Cuma, Ekim 7, 2022
Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram BeReal Clone ‘Candid Challenges’ı Test Ediyor

Instagram BeReal Clone ‘Candid Challenges’ı Test Ediyor

Instagram, giderek daha popüler hale gelen BeReal uygulamasıyla benzerlikler paylaşan Candid Challenges adlı yeni bir fotoğraf merkezli özelliği test ettiğini doğruladı.

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, kullanıcıları her gün rastgele bir zamanda bir selfie paylaşmaya teşvik eden bir özellik olan Candid Challenges’ı ortaya çıkardı.

Candid Challenges, yalnızca Instagram’ın ön ve arka lenslerle aynı anda fotoğraf çeken çift kamera özelliğini kullanır.

Rastgele fotoğrafları ve çift kamera modunu birleştirmek, tüm BeReal uygulamasının üzerine inşa edildiği bir konsepttir.

Buradaki fikir, insanların belirli bir anda nerede olduklarına ve ne yaptıklarına dair gerçek bir anlık görüntü oluşturmalarıdır.

2019’da piyasaya sürülen BeReal, Temmuz 2019’da Apple App Store’da bir numaraya ulaştı ve 28 milyon kez indirildi.

BeReal’in aylık 21,6 milyon aktif kullanıcısı var ve uygulamaya günlük 2,93 milyon erişim sağlıyor.

BeReal’in hızlı büyümesi göz önüne alındığında, daha yerleşik uygulamaların özelliklerini taklit etmeye başlaması şaşırtıcı değil.

Candid Challenges’ın geliştirme aşamasının ne kadar ilerlediğini veya ne zaman piyasaya sürülebileceğini bilmiyoruz, ancak Instagram, Engadget’a bunun bir “dahili prototip” olarak test edilmekte olduğunu onaylıyor.

Bu, normal kullanıcılarla yapılan canlı bir testin aksine, yalnızca şirket içindeki kişilerin erişebileceği anlamına gelir.

Instagram’ın kısa süre önce bir yere gitme sözü verdikten sonra fotoğraf paylaşmaya dayalı yeni yetenekler geliştirdiğini öğrenmek ilginç.

Bununla birlikte, Instagram’ın videoya geçişi, yüksek profilli etkileyicilerle kullanıcılardan sıcak bir karşılama almıyor.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, şirketin son zamanlarda videoya “çok fazla” eğildiğini itiraf ediyor.

Samimi Zorluklar, Instagram’ın çok fazla videoyla ilgili eleştirileri bastırmaya çalışırken aynı zamanda genç nesillerle ilgili kalmaya çalışıyor olabilir.

Z kuşağının favori uygulaması olarak ilan edilen BeReal, insanların otantik içeriği arkadaşlarıyla paylaşması için bir yol geliştirerek bir kullanıcı tabanı oluşturuyor.

Kullanıcılarla ilgili bir başka sorun da Instagram’ın, kullanıcıların takip etmediği hesaplardan gelen içeriği ortaya çıkarma eğilimidir. İnsanlar arkadaşlarından, ailelerinden ve favori markalarından daha fazla içerik görmek istiyor.

BeReal, Instagram ile taban tabana zıt bir deneyim sunuyor.

Şimdi, birçok kez yaptığı gibi Instagram, günümüz gençliğinin dikkatini çeken acemi bir sosyal medya uygulamasının özelliklerini klonluyor.

İlk önce Snapchat’ten klonlanan hikayeler geldi. Ardından TikTok’tan klonlanan Reels geldi. Yakında BeReal’den klonlanmış Candid Challenges’ımız olacak.

RELATED ARTICLES

Yeni Facebook Özelliği Sonunda Haber Kaynağınızda Gördüklerinizi Özelleştirmenizi Sağlıyor

Meta sonunda, kullanıcıların Facebook özet akışlarında daha az alakasız içerik görmelerine yardımcı olacak yeni bir özellik sunmaya karar verdi. Meta'nın bu yeni güncellemenin feed'inizi özelleştirmenize...

YouTube Premium, 4K İçerik Akışının Tek Yolu Olabilir

En son söylentiler ciddiye alınacaksa, yakında Youtube Premium Platformda 4K videoları izlenecek YouTube tarafından yayınlanan ekran görüntülerine göre kullanıcılar gibi çeşitli forumlarda Reddit ve twitter...

Twitter TikTok’u ‘Kopyalamaya’ Karar Verdi ve Dikey Videoları Tanıttı

Twitter görünüşe göre başka bir hamle daha yaptı, bu hamle uygun resepsiyonu alamayabilecek bir hamle. Şirket, TikTok'tan başkasını kopyalamaya ve sonsuz bir video kaydırma...

Most Popular

Google, 85 Milyon Dolarlık Tüketici Gizliliği Davasını Çözdü

Google'ın ana şirketi Alphabet Inc., Arizona eyaleti tarafından açılan bir tüketici mahremiyeti davasını sonlandırmak için 85 milyon dolar ödeyecek. Arama motorunun eyaletteki Tüketici Dolandırıcılık Yasasını...

iPhone 14 Pro’da ProRAW Çözünürlüğü 48MP’den 12MP’ye Nasıl Değiştirilir

Apple, geçtiğimiz ay iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini hemen hemen tüm departmanlarda büyük değişikliklerle piyasaya sürdü. Genel tasarım dili geçen yılkiyle aşağı...

Apple, Renkli Titanyum Alaşımlı Kaplamaları Gelecekte Daha Fazla Ürüne Getirecek

Apple, bu yıl hiçbir iPhone 14 modeli için titanyum alaşımlı bir kaplama kullanmadı, ancak Apple Watch Ultra'yı duyururken malzemeyi tanıttı. En son patente göre,...

Pixel 7 Pro AnTuTu’da Kıyaslandı, Amiral Gemisinin Tensor G2’si Snapdragon 888, A15 Bionic Tarafından Yenildi

Google'ın resmi duyurusundan önce, Pixel 7 Pro adımlarını attı ve birileri AnTuTu karşılaştırmasını amiral gemisinde de çalıştırmayı başardı. Ne yazık ki, akıllı telefonun iç...

Recent Comments