Ana Sayfa / Haber / İnsan saçının kuşların ayaklarını kesmeleri

İnsan saçının kuşların ayaklarını kesmeleri

İnsan saçının kuşların ayaklarını kesmeleri

Kuşların kayıp ayak parmakları için tek açıklaması bu değil. Yaygın inançlardan biri, güvercinlerin ayak enfeksiyonlarından kendi dışkılarında durduklarıdır. Ancak kuşlar genellikle ayak ve ayaklarının etrafına sarılmış ip veya insan saçı içerir. Bu, dolaşımı azaltabilir ve doku ölümüne ve ayak parmağının hasarına yol açmaktadır.

Bu gözlem, Fransa’daki Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’ndeki Frédéric Jiguet’i ve meslektaşlarını, güvercinlerin ayak sağlığı ile bu kılların veya tellerin olası kaynakları arasındaki ilişkiyi incelemeye teşvik etti.

Bunu yapmak için, Paris’in 46 bölgesinde bulunan güvercinlerdeki ayak sakatlıklarının sayısını ve bunların çevredeki farklı özelliklerle nasıl ilişkili olduklarını incelediler.

Güvercinlerin, hava ve gürültü kirliliğinin yüksek olduğu ve daha fazla sayıda insanın yaşadığı şehir bloklarında ayak yaralanma risklerine yakalanma olasılığı daha yüksek olması.

Kuaförlerin sayısındaki artış

Ek olarak, şehir bloğundaki kuaförlerin sayısı arttıkça, güvercinlerin ayak parmaklarını kaybetme şansı da artar – görünüşe göre atık saçlar çevreye saçılıyor.

Yazarların söylediğine göre, kuaförlerde kesilen saçlar, evsel atıklarla birlikte çöp toplama hizmetleriyle kaldırılıyor ve artık kesilen saçlar, güvercinlerin yakalanabileceği kaldırımların üzerine çıkıyor.

Son olarak

Kuşlar kendilerini çözemezlerse, kıllar ayak parmaklarına zarar vermeye başlar – bu da “tel ayağı” olarak bilinen şeye neden olur.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir