Cuma, Haziran 2, 2023
Ana Sayfa İnceleme iPhone 12 Mini İnceleme

iPhone 12 Mini İnceleme

- Advertisement -

Boyut önemlidir ve son dört yıldır küçük ellere sahip Apple hayranları, şirketin rahatça tutabilecekleri bir iPhone yapması için ağlıyor. SE (2016), iPhone’un Son 4’üydü – büyük olasılıkla ‘şimdiye kadarki en son’ anlamında – ve o zamandan beri hiçbir şey bu cihazın taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı kombinasyonuna yaklaşamadı. 

Ancak 2020, iPhone’lar söz konusu olduğunda bolluk yılıydı ve artık herkes için bir şeyler var: 20. yüzyılın bir rugby takımı gibi, Apple’ın akıllı telefon departmanı her türden ve boyuttan insanı ağırlıyor. Ve ileriye dönük iPhone 12 Pro Max’in arkasında koşuşturmaca vardı.

12 mini kesinlikle 4 inçlik bir telefon değil – ekranı 5,4 inç, neredeyse iPhone 8 Plus’ınki kadar büyük – ancak ekranın yerleştirildiği kasa, sevilen SE’den (2016) bu yana en kısa, en dar ve en hafif kasa ). Son birkaç yıldır orta boy iPhone kullanan bizler için – bu incelemecinin durumunda, XS, 11 Pro ve en son iPhone 12 ve 12 Pro – bu şaşırtıcı derecede küçük bir paket.

Soru, elbette, minyatürleştirme uğruna hangi tavizlerin verildiğidir? Pil ömrü daha mı kısa veya ekran kullanılabilirliği daha mı zayıf? iPhone 12 mini incelememizde bunu öğreneceğiz.

Tasarım

Başparmaklarımızın ekranın uzak köşelerine ulaşamadığını veya bazı ceplere sığmadığını fark edin. Belki de ekran alanı ve pil kapasitesi bu amansız genişlemeyi değerli kılıyor, Apple’ın son yıllarda piyasaya sürdüğü Face İD telefonlarına alışkınsanız, boyutları (131.5 x 64.2 x 7.44mm) ve ağırlığı (133g) elinizde neredeyse bir şeyler eksikmiş gibi bir tuhaflık hissedeceksiniz. Ancak, gerçekten taşınabilir bir iPhone’un keyifli rahatlığına hızla alışacaksınız.

4 inç iPhone’un iadesini talep etti ve ellerimi özellikle küçük sanmayın. Ancak, sadece AppLe hayranları değil, genel olarak akıllı telefon sahiplerinin, tamamen kullanıcı dostu olmayan bir cihaz boyutuna alışmaları için baskı oluşturduğunu düşünüyorum.

Kendimizi onları ikiye katlayarak mevcut bir Max modelini kullanırken buluyoruz, acaba SE nostaljisi doğru olabilir mi?

İncelememi -aslında incelemenin tüm öncülünü- baltalama riskini göze alarak, boyutu değerlendirmek söz konusu olduğunda, elinizde bir telefon tutmanın yerini hiçbir şey tutamaz ve yönetebilirseniz bir Apple Store’u ziyaret etmenizi öneririm. (Belirtilen ölçüleri kullanarak bir karton kesip çıkarmak makul bir çözüm olabilir.) Ama 12 dk’nın üst ve alt köşelerini tek elimin baş ve işaret parmağı ile tutabildiğimi söyleyerek size bir fikir verebilirim. Bu, uzun zamandır bir iPhone ile yapabildiğim bir şey değil.

Görsel bir yardım için işte oldukça büyük olan 12 Pro Max ile 12 mini.
Görsel bir yardım için işte oldukça büyük olan 12 Pro Max ile 12 mini.

Birkaç erken alıcı, 12 serisi el cihazlarının onları geride bıraktığını iddia edecek kadar ileri gitti ve bu biraz abartılı görünüyor; ama biraz daha az rahat olduğunu kabul edebilirim.

Ayrıca, bu kadar belirgin olanların sağlamlığı konusunda da endişeleniyorum.

Boyuttan uzaklaşarak köşeli tasarımı ele almalıyız: Apple’ın 2014’ten beri dışa doğru çevirdiği kavisli kenarlar geride kaldı ve iPhone 4’ü anımsatan daha köşeli bir görünüm geri döndü.

