Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana Sayfa İnceleme iPhone 12 İnceleme

iPhone 12 İnceleme

- Advertisement -

2014’ten bu yana, biri (orijinal SE) dışında her iPhone, Büyük ölçüde aynı kıvrımlı tasarımı izledi. Ama o günler bitti. iPhone 12 aynı anda çığır açan ve eski moda.

Kare kenarlı tasarım güçlü bir şekilde iPhone 4’ü anımsatır, ancak bu retro hissi veren köşeli kasayı modern bir tam ekran Düzeni ile birleştirir; 6.1 inçlik OLED ekranı, o Uzun zaman öncesine ait her şeyi kesinlikle gölgede bırakır.

Eski ve yeninin bu karışımı, sevimli bir kombinasyon ve eski bir tasarım dili için çok ihtiyaç duyulan bir tazelemedir.

biraz bayat hissetmeye başlıyor. Ancak güzel görünse de, pratiklik konusunda bazı potansiyel endişeler var.

Birincisi, keskin kenarlı şekiller, kavisli olanlara göre hasara karşı daha hassastır, çünkü asıl yükü her zaman kenarların kendisi alacaktır; eğri kuvveti daha geniş bir alana yayar.

Kavisli tasarım ele doğal bir şekilde oturur.
Kavisli tasarım ele doğal bir şekilde oturur.

Telefonlar satışa çıktıktan kısa bir süre sonra, bir tweeter Çin’deki bir Apple Store’dan, müşteriler tarafından muhtemelen şiddetli bir şekilde ele alındıktan sonra, ahizelerin çerçevesinden, özellikle kenarlarından renk kaplamasının döküldüğünü gösteren fotoğraflar yayınladı.

En azından Apple’ın yüksek kalite kontrol standartları ve tasarıma düşünceli yaklaşımı (birkaç, ahem, istisna dışında) konusundaki uzun deneyimim nedeniyle bu konuda çok fazla endişelenmezdim ve iPhone’umda böyle bir sorun fark etmedim. 12 ve 12 Pro inceleme örnekleri. Ancak yine de telefonu bir kılıfa koymanızı veya düşürmemenizi veya tercihen her ikisini birden yapmanızı öneririm.

Kavisli tasarımların genellikle göz ardı edilen bir başka yönü de, bir ele ne kadar doğal bir şekilde kaydıklarıdır. İnsanların bir şekilde kendilerini kesmeyi başardıklarına dair (yine izole edilmiş) raporlar beni şaşırtsa da, tutmanın bir iPhone 11 kadar rahat olmadığını söylemek doğru olur. Tersine, kenarlar kayma olasılığını azaltıyor elden de, bu nedenle damlalar daha nadir olmalıdır.

Görüntüleme

Düşme hasarı temasını devam ettirmek için 12’nin ekranı, Apple’ın Ceramic Shield adını verdiği yeni bir koruma biçimine sahip. Firma, camda nano ölçekli kristallerin kullanılmasının düşmeye karşı korumayı dört kat artırdığını iddia ediyor; Bu bilimsel jargondan hiçbir zaman rahatsız olmadım, ama hiçbir şey olmasa bile iyi niyet gösteriyor.

Bunu tam olarak test etmek istemedim – ödünç aldığım örneğin ekranını kırmak istememek bir yana, tek bir birimi kırmanın veya kırmamanın istatistiksel olarak geçerli bir test teşkil etmeyeceğinin bilincindeydim.

Ancak diğer testçilerin böyle bir endişesi olmadı ve iddiaların doğru olduğu sonucuna vardılar: Örneğin, EverythingApplePro bir iPhone 12 ve 12 Pro’yu baş yüksekliğinden beton bir zemine düşürdü ve hiçbirinde herhangi bir çatlak görülmedi.

Umarım iPhone 12’nizin ekranı günlük hayatın zorluklarına dayanabilir. Bu iyi, çünkü ekranın kendisi mükemmel: parlak, keskin ve canlı, renkli

iPhone 12'nin arkasında iki Lens ve yeni LiDAR tarayıcı bulunur.
iPhone 12’nin arkasında iki Lens ve yeni LiDAR tarayıcı bulunur.

Apple’ın bu yıl 120Hz ProMotion ekranlarını sıkıştıramaması çok yazık, 12 serisi modellerin tümü 60Hz’de sınırlıydı, ancak bu muhtemelen Pro modelleriyle sınırlı olurdu.

