Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram BeReal Clone ‘Candid Challenges’ı Test Ediyor

Instagram BeReal Clone ‘Candid Challenges’ı Test Ediyor

- Advertisement -

Instagram, giderek daha popüler hale gelen BeReal uygulamasıyla benzerlikler paylaşan Candid Challenges adlı yeni bir fotoğraf merkezli özelliği test ettiğini doğruladı.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, kullanıcıları her gün rastgele bir zamanda bir selfie paylaşmaya teşvik eden bir özellik olan Candid Challenges’ı ortaya çıkardı.

Candid Challenges, yalnızca Instagram’ın ön ve arka lenslerle aynı anda fotoğraf çeken çift kamera özelliğini kullanır.

Rastgele fotoğrafları ve çift kamera modunu birleştirmek, tüm BeReal uygulamasının üzerine inşa edildiği bir konsepttir.

Buradaki fikir, insanların belirli bir anda nerede olduklarına ve ne yaptıklarına dair gerçek bir anlık görüntü oluşturmalarıdır.

2019’da piyasaya sürülen BeReal, Temmuz 2019’da Apple App Store’da bir numaraya ulaştı ve 28 milyon kez indirildi.

BeReal’in aylık 21,6 milyon aktif kullanıcısı var ve uygulamaya günlük 2,93 milyon erişim sağlıyor.

BeReal’in hızlı büyümesi göz önüne alındığında, daha yerleşik uygulamaların özelliklerini taklit etmeye başlaması şaşırtıcı değil.

Candid Challenges’ın geliştirme aşamasının ne kadar ilerlediğini veya ne zaman piyasaya sürülebileceğini bilmiyoruz, ancak Instagram, Engadget’a bunun bir “dahili prototip” olarak test edilmekte olduğunu onaylıyor.

Bu, normal kullanıcılarla yapılan canlı bir testin aksine, yalnızca şirket içindeki kişilerin erişebileceği anlamına gelir.

Instagram’ın kısa süre önce bir yere gitme sözü verdikten sonra fotoğraf paylaşmaya dayalı yeni yetenekler geliştirdiğini öğrenmek ilginç.

Bununla birlikte, Instagram’ın videoya geçişi, yüksek profilli etkileyicilerle kullanıcılardan sıcak bir karşılama almıyor.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, şirketin son zamanlarda videoya “çok fazla” eğildiğini itiraf ediyor.

Samimi Zorluklar, Instagram’ın çok fazla videoyla ilgili eleştirileri bastırmaya çalışırken aynı zamanda genç nesillerle ilgili kalmaya çalışıyor olabilir.

Z kuşağının favori uygulaması olarak ilan edilen BeReal, insanların otantik içeriği arkadaşlarıyla paylaşması için bir yol geliştirerek bir kullanıcı tabanı oluşturuyor.

Kullanıcılarla ilgili bir başka sorun da Instagram’ın, kullanıcıların takip etmediği hesaplardan gelen içeriği ortaya çıkarma eğilimidir. İnsanlar arkadaşlarından, ailelerinden ve favori markalarından daha fazla içerik görmek istiyor.

BeReal, Instagram ile taban tabana zıt bir deneyim sunuyor.

Şimdi, birçok kez yaptığı gibi Instagram, günümüz gençliğinin dikkatini çeken acemi bir sosyal medya uygulamasının özelliklerini klonluyor.

İlk önce Snapchat’ten klonlanan hikayeler geldi. Ardından TikTok’tan klonlanan Reels geldi. Yakında BeReal’den klonlanmış Candid Challenges’ımız olacak.

RELATED ARTICLES

LinkedIn, İşletme Sayfaları İçin 4 Güncellemeyi Kullanıma Sunuyor

LinkedIn, işletme sayfaları için bir dizi yeni özellik sunuyor. Bu güncellemeler, gelişmiş yayıncılık ve topluluk oluşturma araçlarından yararlanırken işletmenizin marka kimliğini, değerlerini ve tekliflerini sergilemenize...

TikTok’un ABD’deki Geleceği Belirsiz: CEO Kongre ile Karşı Karşıya

Beş saatlik bir kongre duruşması sırasında TikTok CEO'su Shou Zi Chew, sosyal medya platformunun Çinli ana şirketi ByteDance ile bağlantıları hakkında ABD'li milletvekilleri tarafından...

TikTok CEO’su Veri Gizliliği ve Çevrimiçi Zarar Azaltma Konusunda Duruşmada Tanıklık Edecek

TikTok CEO'su Shou Chew, 23 Mart Perşembe günü Türkiye saati ile 10:00'da ABD Meclis Enerji ve Ticaret Komitesi önündeki bir duruşmada ifade verecek. CEO olarak...

Most Popular

Nintendo Switch Halefinin Yeni NVIDIA Tegra Çipinin Samsung 5nm 5LPP İşlemini Kullanacağı Söylentileri

Bir süredir halefi hakkında söylentiler var. Nintendo, yeni Switch oyunları ince hibrit konsoldan yeterli performansı sıkıştırmak için giderek daha fazla mücadele ederken, açıkça zamanı...

Dünyanın İlk GPU Hızlandırmalı Kuantum Hesaplama Sistemi, Açık Kaynaklı CUDA Quantum Yazılımını Kullanıyor

NVIDIA'nın DGX Quantum'u, Açık Kaynak CUDA Quantum Yazılımını Kullanarak Yüksek Performanslı GPU'ları Quantum Computing ile Birleştiriyor NVIDIA bugün, aşağıdakilerle oluşturulmuş yeni bir sistemi duyurdu: Kuantum...

LinkedIn, İşletme Sayfaları İçin 4 Güncellemeyi Kullanıma Sunuyor

LinkedIn, işletme sayfaları için bir dizi yeni özellik sunuyor. Bu güncellemeler, gelişmiş yayıncılık ve topluluk oluşturma araçlarından yararlanırken işletmenizin marka kimliğini, değerlerini ve tekliflerini sergilemenize...

Arc GPU’ların Baş Mimarı ve Kurucusu Raja Koduri Intel’den Ayrılıyor

Intel'in grafik teknolojilerine, Arc serisi grafik kartlarına katkıları olan ve Intel'e üç ürün grubunun çıkmasına yardımcı olan Raja Koduri, bu sabah Pat Gelsinger tarafından...

Recent Comments