4 C
Ankara
Perşembe, Mayıs 13, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Intel, AI Yazılım Optimizasyon Şirketi SigOpt'u Satın Alacak

Intel, AI Yazılım Optimizasyon Şirketi SigOpt’u Satın Alacak

- Advertisement -
- Advertisement -

Intel, 29 Ekim 2020 Perşembe günü yapay zeka yazılım optimizasyon firması SigOpt’u satın almayı planladığını duyurdu. Anlaşma, teknoloji devi yapay zeka işindeki konumunu güçlendirmek için ikiye katlandığında geliyor.

San Francisco merkezli girişim şirketi SigOpt, müşterilere yapay zeka modellerinin kullanımını optimize etmek için tasarlanmış bir platform sunuyor. Tech Crunch’a göre, bu teknolojiden simülasyon ve modelleme çalıştırmak için yararlanılabilir.

Anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı. Ancak Intel’in, geliştiricileri için mevcut yapay zeka araçlarını geliştirmeye yardımcı olmak için SigOpt’un yapay zeka teknolojisini işletmesine entegre etmeyi planladığı bildiriliyor.

Otomatik taslak

Venture Beat’e göre, CEO Scott Clark ve baş teknoloji sorumlusu Patrick Hayes gibi SigOpt’un kurucu ortakları ve ekipleri Intel’in makine öğrenimi performans bölümüne katılacaklar.

Venture Beat , SigOpt’un teknolojisiyle teknoloji devi, 2024’te 25 milyar doların üzerinde değere sahip yapay zeka ağırlıklı bir silikon pazarına katılmayı bekliyor .

Satın alma, Intel’i bir dizi aksaklıkla karşılaştıktan sonra yapay zeka konusunda bir uzman haline getirmeyi amaçlıyor. Venture Beats, teknoloji devinin daha önce 10 nanometre işlemci donanımında ve 7 nanometre üretim sürecinde bir gecikme yaşadığını bildirdi.

Bunun dışında şirket, Habana Labs satın alımı için 2 milyar dolar harcadıktan sonra anlaşmada da bir mola verdi. Bu, Nervana AI model eğitim teknolojisini sona erdirdi, diyor Venture Beat.

Satın almanın ardından, bir Intel sözcüsü Tech Crunch’a “SigOpt’un mevcut müşterisiyle çalışmaya devam edeceklerini ve ayrıca teknolojiyi ürün yol haritamıza entegre edeceklerini” söyledi.

San Francisco merkezli girişim, büyüyen müşterilerinin bir parçası olarak Fortune 500 şirketlerinden müşterileri sayıyor. Bunun yanı sıra SigOpt, MIT, Carnegie Mellon, Stanford ve California Üniversitesi, Berkeley gibi üniversitelere ve önde gelen araştırma kurumlarına ve konsorsiyumlara etkileyici müşteri listesi altında hizmet vermektedir. Ancak ürün hala beta aşamasında.

SigOpt ile yapılan anlaşma, Intel’e bu alanda, özellikle de teknolojinin geleceği olan yapay zekaya yönelik tekliflerini kolaylaştırmada güçlü bir avantaj sağlıyor.

Intel’in bağımsız grafik bölümünün baş mimarı ve kıdemli başkan yardımcısı Raja Koduri yaptığı açıklamada, “Yeni zeka çağında, yapay zeka geleceğin bilgi işlem ihtiyaçlarını yönlendiriyor. Yazılımın, yapay zeka modellerini ölçeklendirirken en iyi işlem performansını otomatik olarak elde etmesi daha da önemli. “

“SigOpt’un yapay zeka yazılım platformu ve veri bilimi yeteneği Intel yazılımını, mimarisini, ürün tekliflerini ve ekiplerini güçlendirecek ve bize değerli müşteri içgörüleri sağlayacak. SigOpt ekibini ve müşterilerini Intel ailesine davet ediyoruz. “

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60