Çarşamba, Haziran 7, 2023
Ana Sayfa Donanım İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

- Advertisement -

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

Xiaomi, piyasadaki en iyi bütçeli ve amiral gemisi telefonlardan bazılarını yapıyor, ancak şirketin orta sınıf pazarda yaptıklarını göz ardı etmemelisiniz.

Redmi alt markası bir süredir orada bulunuyor, ancak Note 12 Pro+ işleri bir sonraki seviyeye taşıyor. Yalnızca 449 £ karşılığında 200Mp kamera, 120Hz OLED ekran ve 120 watt şarj gibi üstün özelliklere sahip olursunuz.

Neyse ki, üçü de gerçekten etkileyici, telefonun geri kalanı ise birçok amiral gemisiyle rekabet edecek kadar iyi. Bu fiyat noktasında uzlaşmalar kaçınılmazdır, ancak çoğu insan için anlaşmayı bozmamalıdır.

TASARIM

Note 12 Pro+, iki katına mal olan bir cihaz için kolayca geçebilecek şık, birinci sınıf bir tasarıma sahiptir.

Her şey, Xiaomi’nin malzeme seçimiyle başlar: yanlarda plastik, hem önde hem arkada cam. İkincisi, orta sınıf el cihazlarında hiçbir şekilde standart bir özellik olmadığı için hoş bir sürpriz. Mat kaplama, parmak izi lekelerinin oluşmasını sınırlayarak, telefonun ışık vurduğunda çekici bir şekilde parlamasını sağlar.

Bu, özellikle fotoğraflarda gördüğünüz Iceberg Blue modelinde belirgindir, ancak Arctic White ve Obsidian Black versiyonlarındaki etki benzerdir. Burada Gorilla Glass koruması olmasa da, 12 Pro+’nın arkası etkileyici bir şekilde dayanıklı ve kavrayıcı. Kutu içeriğinden şeffaf silikon kılıf çıkıyor ancak ihtiyacınız olmayabilir.

Ancak, IP53 derecesi biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Amiral gemilerinde IP68’in sağladığı su altında kalma yerine toza, ancak yalnızca su sıçramalarına karşı koruma sağlar.

Redmi markası ve CE bilgileri telefonun arkasında görülebilir, ancak baskın olan kamera modülüdür. Üç lens ve bir flaş barındırır, bu nedenle hafif çıkıntıyı mazur görmek kolaydır. Ama kamera modülüne çirkin demesem de, en güzelinden çok uzak.

Bir tarafta telefonun büyük tavizlerinden birini bulacaksınız, ancak kullanılan plastik değil. 12 Pro+’da ekran içi parmak izi sensörü yerine, güç düğmesinde yerleşik bir sensör bulunur. Daha küçük bir hedef alanına sahiptir, ancak yine de çok güvenilirdir ve telefonun kilidini daha hızlı açma eğilimindedir.

Bu hiç bir sürüm düşürme gibi hissettirmiyor ve daha az güvenli yüz kilidi açma yerine kullanmanızı tavsiye ederim.

2023’te gerçekten göze çarpan bir özellik olan 3,5 mm kulaklık jakı bile var. Hâlâ harika kablolu kulaklığınız varsa, burada bir USB-C adaptörüne katlanmanıza gerek yok.

Ekranın ayrıntılı bir değerlendirmesi bir sonraki bölümde yer alıyor ancak burada haptiklerden bahsetmeye değer. Gelişmiş bir titreşim motoru, ister telefonun kilidini açarken, ister çoklu görev yürütürken ister uygulamaları yeniden düzenlerken olsun, burada aldığınız ince dokunsal geri bildirimin mükemmel olduğu anlamına gelir. Navigasyon deneyimine gerçekten katkıda bulunuyor.

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
Iceberg Blue versiyonunu inceledik.

EKRAN

O zaman ekrandan bahsedelim. 2.400×1.080’de büyük bir 6.67 inç OLED paneldir. Daha yüksek bir çözünürlük iyi olurdu, ancak bununla 1440p panel arasındaki farkı yalnızca meraklılar anlayabilir.

Çoğu senaryoda, 12 Pro+’nın ekranını kullanmak bir zevktir. Gerçekten göze çarpan derin siyahlar ve zengin, canlı renkler sunar. Önerilen ‘Canlı’ renk şemasıyla vurgulanmıştır, ancak bunu ‘Doygun’ veya ‘Standart’ olarak değiştirebilir, hatta kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Ancak çoğu insan için bu varsayılan mod tercih edilmesi gereken moddur. Bu şu anlama gelir:

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

Telefonunuzda video izlemek için 12 Pro+, sektördeki en iyilerden biridir.