Kare kenarlar, iyi haber, kötü haber türü anlaşmalardan biridir. Bunca yıl aynı kavislilikten sonra inkar edilemeyecek kadar akıllı ve taze görünüyorlar – muhtemelen bir noktada Apple geri dönecek ve hepimiz geri döneceğiz

12 mini düşürülürse, kuvveti kavisli bir nesne gibi yaymak yerine tüm darbeyi alacak olan kenarlar. Apple, yeni telefonları konuşmak için can atıyor’

Apple'ın 2014'ten beri ortaya çıkardığı kavisli kenarlar gitti ve iPhone 4'ü anımsatan daha kare bir görünüm geri döndü.
Apple’ın 2014’ten beri ortaya çıkardığı kavisli kenarlar gitti ve iPhone 4’ü anımsatan daha kare bir görünüm geri döndü.

Seramik Kalkan ekran özelliği, bu bileşeni önceki nesle göre dört kat daha fazla düşmeye karşı dayanıklı hale getirir (düşme testleri ile desteklenen bir iddia) ve bir meslektaşım, bu keskin kenarların avuç içi için daha az daha güvenli bir tutuş ve ilk etapta Daha Az Olasılıkla damlalar yapın. Ama yine de bir kılıf kullanırdım.

Bu gerçekten çok kaliteli bir görüntü.
Bu gerçekten çok kaliteli bir görüntü.

Tasarımla ilgili son söz, güncellenmiş renk kaplamaları yelpazesindedir. Bu açıdan 12 ve 12 mini, 11 ve XR’nin gösterişliliği ile Pro modellerin ağırbaşlılığı arasında ilginç bir uzlaşmadır.

12 mini’yi beyaz, siyah ve oldukça Standart olan (Ürün) Kırmızı renklerde alabilirsiniz, ancak aynı zamanda çarpıcı bir gece mavisi ve hoş bir yumuşak yeşil de vardır. Örneğin, XR’s Coral’ın yaptığı gibi “Ya 19 yaşındayım ya da 32 yaşındayım ve biraz fazla çalışıyorum” diyenlerin hiçbiri, ancak 12 Pro ile sunulan gümüş, altın ve siyahtan daha fazla canlılığa sahip değiller. (Adil olmak gerekirse, 12 Pro da mavi renkte gelir, ancak çok daha koyu ve daha gri bir mavidir.)

Görüntüleme

5,4 inçlik bir ekranın oyun oynamak için yeterince büyük olmadığından endişeleniyorsanız endişelenmeyin, sorun değil. TV izlemek için yeterince büyük olmadığından endişeleniyorsanız, sorun değil – elbette büyük ekran bir televizyonla aynı deneyim değil ve kesinlikle 12 Pro Max’ten daha az sürükleyici. Ama bu iyi.

Bunun gibi ekranların eskiden büyük hissettirdiğini hatırlamanız gerekir. iPhone 6 Plus çıktığında, Apple hayranlarının şimdiye kadar gördüğü en büyük şeydi ve 5,5 inçti. Aklı başında bir dünyada bu yine de büyük bir telefon ekranı olarak kabul edilir.

Dahası, bu gerçekten yüksek kaliteli bir ekran. 12 mini harika bir çözünürlüğe sahip: 476 piksel/inç (ppi) ile 2.340×1.080. Ve bu OLED. Önceki yıllarda Apple geri tuttu

OLED teknolojisi sadece seçkin telefonları için – X, XS, 11 Pro – XR ve 11 ise LCD ile yetinmek zorundaydı. Ancak bu yıl OLED tüm yeni modellere açıldı.

OLED ve LCD’nin artıları ve eksileri var, ancak artıların çoğu OLED tarafında. Daha siyah siyahlar, daha canlı renkler, daha fazla kontrast, iyileştirilmiş enerji verimliliği ve cihazı inceltme imkanı sunar. Tüm bunlar, Pro ekranlar bu yıl aynısını büyük ölçüde sunarken, iPhone 11’den (326ppi, LCD) iPhone 12 ve 12 mini’ye (460ppi/476ppi, OLED) büyük bir sıçrama olduğu anlamına geliyor.