11 Pro’da zaten OLED ve 400 ppi+ piksel yoğunluğu olduğu için Pro serisinde görülmeyen ekran kalitesindeki bu büyük gelişme, 12’nin bu yılın ‘izlenecek tek’ olduğu hissinin olmasının nedenlerinden biri. .

Fotoğrafçılık

12 ve daha pahalı olan 12 Pro kardeşi arasındaki en görünür fark arkadaki kamera merceği sayısıdır. 12 Pro’da üç tane var, artı yeni LiDAR tarayıcı; 12’de sadece iki tane var.

12 Pro’nun üç Lensinden 12’si telefotoyu kaçırıyor. (Her iki 12 serisi telefon da geniş ve ultra geniş Lenslere sahiptir.) Bu

diğer şeylerin yanı sıra, optik yakınlaştırma yeteneklerinde bir azalma anlamına gelir.

Çekim koşullarının çoğunda iPhone 12'nin kamera performansı kusursuz.
Çekim koşullarının çoğunda iPhone 12’nin kamera performansı kusursuz.

Bu arada LiDAR tarayıcı, AR özellikleri – kendi uzmanlığı – daha yaygın hale geldiğinde gerçek çağrısını bulabilecek, biraz gizemli yeni bir bileşendir. Ancak aynı zamanda 12 Pro sahibinin Gece ve Portre Modlarını birleştirmesine olanak tanır, Düşük Işıkta daha hızlı otomatik netleme sağlar ve genellikle telefonun çevredeki ortamın doğru bir 3B modelini oluşturmasına yardımcı olur – nesnelerin nerede bittiğini ve nerede bittiğini değerlendirirken kullanışlı olması gereken bir şey. bokeh uygularken başlayın.

iPhone 12 Pro incelemesinde de söylediğim gibi, 12’nin kamera performansı çekim koşullarının çoğunda kusursuz. Uzman olmayanların özellikle ne yaptığını bilmeden iyi çekimler yapmasına yardımcı olan sezgisel, kullanıcı dostu otomatik ayarların yanı sıra mükemmel ayrıntı ve renk üretimi sunar.

Ama aynı şey iPhone 11 ve bundan önceki XS için de söylenebilir: 11 ile 12 ve 12 ile 12 Pro arasındaki farkları görmek için zor çekimler yapmalıyız. Sadece hoş bir ışıkta kolay enstantaneler çekmek istiyorsanız, 12 serisi ahizelerden, en azından fotoğraf açısından, paranızın karşılığını almanız pek olası değildir.

Bu zor çekimlerden en yaygın olanı, aynı karede birden fazla aydınlatma koşulunun olduğu durumlardır. Örneğin, arkasında güneş olan bir nesneyi çekerken, bu, daha az gelişmiş bir kamerada ya gölgeli öznede ayrıntı eksikliğine ya da ışık kaynağında aşırı pozlamaya neden olur.

Son model iPhone’larda, birden çok pozlamayı analiz etmek ve fotoğrafın her alanı için en iyi yönleri birleştirmek için işlemcilerinin gücünü kullanan bir özellik olan Akıllı HDR özelliği bulunur. 12 serisi telefonlarda Smart HDR, şimdiye kadarki en iyi analitik süreçleri sunan ve bir fotoğrafın ne olduğunu anlamak ve uygun ayarları uygulamak için makine öğrenimini kullanan sürüm 3’e ulaştı.

iPhone 12’nin akılsızca veya dikkatsizce oluşturulmuş fotoğrafların iyi görünmesini sağladığını söylemek için çok fazla söz var. Dağınık ama parlak güneş ışığına karşı çektiğim bir kare ve ağaç gövdesinin renginin ve detayının gökyüzündeki pozu bozmadan büyük bir hassasiyetle işlendiğini fark edeceksiniz.

12 harika bir iş çıkarıyor – 12 Pro’nun ağaçtan aldığı daha büyük kontrast ve derinliğe işaret etmeye değer olsa da, karşılaştırma yoluyla 12’nin ağacını Fare Görünümü yapıyor. (Bu karşılaştırmaların çoğu için bana güvenin. Fotoğrafları telefonların kendi ekranlarında tam boyutlarında görüntülediğinizde aradaki fark çok daha belirgin oluyor.)

