zayıflık gibi görünen SE (2020) hakkındaki çekincelerimizden biri, nispeten zayıf pil performansıydı. Apple’ın bu tür cihazlarda daha küçük bir pil kullanmak zorunda olduğu göz önüne alındığında, bu tam bir sürpriz değil, ancak yine de endişe vericiydi.

Apple’ın bu tür endişeleri ortadan kaldırdığını söyleyebilmeyi çok isterdim, ancak bunun tamamen doğru olacağını düşünmüyorum.

Elbette, şirket iyi bir oyundan bahsediyor. Pil performansı, Apple’ın yeni mini’nin önceki modelden yaklaşık bir buçuk saat daha uzun süreceğini söylediği sunumun ana temasıydı; özellikler sayfasındaki tahminler video oynatma için 15 saatten 17 saate, video akışı için 10 saatten 13 saate ve ses için 50 saatten 55 saate fırladı.

(Apple’ın aynı donanımdan daha fazla performans almasını sağlayan yıllık yazılım optimizasyonlarının yanı sıra, 13 mini aslında 2.227 mAh’den 2.406 mAh’a sıçrayan 12 mini’den daha yüksek kapasiteli bir pile sahip.)

Ama gerçek dünya kullanımında işler çok da farklı görünmüyordu.

Geçen yıl olduğu gibi mini genellikle akşamları bir noktada Düşük Güç Modu önerir (bu, yüzde 20’ye geldiğinde otomatik olarak gerçekleşir) ve genellikle günü yüzde 10 ile yüzde 20 arasında bir yerde bitirir. Telefonun oyunu yüzde 25’te kapattığı anormal bir gün vardı ki bu harika, ancak yüzde 4’le eve kazıdığı başka bir gün daha vardı ki, 12 dakikalık incelememizin keskin gözlü okuyucuları bunu fark etmiş olacaklar Hatta o cihazın en kötü günü olan yüzde 7’nin bile altında.

Olumlu tarafından bakıldığında, 13 DK’nın tek bir şarjla tam bir günü bitirmek için asla başarısız olmadığı ve bunu genellikle makul bir kolaylıkla yaptığı not edilebilir: bu, kesinlikle, bir telefonun pili için kabul edilebilirliğin ana eşiğidir. verim. Ancak pillerin ilk kullandığınız günden itibaren bozulduğunu ve yepyeni bir örneği test ettiğim için bekleyebileceğiniz en iyi performansın bu olduğunu söylerdim. Tam bir günlük kullanım Gerçekten de beklenen minimum performanstır; ancak bir yıl sonra ona güvenemeyebilirsiniz.

Sübjektif testler için bu kadar: Peki ya zor sayılar? 13 mini Geekbench 4 pil testinde 6 saat 33 dakika sürdü, iPhone 13 için 8 saat 11 dakika, 13 Pro için 9 saat 15 dakika ve 13 Pro Max için 11 saat 41 dakika sürdü . Bu açıdan oldukça önemsizdir – ancak Geekbench’in tipik kullanımın bir temsilinden ziyade telefonları Limitlerine zorlamak için tasarlanmış zorlu bir test olduğunu lütfen unutmayın.

Karar

Bunun kimsenin fikrini değiştireceğinden şüpheliyim.

Geçen yıl söylediklerimin çoğunu tekrar edeceğim: Bu, kullanışlı, son derece taşınabilir bir kasada harika bir ekrana ve kameralara sahip süper güçlü bir telefon ve berbat bir görünüme sahip.

tavsiye edecek çok şey var. Venn şemasında ‘küçük bir iPhone istemek’ ile ‘bunun için en yüksek bedeli ödemeye hazır olmak’ arasında bir örtüşme içindeyseniz, bu sizin için harika bir seçim.

Sorun şu ki çok az insan ortaya çıkıyor

iPhone 13 mini hakkında Beğenilecek Çok Şey Var.
iPhone 13 mini hakkında Beğenilecek Çok Şey Var.