120Hz yenileme hızı sayesinde telefonda gezinmek de bir o kadar etkileyici.

Kaydırma ve geçişler, varsayılan dinamik modda bile tatmin edici derecede akıcıdır. Bu, ne yaptığınıza bağlı olarak (pil ömründen tasarruf etmeye yardımcı olmak için) otomatik olarak 60Hz ve 120Hz arasında geçiş yapar, ancak isterseniz manuel olarak da ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi, 900 nite kadar en yüksek parlaklık iddia ediyor, ancak bunu evde kopyalamak için mücadele edeceksiniz. Ancak kaydettiğim 515 nit’te bile, parlak dış ortamlarda ekran net bir şekilde görünür durumda.

Ekranın kenarları kavisli olduğundan, bu boyuttaki birçok telefondan daha rahat tutuluyor. İnce çerçeveler, ön panelin neredeyse yüzde 87’sinin ekran olduğu ve küçük bir delikli özçekim kamerasının kesintiyi minimumda tuttuğu anlamına gelir.

Ekranla birlikte çalışan stereo hoparlörler, alışılagelmiş aşağı bakan ızgara telefonun üst kısmındaki bir saniye ile birleştiğinden. Kulaklığa güvenmemek, telefonlarda sıklıkla elde edemediğiniz ses derinliği ve ayrıntısıyla ses kalitesine fayda sağlar.

Hoparlörler etkileyici bir şekilde yüksek ses çıkarıyor, ancak yüksek ses seviyeleri, bas ve tiz eksikliğini fark edeceğiniz yerlerdir. Yine de, bozulma çoğunlukla önlenir.

VERİM

Amiral gemilerinde gördüğümüz Qualcomm yongaları yerine Xiaomi, birçok Redmi telefonunda MediaTek’i tercih etmeye devam ediyor. Note 12 Pro+, orta sınıf telefonlar için özel olarak tasarlanmış bir 5G yongası olan Dimensity 1080 tarafından desteklenmektedir. Bu, performansın eve yazılacak bir şey olmadığını gösteriyor, ancak telefonun en güçlü yönlerinden biri olduğu ortaya çıktı. Yalnızca 8 GB RAM ile bile, tüm günlük görevlerde üstün performans gösterir.

Tipik bir günüm, bol miktarda web’de gezinmeyi, mesajları, fotoğraf çekmeyi ve ara sıra video izlemeyi içerir. Ayrıca sık sık aralarında hızla geçiş yapıyorum, bu da çoklu görevi çok önemli hale getiriyor.

Tüm bu senaryolarda ve daha birçok durumda, telefon kolayca ayak uydurabildi. Dimensity 1080’in daha pahalı telefonlarda (Xiaomi 12T Pro gibi) kullanılması şaşırtıcı değil.

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

Note 12 Pro+, orta sınıf telefonlar için özel olarak tasarlanmış bir 5G yongası olan Dimensity 1080 tarafından desteklenmektedir.

Yalnızca en zorlu iş yükleri onu sınırlarını zorlayabilir. Mobil oyun konusunda ciddiyseniz veya diğer yoğun uygulamaları düzenli olarak kullanıyorsanız, daha güçlü bir şey düşünün. Ancak insanların büyük çoğunluğu için 12 Pro+ ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Bunu söyledikten sonra, mükemmel değil. Test sürem boyunca bazı takılmalar ve duraksamaların yanı sıra ara sıra uygulama çökmeleri oldu. Ancak bunların donanımdan çok yazılımla ilgili olma olasılığı daha yüksektir.

Testler, 12 Pro+’nın satın alabileceğiniz tek güçlü orta sınıf telefon olmadığını gösterse de, buradaki performansın gerçek bir yansımasını sağlamıyor:

Geekbench 5 (çok çekirdekli)

 • Xiaomi Redmi Not 12 Pro+: 2.215
 • Xiaomi 13 Lite: 2.585
 • Google Piksel 6a: 2.745
 • Samsung Galaxy A54: 2.842
 • Nothing Phone (1): 2.722
 • OnePlus Nord 2T: 2.739

