Pazartesi, Eylül 21, 2020
Ana Sayfa Donanım Intel Tiger Lake: 11. Nesil işlemci hakkında bildiğimiz her şey

Intel Tiger Lake: 11. Nesil işlemci hakkında bildiğimiz her şey

CES 2020’de Intel yeni 11. Nesil Tiger Lake çiplerini alay etmeye başladı. Yeni çip AI ve entegre grafiklerde sıçramalar vaat ediyor – işte bildiğimiz her şey.

Intel’in 10.Nesil Buz Gölü ile şirket çok gelişmiş grafik performansı sergiledi ve ilerleme kaydedilirken hala GPU’suz özel bir dünyadan uzaktayız.

Şu anda, Ice Lake, bir dGPU’ya ihtiyaç duymadan Fortnite ve Roket Ligi ve benzeri gibi iddiasız oyunların oynanmasını sağlıyor – Intel’in 11. nesil çiplerinin neler getirebileceğini merakla bekliyoruz.

Intel Tiger Lake 11. Nesil işlemci hakkında bildiğimiz her şey
Intel Tiger Lake 11. Nesil işlemci hakkında bildiğimiz her şey

Intel Tiger Lake çıkış tarihi – Tiger Lake ne zaman başlayacak?

Intel, 11. Nesil işlemcilerinin çıkış tarihini henüz duyurmadı.

CES 2020 basın toplantısında Intel, fişlerin yaz aylarında üreticilere gönderileceğinden bahsetti – yani, 2021’in başlarında olmasa bile, bir tüketici sürümü yılın çok geç olacak.

Intel Tiger Lake fiyatı – Tiger Lake fiyatı ne kadar olacak?

Piyasaya sürülme tarihi açıklanmadığında, yeni Intel hattının fiyatlandırılmasından iyi bir yol gibi görünüyoruz.

Şimdilik sadece spekülasyon yapabiliriz. Yeni nesil bir dizi fişe yayılacak ve işlemcilerin Buz Gölü öncüllerine benzer şekilde fiyatlandırılmasını bekleyeceğiz.

Intel Tiger Lake özellikleri – Tiger Lake ne kadar güçlü olacak?

Yeni hat ile, dört çekirdekli ve çift çekirdekli işlemcileri görmeyi bekliyoruz. Yongalar 10nm olarak kalacak, ancak Intel bunları 10nm + olarak nitelendiriyor – şimdi Intel’in bu boyuttaki işlemcilerinin 3. nesli oldukları için.

Çoğu işlemci neslinde olduğu gibi, 11. nesil için anakartın çoğunda performans artışı bekleniyor. Bununla birlikte, Intel tarafından kesin teknik özellikler henüz açıklanmadı.

Yeni neslin, yeni nesil çiplerin yeni LPDDR5 RAM ve PCIe 4.0 bağlantılarını bile destekleyebileceği spekülasyonlarının yanı sıra yeni Thunderbolt 4 ve WiFi 6 standartlarını da desteklemesi bekleniyor.

Intel Tiger Lake özellikleri

Önemli bir özellik, yeni Xe grafik mimarisinin tanıtımı olacak. Xe’nin Intel işlemcilere entegre grafikleri daha da ileriye taşıması bekleniyor – ince ve taşınabilir sistemlerde gelişmiş oyun, video ve fotoğraf performansı sağlıyor.

11. Nesil işlemci ayrıca Intel’in AI teknolojisine daha da büyük bir vurgu yapacak. Yeni yongalar, Intel’in düşük güç altında karmaşık AI iş yüklerini yönetme özelliği olan DL Boost özelliğine sahip olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Katherine Langford’un başrolde yer aldığı Cursed için yeni bir fragman sundu

Hikayesi Arthur efsanelerine atıfta bulunan Tom Wheeler ve Frank Miller'ın romanından uyarlanan gösteri 17 Temmuz'da başlayacak. Netflix'ten yeni bir fantastik dizi geliyor. 17 Temmuz'da başrolde Katherine...

Teenage Mutant Ninja Turtles Yeni Bir Film Yeniden Başlayacak

Son tarih, Nickelodeon'un Teenage Mutant Ninja Turtles filmlerini yeniden başlatmayı planladığını bildirdi. Prodüksiyon, bilgisayar animasyonu ile oluşturulacaktır. Teenage mutant ninja kaplumbağalar yine sinemalarda olacak. Son tarih , Nickelodeon'un Teenage...

Alfred Wegener

Alfred Wegener Alfred L. Wegener 1 Kasım 1880’de Berlin’de doğmuştur. Bugün Humboldt Üniversitesi olarak bilinen Friedrich Wilhems Üniversitesi’nde gökbilim ve meteoroloji eğitimi almış, 1905 yılında...

John Stuart Mill

John Stuart Mill John Stuart Mill 1806 yılında Londra’da doğdu. Babası zamanının tanınmış bir felsefecisi ve ekonomisti olan James Mill’dir (1773-1836). James Mill’in eğitim konusunda...

Recent Comments

admin on 300full-60