Öznel olarak, 12 mini’nin ekranı keskin, parlak ve renklidir. Bir aşamada umduğu 120Hz’i sunmuyor ama bu Pro alıcılar için daha çok bir hayal kırıklığı; Menzilin bu kadar aşağısına ulaşmak asla olası değildi.

Fotoğrafçılık

12 serisi iPhone’ların harika kameraları var. 12 ve 12 dakika, Pro modellerinden biraz daha az donanımlıdır – bir kere, arkalarında üç mercek artı LİDAR yerine yalnızca iki Mercek vardır – ancak iki katman arasındaki performans farkı hiç bu kadar dar olmamıştı. Spesifik olarak, arkada 2x optik zoom ve 60 fps’ye kadar 4I< video kaydı olan çift 12Mp geniş ve ultra geniş lenslerden (f/1.6 ve f/2.4 açıklıklar) bahsediyoruz. Ön kamera ayrıca f/2.2 diyafram açıklığı ve 60 fps’de 4I< video ile 12Mp’de belirtilir.

Ancak Apple, teknik özelliklere daha az, özelliklere daha fazla odaklanma eğilimindedir. Apple’ın iPhone fotoğrafçılık stratejisinin temel dayanağı, şu anda tek bir çekimin birden fazla pozlamasını incelemek ve fotoğrafın her bölümü için en iyi sonucu seçmek için hesaplama gücünü kullanan bir özellik olan Akıllı HDR özelliğidir.

12 mİnİ’de (diğer üç 12 serisi telefonda olduğu gibi) bu özellik, Apple’ın piksel piksel çalışabildiğini iddia ettiği sürüm 3’e ulaştı.

Akıllı HDR’nin temel avantajı, gölgeli alanları yetersiz veya parlak noktaları aşırı pozlamadan karışık aydınlatma koşullarının üstesinden gelebilmesidir.

Özçekim kamerası

Öne bakan kamerayı deneyelim. Öznelerin arkasındaki ışık kaynağıyla özçekimleri test edin (özçekim kamerasında da bulunan Smart HDR 3’ü test etmek için), yüzlerde iyi ayrıntılar ve canlı, aslına sadık bir renk sunumu gösterir (3.).

Şimdi, üç öznenin (4.) dahil edilmesiyle karmaşık hale gelen bir Portre Modu özçekimi karşınızda .

Mükemmel değil: A14, ortadaki haydut kolun (birine) ait olduğunu kavramayı başardı.

Ve Portre Moduna özgü nitelikleri bir kenara bırakarak, mini’nin o sonbahar sabahının ışığını ve rengini nasıl yakaladığına bir bakın. iPhone 8’in ne yaptığını göstermesiyle, gece geç saatlerde çekilen takip çekiminin zor işlerle başa çıkmada başarılı olduğunu gördük.

Gece Modu Olmadan Görünüyor (5.).

Sanatsal bir bakış açısıyla bu konudaki endişelerimi başka bir yerde yazmıştım – o fotoğraf benim gözümden göründüğü gibi değildi; Bildiğim kadarıyla orijinal bir yaratım.

koşullar; ancak friendLier koşullarında, sadece LoveLy fotoğrafları çeker.

Gece modu

Bu yeni bir özellik değil – Gece Modu 2019’da kullanıma sunuldu – ancak genişletildi. iPhone 11’den farklı olarak 12 mini, ön kamera özçekimleri ve hızlandırılmış videolar için Gece Modu’nu kullanabilir. (12 Pro daha da ileri gidiyor, Gece Modu portreleri sunuyor, ancak bunları oldukça isabetli bulsak da.) Yeni işlevlere geçmeden önce, Gece Modunun ne kadar etkili olabileceğini kendimize hatırlatalım. bu bir belgesel kaydından ziyade ilgili – ve pozlamanın uzunluğu, bir tripod veya en azından diz desteği kullanmıyorsanız, kamera sarsıntısının bir sorun olabileceği anlamına gelir. Ama çimlerde, gökyüzünde ve evlerde yarattığı farka bir bakın.

Ayrıca bir özçekimde (6.) Gece Modunun Nasıl Göründüğüne dair bir örneğimiz var.