O örtüşme bölgesinde olmak ve geçen yıl iPhone 12 mini satın alanların çoğunun tahmin edilebilir. Ve 12 mini’deki iyileştirmeler, bir yükseltmeyi haklı çıkaracak kadar önemli değil: Sinema Modu çekici, ancak kamera kurulumundaki diğer değişiklikleri, ek işlem gücü kazanırken, en yapay olarak zorlu koşullar dışında herhangi birinde tespit etmek zordur. Bir veya iki yıl sonrasına kadar hissedilmez.

Benim düşünceme göre, potansiyel 12 mini müşterisinin çoğu üç faktörden biri (veya daha fazlası) yüzünden ertelendi: ekran onların beğenisine göre çok küçüktü; pil yeterince uzun dayanmadı; ve fiyat çok yüksekti. Birinci ve üçüncü değişmedi ve Apple ikincisi hakkında iyi bir oyundan söz etse de, testlerde çok değişmiş görünmüyor.

Yani bu başka bir 4,5 yıldızlı inceleme ve benim kişisel tavsiyemi alıyor. Ancak bu telefonun Apple’ın küçük telefon bölümünün kaderini tersine çevirdiğini göremiyorum (hem küçük hem de nispeten ucuz olan bir sonraki iPhone SE, anahtar sürümdür) veya Apple’ın önümüzdeki yıl bir iPhone 14 mini çıkaracağını göremiyorum. Bu gerçekten utanç verici ama anlaşılır. Davîd Fiyat

Özellikler

 • 5,4 inç (2340×1080; 476ppî) Süper Retina XDR OLED ekran

 • iOS 15

 • AppleLe A15 Bîonîc (5nm) işlemci

 • Altı çekirdekli (2x 3.22GHz AvaLanche, 4x BLîzzard) CPU

 • Apple GPU (4 çekirdekli grafik)

 • 4GB RAM

 • 128 GB/256 GB/512 GB depolama

 • Arkaya bakan çift kamera: 12Mp, f/1.6, 26mm (geniş), 1.7pm, çift piksel PDAF, sensör kaydırmalı OIS; 12Mp, f/2,4,120 derece, 13 mm (ultra geniş)

 • Çift özçekim kamerası: 12Mp, f/2.2, 23mm (geniş), l/3.6în; SL 3D, (derinlik/biyometrik sensör)

 • Wî-Fî 802.11 a/b/g/n/ac/6, çift bant, etkin nokta

 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE

 • A-GPS, GLONASS, GALILEO ile GPS, BDS, ÖZSS

 • NFC

 • Aydınlatma, USB 2.0

 • Yüz İD

 • Çıkarılamaz 2.438mAh lityum-iyon pil

 • Hızlı şarj 18 watt

 • 131,5×64,2×7,7 mm

 • 141 gr.

RELATED ARTICLES

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Pixel 8 Resmi Qi Kablosuz Şarj Sertifikasından Geçiyor, Qi2 Kablosuz Şarj Standardı Desteklenmiyor

Şimdi, vanilya varyantı resmi kablosuz şarj sertifikasından geçti ve aldığımız bilgilere göre, bir yükseltme bekleyen herkes için bazı kötü haberler anlamına geliyor. Pixel 8, Qi...

Galaxy S24 Ultra, Seride 5x Telefoto Zoom Kameraya Sahip İlk Telefon Olacak

Her şey, Samsung'un değişken zumlu kamerayı nasıl terk etmeye karar verdiğinden, donanım ve benzer bir tasarım açısından en son ve en iyiyi nasıl elde...

Most Popular

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelemesi: Güvenli ve Hafif

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelendi:16 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Güçlü antivirüs koruması Sezgisel, kullanımı basit arayüz Sistem performansı üzerinde minimum etki Windows Defender'ı geride bırakmak...

Notepad++ İncelemesi: Bugün Hala Geçerli mi?

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Notepad++ İncelendi:12 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir arayüz Çoklu Dil Desteği Makro kayıt ve oynatma Windows kadar eski gömülü bir araç...

OCCT İncelemesi: Sisteminizin Kararlılığını Test Eder

 İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: OCCT İncelendi:8 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ CPU ve RAM'inizi karşılaştırın Bireysel donanım bileşenlerine stres testi yapın Her stres testini ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın Kapsamlı...

Recent Comments