Aydınlatma mücadelesini bir adım öteye taşıyalım. Karşıda, parlak, bulutsuz güneşi doğrudan arkasında gören bir çocuğun fotoğrafı var (bu arada, çocukların güneş yüzlerine vururken fotoğraf çekmekte ne kadar zorlandıklarına bağlı olarak kullanışlı bir seçenek) – 12’nin çabasına rağmen, her iki telefonun da yüzde takdire şayan bir ayrıntı elde etmeyi başardığını göreceksiniz. (kz. Resim 2)

Parlak ışığa karşı çekim yapmak, 12’nin üstesinden gelmek için tasarlandığı zorluklardan biridir; diğeri neredeyse hiç ışık olmadığı zamandır. Bu, geçen yıl 11 serisi îPhone’larda kullanıma sunulan Gece Modu’nun kendine geldiği zamandır.

Otomatik olarak devreye giren ve sarı daire içinde küçük bir sayı ile pozlamayı birkaç saniye uzatacağı konusunda sizi uyaran Gece Modu, geceyi bir tür tekinsiz yarım güne çevirmesi ile açıkçası mucizevi. Başka bir yerde, sonuçların nadiren sahneye çıplak gözle bakıldığı gibi göründüğü ve uzun pozlama sırasında bir miktar titreme göreceğiniz göz önüne alındığında, bir fotoğraf formu olarak dürüstlüğü hakkında spekülasyon yaptım. bir duvara tripod veya destek; ama teknik açıdan tartışmasız etkileyici.

Sonraki çekimler (bkz. Resim 3) yaklaşık 22.30’da çekildi ve ben hiç böyle göründüğünü hatırlamıyorum. 12 Pro, gökyüzünü 12’den daha fazla aydınlatmaya meyilli görünüyor, ancak bu durumda bunun yanlış bir karar olduğunu düşünüyorum; 12’nin çabasını çok az tercih ederim.

12’deki Gece Modu, bu yıl onu özçekimlerde bile Portre Modu ile birleştirme yeteneği kazanan 12 Pro’dakinden biraz daha az esnektir. Bunun 12 alıcı için büyük bir kayıp olduğundan emin değilim; daha pahalı telefonla yaşadığım deneyimler, Gece Modu Portrelerinin, özellikle ön kamerayı kullanırken oldukça isabetli olduğunu gösteriyor.

iPhone 12’nin arka kamerası için belirlediğim son bir zorluk, yoğun bir arka planla Portre Modu çekimiydi  (Resim 4). LiDAR tarayıcının bu işi 12 Pro için kolaylaştırıp kolaylaştırmayacağını merak ettim, ancak her iki model de aynı konuda kafası karıştı ve konunun elinin etrafındaki dişleri yanlış değerlendirdi.

Bu arada 12’nin ön kamerası, iPhone 12 Pro’nunkiyle tamamen aynı özelliklere sahip – tek soru, 12’nin daha düşük RAM tahsisinin Smart HDR 3’ün işleme yetenekleri üzerinde herhangi bir etkisi olup olmayacağıdır.

Karşısında, 12 ve 12 Pro’nun her ikisinin de son derece iyi işlendiği ve önceki test deneğinin çevresinde gördüğümüz arızaların hiçbiri olmadan bir Portre Modu özçekimi var.

12 Pro’nun çekiminde cilt tonlarının daha güzel göründüğünü düşünüyorum, ancak 12’nin renkleri muhtemelen daha gerçekçi.

Video tarafında, 12 ile deneyimim memnuniyet vericiydi, minimum çaba ve uzmanlıkla net, pürüzsüz çekimler elde ettim. Geçen yılın 11 serisi telefonlarında olduğu gibi, 60 fps’ye kadar 4I< video kaydedebilir, ancak yeni bir ekleme, 30 fps’ye kadar 4I< Dolby Vision HDR video çekebilme özelliğidir. (12 Pro, 60 fps’ye kadar Dolby Vision sunarak daha yüksek fiyat etiketini haklı çıkarmak için burada başka bir çaba gösteriyor.)

Dolby Vision, iPhone 12’nin oynatma için de desteklediği, görece niş ama teknik olarak gelişmiş özel bir video formatıdır; bir ekrana videonun en iyi nasıl gösterileceğini söylemek için meta verileri kullanır. iPhone 12’nin piyasadaki varlığı, Dolby Vision’ın önümüzdeki aylarda çok daha az niş olmasını sağlamalıdır.

5G

iPhone 12’nin ffagship özelliği 5G desteğidir, ancak bunu tartışmak için şimdiye kadar bıraktım çünkü cihazla günlük deneyiminizi güncellenmiş tasarım, geliştirilmiş ekran ve Smart HDR 3 kamera özelliğinden daha az etkilemesi muhtemeldir. Bunun, çoğu müşteri için oyunun kurallarını değiştiren bir özellik olması için henüz bir kapsam yok.