Efekti sevdiğimi söyleyemem, ki bu oldukça rahatsız edici ve sıradan özçekimler çekme eğilimi, kamera sarsıntısının/bulanıklığının, arkaya bakan Gece Modu çekimlerinden daha büyük bir sorun olduğu anlamına geliyor. Ama yine de, konunun ötesine bakın ve arka planı kontrol edin: faydasını gerçekten burada görüyorsunuz.

5G için hazırlanıyor

Apple, bu yılın çığır açan özelliği olarak 5G’yi zorladı, ancak bunun yerine gelecek yıl için bir şey olarak görmenizin daha iyi olacağı konusunda sizi hemen uyaracağım. Şu anda 5G’ye erişim, 5G’ye hazır bir telefondan daha fazlasını gerektiren zorlu bir süreçtir – ağ sağlayıcınızla sözleşmenizi yükseltmeniz gerekecek, bu daha fazla ödemeyi gerektirebilir ve ülkenin şanslı bir bölgesinde bulunabilirsiniz. iyi bir 5G sağlanmasına sahip olmak için yeterli. Ve yeni standardı kullanmak pilinizin daha hızlı bitmesine neden olabilir. BÜYÜK BİR ŞEHİRDE YAŞIYORSANIZ, 5G hemen pratik faydalar sunabilir: EE ve O2 tarafından sağlananlar gibi bir kapsama haritasına bakın ve sözleşme değişiklikleri hakkında sağlayıcınızla görüşün. Ancak çoğumuz için bu, geleceğe hazır olma meselesidir.

Ve 2020’nin sonlarında yeni bir akıllı telefon satın alan herkesin, birkaç yıl boyunca elinde tutma planları varsa, gerçekten 5G desteği araması gerektiği kesinlikle doğrudur. Teknoloji, hareket halindeyken mevcut 4G LTE’den yüzde 50 ila 100 daha yüksek bağlantı hızları bekleyebileceğiniz anlamına gelir ve bu çok önemli.

Verim

iPhone 12 mini, kesinlikle son teknoloji bir bileşen olan A14 Bîonîc işlemciyle birlikte gelir. Hiçbir Apple mobil cihazında daha hızlı veya daha yeni bir çip yoktur – 12 Pro Max de bir A14 alır ve 2020 iPad Profesyonelleri, iki yıl daha eski bir çip ailesini temel alan A12Z’yi kullanır (tarafından belirtildiği gibi ciddi şekilde güçlendirilmiş olsa da). yani Z).

12 mini ve 12 Pro arasındaki performans farkını görmeyi bekleyebileceğiniz yer, RAM tahsisidir. İşte çeşitli 12 serisi el cihazlarının bellek açısından sahip oldukları:

iPhone 12 mini: 4 GB iPhone 12: 4 GB  iPhone 12 Pro: 6 GB  iPhone 12 Pro Maks: 6 GB

Bu nedenle, ekstra belleğin gerekli olduğu testlerde Pro modellerinin öne geçmesini beklemek mantıklı olacaktır. Ancak bu, en azından Geekbench 5’te gerçekten olmadı. 12 mini ve 12 Pro neredeyse eşit şekilde eşleşti ve A13’te her biri tek çekirdekte yaklaşık yüzde 19 ve çok çekirdekte yüzde 21 artış gösterdi. geçen yıldan iPhone 11 Pro donanımlı.

İşte kıyaslama sonuçlarımız:

Geekbench 5 (çok çekirdekli) 

 • iPhone 12 mini: 4.094  
 • iPhone 12: 4.116  
 • iPhone 12 Pro: 4.032  
 • iPhone 11 Pro: 3.390

Geekbench 5 (tek çekirdekli) 

 • iPhone 12 mini: 1.594  
 • iPhone 12: 1.594  
 • iPhone 12 Pro: 1.595  
 • iPhone 11 Pro: 1.335

Bu arada mini, GFXBench grafik testlerinde nasıl yer aldı. Yine, burada önceki nesle göre herhangi bir gelişme fark etmek için mücadele ettik, bu bir hayal kırıklığı. Macworld ABD’deki meslektaşlarımız, belirli grafik testlerinde (3DMark’s Wild Life’ın ‘sınırsız’ sürümleri gibi) A13’ten A14’e bazı küçük artışlar tespit etmeyi başardılar, ancak genel olarak bu nesli grafiksel olarak bir plato olarak kabul etmek en iyisi olacaktır.

GFXBench Manhattan 3.1 

 • iPhone 12 mini: 60 fps  
 • iPhone 12: 60 fps  
 • iPhone 12 Pro: 60 fps  
 • iPhone 11 Pro: 59 fps

GFKBanch T-Rex

 • iPhone 12 mini: 60 fps 
 • iPhone 12: 60 fps  
 • iPhone 12 Pro: 57 fps  
 • iPhone 11 Pro: 59 fps

GFXBench Car Chase

 • iPhone 12 mini: 52 fps  
 • iPhone 12: 51 fps  
 • iPhone 12 Pro: 46 fps  
 • iPhone 11 Pro: 51 fps

Her iki hız puanı seti, bu testlerin gerçek dünya performansından çok teorik güç aradığı ve hem genel işleme hem de grafik açısından İPhone 12 mİnİ’nin şu anda olması gerekenden çok daha güçlü olduğu uyarısıyla alınmalıdır. GENEL KULLANIMDA HIZLI, PASLANMAZ VE SORUNSUZDUR VE ŞU ANDA App Store’daki HERHANGİ BİR UYGULAMAYI KOLAYCA İŞLEYEBİLİR.

Başka bir deyişle, 5G gibi, mini’nin önemli işleme gücü en iyi şekilde geleceğe hazırlanma egzersizi olarak kabul edilir. Örneğin iPhone XR’den 12 mini’ye geçiş

Hızda dramatik ve acil İyileştirmeler üretmesi pek olası değildir; ancak XR orta vadede performansta başarısız olurken, 12 mini gelecek yıllarda yazılacak daha zorlu uygulamalar için iyidir.

Pil ömrü

12 dakika, Apple tarafından 15 saate kadar video oynatma veya bu video akışı halinde 10 saate kadar kapasiteye sahip olarak derecelendirilmiştir. Bu, diğer 2020 Sonu telefonlarının herhangi birinden daha düşüktür ve yalnızca SE, Daha Az Pil Ömrü ile derecelendirilmiştir:

 • iPhone 12 Pro Maks: 20/12 saat 
 • iPhone 12 Pro: 17/11 saat
 • iPhone 12: 17/11 saat 
 • iPhone 12 mini: 15/10 saat  
 • İPhone SE (2020): 13/8 saat  
 • iPhone 11: 17/10 saat
 • iPhone XR: 16 saat/tahmini yok

Bu beklenebilir. Bir telefon ne kadar büyükse, ekranını çalıştırmak için o kadar fazla enerjiye ihtiyaç duyar, ancak daha büyük pil barındırabilir; ve pil teknolojisinin karmaşıklığı öyle ki, ikincisi birincisinden daha fazla etkiye sahip. Genel bir kural olarak, Büyük Şeyler Daha Uzun Sürer.

Mini’nin kalma gücüne ilişkin öznel deneyimlerimiz iyiydi.

Mini hiçbir zaman tam bir gün dayanamadı, ancak hemen hemen her zaman akşamın bir noktasında Düşük Güç Modu önerdi.
Mini hiçbir zaman tam bir gün dayanamadı, ancak hemen hemen her zaman akşamın bir noktasında Düşük Güç Modu önerdi.

Bu sonbaharda test ettim: 12, yoğun testlerle geçen bir günü yüzde 18’de, 12 Pro ise yüzde 11’de bitirdi.

Her üç durumda da pil performansının zayıf takımlar arasında olduğunu söyleyebilirim, ancak anlaşmayı bozacak kadar kötü değil. Şarjlar arasında bir gün süren inanılmaz, korkunç değil, sadece tamam. Günlük kullanımda güç seviyelerinin dayanıklı olduğu görüldü, ancak özellikle zorlu görevler onu gerçekten zapt etti. GFXBench Metal’in tek bir geçişi güvenilir bir şekilde yüzde 15’i düşürürdü ve oyun oturumları genellikle güç rezervlerinde endişe verici bir düşüşle sonuçlanırdı.

Mini hiçbir zaman tam bir gün dayanamadı, ancak hemen hemen her zaman akşamın bir noktasında Düşük Güç Modu önerdi. Yatmadan önce en düşük güç okuması yüzde 7 idi ve bu, 15 saatlik kullanımdan sonraydı; daha yaygın olarak, ışıklar kapalıyken yüzde 10 ila 20 arasında bir yerde olur.