Bu ciddi düşünceyi satın alma kararında bir faktör olarak veriyorsanız, araştırmanızı yapmaya değer. EE ve O2 tarafından sağlananlar gibi bir kapsama haritasında konumunuzu arayın ve şebekenizle pratik konular hakkında konuşun. Muhtemelen sözleşmenizi yükseltmeniz gerekecek ve fazladan ödeme yapmanız gerekebilir.

Ancak mevcut heyecanın olmaması, bunun önemli olmadığı anlamına gelmez: Bu, geleceğe hazır olmakla (ve Apple’ın piyasa nüfuzu aracılığıyla geleceği daha erken gerçekleştirmeyle) ilgilidir. Daha fazlamız 5G kapsama alanına erişebildiğinde, 5G özellikli bir telefona sahip olmak çok önemli olacak. Engelleri aşabilirseniz – kapsama alanı bulmanın ve sözleşmenizi yükseltmenin yanı sıra, daha yüksek pil tüketimi ile YAŞAMAK zorunda kalacaksınız – mevcut 4G LTE’den yüzde 50 ila 100 daha yüksek bağlantı hızları bekleyebilirsiniz.

Bu küçük bir şey değil ve evden uzakta Wi-Fi hızlarına daha yakın bir şeye ulaşmanın etkisini en aza indirmek istemiyorum. Ancak, hemen ne kadar değişiklik bekleyebileceğinizle ilgili beklentileri yönetmeye değer.

Verim

iPhone 12, AppLe’nin tescilli çiplerinin en yenisi ve en hızlısı (ve 5nm işlemi sayesinde en güç verimli olanlarından biri) olan yeni A14 Bionic işlemciye sahip. Bu açıdan 12 Pro ile tam olarak eşleşiyor, ancak Pro, A14’e 6 GB RAM ile eşlik etse de, 12’nin 4 GB’ına kadar.

Geleceğin daha zorlu uygulamaları ve görevleri için bu ekstra RAM’e sahip olmak güzel olurdu, ancak şimdilik bununla Pro arasında bir fark görmeyeceksiniz. Aslında, hız ölçütlerimizde 12, tek çekirdekte 12 Pro ile eşleşti ve çok çekirdekte ondan biraz daha iyi performans gösterdi – beklenmedik bir zafer.

İki testte iPhone 12, 11 Pro’ya göre sırasıyla yaklaşık yüzde 19 ve yüzde 21 arttı.

Geekbench 5 (tek çekirdekli)

 • iPhone 12: 1.594  
 • iPhone 12 Pro: 1.595  
 • iPhone 11 Pro: 1.335

Geekbench 5 (çok çekirdekli)

 • iPhone 12: 4.116  
 • iPhone 12 Pro: 4.032  
 • iPhone 11 Pro: 3.390

Kıyaslamalar, bir cihazın teorik hızının sınırlarını belirlemekle ilgilidir, ancak günlük telefon kullanımınızda böyle bir güce ihtiyacınız olmayacak. Öznel olarak, 11 Pro, 12 ve 12 Pro ile uygulama ve oyun performansı arasında aslında herhangi bir fark görmedik: Üç cihaz da aynı şekilde hızlı, kaygan ve sorunsuz kalıyor.

Yine, “geleceğe hazırlık” ifadesini kullanmalıyız: şu anda performans için ödeme yapmıyorsunuz, uygulamaların daha talepkar olacağı 2021 ve 2022’de performans için ödeme yapıyorsunuz.

O halde genel hız testlerinde güçlü bir performans, ancak grafik kıyaslama, önceki nesilden elde edilen kazanımlar konusunda daha az kesindi. GFXBench Metal testlerimiz aslında hiçbir gelişme göstermedi, ancak ABD’li meslektaşlarımız 3DMark’ın Vahşi Yaşam ve Buz Fırtınası testinde küçük kazanımlar tespit edebildiler.

GFXBench Metal Car Chase

 • iPhone 12: 51 fps  
 • iPhone 12 Pro: 46 fps  
 • iPhone 11 Pro: 51 fps

Geekbench 5 Manhattan

 • iPhone 12: 60 fps  
 • iPhone 12 Pro: 60 fps  
 • iPhone 11 Pro: 60 fps

Geekbench 5 T-Rex

 • iPhone 12: 60 fps 
 • iPhone 12 Pro: 57 fps 
 • iPhone 11 Pro: 59 fps

Pil ömrü

Apple, iPhone 12’nin 11 saat akışlı video oynatma veya 17 saat akışsız video oynatma için iyi olduğunu iddia ediyor. Bu, şirketin verdiği tahminin aynısı geçen yılki iPhone 11 için, pil kapasitesi 3.110 mAh’den 2.815 mAh’a düşmesine rağmen.