Bu, diğer 12 serisi telefonlardan bir milyon mil uzakta değil, kesinlikle temizlemeniz gereken çıtadır ve 12 serisi telefonların hepsi bunu başarır – piyasadaki birçok Android telefon çok daha uzun süre dayansa bile.

MagSafe

Büyük piller daha uzun ömür sunabilir, ancak şarj olmaları da daha uzun sürer… ve burada mini’nin tartışmalarından birine değindik. Tüm 12 serisi telefonlarda olduğu gibi – başka hiçbir iPhone’da olmadığı gibi – 12 mini de Apple’ın yeni MagSafe standardını destekler. Bu, uyumlu şarj aksesuarlarının (Apple’ın kendi MagSafe Şarj Cihazı ve MagSafe Duo Şarj Cihazı gibi, aynı zamanda gelecekte genişletilmesi gereken bir dizi üçüncü taraf teklifi gibi) tatlı noktaya manyetik olarak bağlanmasını sağlar ve ben bunu GERÇEKTEN SEVİYORUM. MagSafe Duo Şarj Cihazı incelememizi sayfa 30’da okuyabilirsiniz.

Artık telefonunuzu şarj pedinin üzerine kısmen yanlış konumda yerleştirmek ve pili tamamen bitmiş olarak uyanmak konusunda endişelenmenize gerek yok (bu, iPhone 11 Pro’mda uğursuz bir şekilde, 12 Pro’yu test etmeye başlamadan önceki gece oldu). Aynı zamanda telefonunuzu kablosuz olarak şarj olurken makul bir rahatlıkla kullanmaya devam edebileceğiniz ve hatta cüzdan gibi şarj olmayan aksesuarları takabileceğiniz anlamına gelir.

MagSafe’in görebildiğim tek dezavantajı, telefonu tek elle şarjdan çıkaramayacağınız anlamına geliyor; Telefonu diskten kaldırmak artık iki elli bir iş. Ama bu tartışma değil.

Tartışma, 12 MİNİ’nin diğer tüm MagSafe telefonlardan daha yavaş şarj olması. Belirsiz bir nedenle, 12,12 Pro ve 12 Pro Max, MagSafe aracılığıyla 15 watt’lık şarjı destekler, ancak 12 mini, 12 watt ile sınırlıdır.

Bu biraz tüyleri diken diken etti ama pratikte pek bir fark yaratmıyor gibi görünüyor. MagSafe şarj cihazına boşalmış 12 dakika ve boşalmış 12 Pro’yu her gün 30 dakika taktım ve sırasıyla yüzde 35 ve yüzde 18’e ulaştılar. 12 DAKİKA’NIN PİLİ O KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN, ŞARJ DAHA YAVAŞ OLMASINA RAĞMEN DAHA HIZLI DOLUYOR.

Karar

OuietLy, 2020 neslinin en ucuz ucunda oturan 12 mini, Apple’ın 2020 sonu telefonları arasında en devrim niteliğinde olanıdır. Bunun nedeni, İPhone 8 sonrası el cihazlarının tüm ekran tasarımını Uzun Son’da 6 öncesi modellerin minyon kasasıyla birleştirmesidir. Ve sonuç her iki dünyanın da en iyisi ve “Bunu neden daha önce yapmadılar?”

Sadece tam olarak istediğim değil, aynı zamanda istediğimin farkına bile varmadığım bir başarı elde eden parlak bir tasarım: bana küçük telefonların rahatlığını hatırlatıyor, phabletler ve cep telefonu dünyasında bir şekilde unutulmuş bir rahatlık. 6.5 inç ekranlar. Ve bunu, her biri yönetilen küçük telefonlardan çok daha BÜYÜK bir ekran sunarken yapıyor.

Ama mini’nin elindeki tek silah boyut değil. Bu sadece mükemmel kameralara, güvenli ve kullanıcı dostu bir işletim sistemine ve yakmak için İşleme gücüne sahip, parlak özelliklere sahip ve özellikli bir telefon. 5G yaygınlaşınca mini

yararlanmaya hazır olacaktır. Her önemli alanda Pro modelleriyle çok daha düşük bir fiyata eşleşir veya neredeyse eşleşir.