Geekbench 4 testinin pil segmentinde 6 saat 36 dakika süren iPhone 12, bir iPhone için oldukça iyi performans gösterdi – iPhone 11’in 5:33’ü ile 12 Pro’nun 7:22’si arasında bir yerde – ama çok geride bir Android telefon için ortalama. Bir Androîd telefon, Xîaomî Mî 10T Pro, bu testte 14 saatten fazla sürdü.

Geekbench testinin telefonların sınırlarını zorlamak için tasarlandığını ve gerçek dünyadaki kullanımın çok daha az zahmetli olacağını unutmayın. Pil tahminlerinde her zaman olduğu gibi, Mesafenizin telefonunuzun zamanının çoğunu web’de gezinerek veya grafik olarak zorlu oyunlar oynayarak geçirmenize bağlı olarak değişebileceğini vurgulamak önemlidir. Ancak İPhone 12’nin, kontör yüklemenize gerek kalmadan, uyandığınızdan uykunuza kadar rahat bir şekilde dayanmasını beklemelisiniz.

Yoğun bir test gününde sabah 7.15’te 12’yi şarjından çıkardım ve fotoğraf, hız kıyaslama, müzik, web’de gezinme ve çeşitli uygulama ve oyunlar için kullandım. Saat 23:00’te yattığımda, hala yüzde 18’deydi – o günkü kullanım Düzeyine dayalı olarak, 19 saat civarında bir toplam öngörülen süreye işaret ediyor. Bu olağanüstü değil ve elbette pil ömrü, bileşenler eskidikçe daha da kötüleşecek, ancak makul.

iPhone 12, 12 Pro gibi, Apple’ın yeni MagSafe şarj aksesuarları serisiyle uyumludur. Şarj hızını temel MagSafe şarj cihazı ve 29 watt’lık bir USB-C fişi ile test ettim ve 30 dakikada yüzde 0’dan yüzde 21’e çıktı: tam olarak Yıldırım hızında değil.

Karar

iPhone 12, bütçeleri Pro modellerini aşmayanlar için uzlaşmacı bir seçimdir ve uzlaşma konusunda heyecanlanmak zor olabilir. Ama denemelisin, çünkü burada beğenilecek çok şey var.

İleriye yönelik en büyük adım, Standart iPhone’u Pro eşdeğerine her zamankinden daha fazla yaklaştıran ekrandır. OLED ve önemli ölçüde daha yüksek çözünürlük, bunu kullanmaktan zevk alan seçkin bir ekran haline getiriyor.

Kamera kurulumu da mükemmel, bulabildiğim en zor koşullardan bazılarında renkli, ayrıntılı çekimler yapıyor. 12 Pro’nun üstün optik yakınlaştırmasını ve daha çok yönlü Gece Modu’nu kaçırıyorsunuz, ancak iki cihaz arasındaki fotoğrafik farklar çok az.

Pro gibi, bu da bir gözü geleceğe bakan bir telefon ve bize iki yıl veya daha fazla dayanacağı beklentisiyle bir iPhone satın alan bizler, 5G’ye hazır olma durumunu ve bugünün üzerinde aşırılık gibi gelen işlem gücünü takdir edeceğiz. uygulamalar. MagSafe uyumluluğu da üçüncü taraf aksesuar pazarı büyüdükçe daha değerli hale gelecektir.

Merhemdeki tek kusur, gerçekten, nispeten hayal kırıklığı yaratan pil performansıdır, ancak yalnızca pazar lideri Android telefonlarla karşılaştırıldığında zarar görür. Pil Ömrü göz kamaştırıcı değil, sabittir ve tipik kullanımla geçen bir günü endişe duymadan geçirmenizi sağlar.

Para sorun değilse, o zaman elbette bir tane almalısın.

Bu, mükemmel bir kamera kurulumuna sahip bir telefon.
Bu, mükemmel bir kamera kurulumuna sahip bir telefon.

Pro modeller ve size iyi şanslar. Ancak para çok nadiren önemli değildir ve 12’nin 200 £ daha ucuz olmasına rağmen kilit alanlarda (tasarım, hız, kamera performansı) 12 Pro’ya ne kadar yaklaştığını düşünürsek, çoğu iPhone alıcısı için bunu en iyi seçenek olarak öneriyoruz.

Özellikler

 • 6,1 inç (2.532×1.170; 460ppî) Süper Retina XDR OLED, HDR10 dokunmatik ekran
 • iOS 14.1
 • Apple A14 Bîonîc (5nm) işlemci
 • Altı çekirdekli (2x 3.1GHz Fîrestorm, 4x
 • 1.8GHz Buz Fırtınası) CPU
 • Apple (4 çekirdekli grafik) GPU
 • 4GB RAM
 • 64 GB/128 GB/256 GB depolama
 • Arkaya bakan iki kamera: 12Mp, f/1.6, 26mm (geniş), 1.4pm, çift piksel PDAF, OIS; 12 MP, f/2,4,120 derece, 13 mm (ultra geniş), l/3,6 inç
 • Çift özçekim kamerası: 12Mp, f/2.2, 23mm (geniş), l/3.6în; SL 3D, (derinlik/biyometrik sensör)
 • Wî-Fî 802.11 a/b/g/n/ac/6, çift bant, etkin nokta
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • A-GPS, GLONASS, GALILEO, OZSS ile GPS
 • NFC
 • Aydınlatma, USB 2.0
 • Yüz İD
 • Çıkarılamaz 2.815 mAh lityum iyon pil
 • Hızlı şarj 20 watt; 30 dakikada yüzde 50 (reklamı yapıldı)
 • 146,7×71,5×7,4 mm
 • 164 gr
RELATED ARTICLES

Minnesota, Başlıca Tüketici Elektroniklerini Kapsayan, Ancak Birkaç İstisnası Olan ‘Onarım Hakkı’ Yasa Tasarısını Kabul Etti

'Onarım hakkı' savunucuları, Minnesota tüketicilere daha fazla güç veren bir yasa tasarısını geçirdiği için bugünkü en son gelişmeden tamamen memnun kalacaklar. Bu yılın Nisan ayında,...

Araştırmacılara Göre Bir Android Akıllı Telefonun Parmak İzi Güvenliğini Aşmak İçin Yalnızca 15 Dolarlık Bir Devre Kartı Alır

Android akıllı telefonlardaki parmak izi sensörleri, bu taşınabilir teknoloji parçalarına muhtemelen en yaygın eklemedir ve tek bir parmağın veya başparmağın yerleştirilmesinin ahize sahibinin cihaza...

Daha Fazla “Yasal” Uygulamanın Verileri Gözetliyor ve Dosyaları Çıkarıyor Görünüşüyle, Android’deki Kötü Amaçlı Yazılımlar Hala Ortada

Google Oyun mağazası sıkı güvenliği ve katı politikalarıyla ilgili sorunlardan büyük ölçüde muaftır, ara sıra bir veya iki uygulama çatlaklardan kaçmayı başarır ve en...

Most Popular

Önce vur, sonra soru sor (Deneme)

Masal dünyasında, bir kurbağa hakkında özellikle kurbağaya benzer hiçbir şey yoktur. Hikayeler, gündelik amfibi yaşam hakkında ince ayrıntılara girmez. Kurbağa kolayca bir sincap ya da örümcek...

Minnesota, Başlıca Tüketici Elektroniklerini Kapsayan, Ancak Birkaç İstisnası Olan ‘Onarım Hakkı’ Yasa Tasarısını Kabul Etti

'Onarım hakkı' savunucuları, Minnesota tüketicilere daha fazla güç veren bir yasa tasarısını geçirdiği için bugünkü en son gelişmeden tamamen memnun kalacaklar. Bu yılın Nisan ayında,...

Araştırmacılara Göre Bir Android Akıllı Telefonun Parmak İzi Güvenliğini Aşmak İçin Yalnızca 15 Dolarlık Bir Devre Kartı Alır

Android akıllı telefonlardaki parmak izi sensörleri, bu taşınabilir teknoloji parçalarına muhtemelen en yaygın eklemedir ve tek bir parmağın veya başparmağın yerleştirilmesinin ahize sahibinin cihaza...

Daha Fazla “Yasal” Uygulamanın Verileri Gözetliyor ve Dosyaları Çıkarıyor Görünüşüyle, Android’deki Kötü Amaçlı Yazılımlar Hala Ortada

Google Oyun mağazası sıkı güvenliği ve katı politikalarıyla ilgili sorunlardan büyük ölçüde muaftır, ara sıra bir veya iki uygulama çatlaklardan kaçmayı başarır ve en...

Recent Comments