Ana dezavantaj, vasat pil Ömrü ve bu, 12 serisi telefonlarla yaptığım testler boyunca sürekli bir şikayetti.

Ancak bu korkunç değil ve şarjlar arasında bir gün süren çok önemli güvenilirlik engelini aşıyor.

iPhone 12 mini, Apple'ın 2020 Sonu telefonları arasında en devrimci olanıdır.
iPhone 12 mini, Apple’ın 2020 Sonu telefonları arasında en devrimci olanıdır.

Anlaşmayı bozacağını düşünmüyorum ama pil ömrü en önemli önceliğinizse, başka yere bakın.

Özellikler

 • 5,4 inç (2.534×1.080; 476ppî) Süper Retina XDR OLED, HDR10 dokunmatik ekran
 • ıOS 14.1 (14.2’ye yükseltilebilir)
 • Apple A14 Bîonîc (5nm) işlemci
 • Altı çekirdekli (2x 3.1GHz Fîrestorm, 4x 1.8GHz Buz Fırtınası) CPU
 • Apple (4 çekirdekli grafik) GPU
 • 4GB/6GB RAM
 • 64 GB/128 GB/256 GB depolama
 • Arkaya bakan iki kamera: 12Mp, f/1.6, 26mm (geniş), 1.4pm, çift piksel PDAF, OIS; 12Mp, f/2,4,120 derece, 13 mm (ultra geniş), l/3.6în
 • Çift özçekim kamerası: 12Mp, f/2.2, 23mm (geniş), l/3.6în; SL 3D, (derinlik/biyometrik sensör)
 • Wî-Fî 802.11 a/b/g/n/ac/6, çift bant, etkin nokta
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • A-GPS, GLONASS, GALILEO, OZSS ile GPS
 • NFC
 • Aydınlatma, USB 2.0
 • Yüz İD
 • Çıkarılamaz 2.227mAh Lityum iyon batarya
 • Hızlı şarj 20 watt; 30 dakikada yüzde 50 (reklamı yapıldı)
 • 131,5×64,2×7,4 mm
 • 133g
RELATED ARTICLES

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Pixel 8 Resmi Qi Kablosuz Şarj Sertifikasından Geçiyor, Qi2 Kablosuz Şarj Standardı Desteklenmiyor

Şimdi, vanilya varyantı resmi kablosuz şarj sertifikasından geçti ve aldığımız bilgilere göre, bir yükseltme bekleyen herkes için bazı kötü haberler anlamına geliyor. Pixel 8, Qi...

Galaxy S24 Ultra, Seride 5x Telefoto Zoom Kameraya Sahip İlk Telefon Olacak

Her şey, Samsung'un değişken zumlu kamerayı nasıl terk etmeye karar verdiğinden, donanım ve benzer bir tasarım açısından en son ve en iyiyi nasıl elde...

Most Popular

Apple, iOS 17 Lansmanından Önce iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6, Daha Fazla Beta 2’yi Yayınladı

Apple, yaklaşan iOS 16.6, iPadOS 16.6, macOS Ventura 13.5, watchOS 9.6 ve tvOS 16.6'nın ikinci geliştirici beta sürümünü, ilk derlemede ele alınmayan hata düzeltmeleri...

Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelemesi: Güvenli ve Hafif

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Bitdefender Antivirus Ücretsiz İncelendi:16 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Güçlü antivirüs koruması Sezgisel, kullanımı basit arayüz Sistem performansı üzerinde minimum etki Windows Defender'ı geride bırakmak...

Notepad++ İncelemesi: Bugün Hala Geçerli mi?

İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: Notepad++ İncelendi:12 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ Kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir arayüz Çoklu Dil Desteği Makro kayıt ve oynatma Windows kadar eski gömülü bir araç...

OCCT İncelemesi: Sisteminizin Kararlılığını Test Eder

 İNCELEME BİLGİSİ Uygulama: OCCT İncelendi:8 Mayıs 2023 UYGULAMA ÖZELLİKLERİ CPU ve RAM'inizi karşılaştırın Bireysel donanım bileşenlerine stres testi yapın Her stres testini ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın Kapsamlı...

Recent Comments