GFX Manhattan 3.1

 • Xiaomi Redmi Not 12 Pro+: 37 fps
 • Xiaomi 13 Lite: 56 fps
 • Google Piksel 6a: 57 fps
 • Samsung Galaxy A54: 46 fps
 • Nothing Phone (1): 56 fps
 • OnePlus Nord 2T: 53 fps

Pil ömrü

 • Xiaomi Redmi Not 12 Pro+: 11 saat
 • Xiaomi 13 Lite: 9 saat, 14 dakika
 • Samsung Galaxy A54: 10 saat, 57 dakika
 • Nothing Phone (1): 7 saat, 33 dakika

30 dakikada şarj edin

 • Xiaomi Redmi Not 12 Pro+: %100
 • Xiaomi 13 Lite: %80
 • Google Pixel 6a: %42
 • Samsung Galaxy A54: %31
 • Nothing Phone (1): %67
 • OnePlus Nord 2T: %100

Dahili depolama ile ilgili olarak,

256 GB tek seçeneğiniz. MicroSD genişletme desteği olmadığından ve bunun yaklaşık 25 GB’ı sistem dosyalarında kullanıldığından, ileri düzey kullanıcılar kapasiteye yakın çalışabilir.

Ancak çoğu insan için bu bir sorun olmayacak. 5G’nin yanı sıra Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.2’ye de sahip olursunuz. Mutlak en son sürümler olmasalar da, aklınıza gelebilecek telefonla ilgili hemen hemen her görev için uygundurlar.

FOTOĞRAF

Bu incelemeyi okuyorsanız, kamera muhtemelen en çok bilmek isteyeceğiniz bölümdür. Note 12 Pro+, 200Mp ana lense sahip bir avuç telefondan biridir ve bu amiral gemisi özelliğinin orta sınıfa ulaştığını görmek etkileyici.

Peki nasıl performans gösteriyor? Kısa cevap çok iyi, ancak bir özelliği olan telefonlardan önemli ölçüde daha iyi değil.

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
Note 12 Pro+, 200Mp ana lense sahip birkaç telefondan biridir.

Yakınlaştırma ve doygunluk, normal 12.5Mp görüntü (solda) ile tam 200Mp versiyonu (sağda) arasındaki ana farklar gibi görünüyor? Çok daha düşük megapiksel sayısı. Detaylar ve dinamik aralık  mükemmelken, kontrast ve gölgeleri etkileyici bir şekilde ele alıyor.

Testlerimin çoğu bulutlu günlerde yapılıyor olsa da, maruz kalma da hoş bir sürpriz oldu. Bulutlu gökyüzü, pek çok çekimin atmosferine katkıda bulunur ve sonunda gerçek dışı ve uçuk görünmez. Ana kamera, çeşitli senaryolarda harika bir doğrult ve çek lensidir.

Xiaomi 13 ve 13 Pro’nun aksine, kamera uygulamasında “Canlı” ve “Otantik” modlar arasında geçiş yapma seçeneği yoktur. Varsayılan olarak, 200Mp lens kesinlikle ikincisine doğru eğilir ve çok az son işleme kanıtı ile etkileyici bir şekilde gerçeğe yakın çekimler üretir. Gerçekten daha doygun bir şey istiyorsanız, AI’yı açmak genellikle işe yarar.

Düşük ışıkla başa çıkma şeklinden de çok etkilendim. Gün batımı sırasında veya çok sayıda yapay aydınlatmanın olduğu sokaklarda harika bir çekim yapmak için gece modunu açmanıza bile gerek kalmayacak. Ancak etkinleştirildiğinde, daha karanlık ortamlarda parlaklık ve ayrıntıda güzel bir artış olur.

Ancak, 12 Pro+’nın aslında varsayılan olarak 200Mp’de çekim yapmadığını hatırlamakta fayda var. Bunun yerine, esas olarak 16 görüntüyü daha yüksek kaliteli bir 12,5Mp fotoğrafta birleştirmek için piksel gruplama adı verilen bir işlem kullanır. Bu öncelikle büyük dosyaların telefonunuzu tıkamasını önlemek içindir, ama aynı zamanda ham 200Mp fotoğraflarda çok az fark olduğu için – iyileştirmeler minimal ve önemsizdir.

Manzaralar ve sokak fotoğrafçılığı, ana merceğin gerçek bir gücüdür, bu yüzden böyle bir düşüş görmek hayal kırıklığı yaratıyor…

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

8Mp ultra genişliğe geçtiğinizde. Kullanışlı 120 derecelik bir görüş alanına sahip, ancak detay, poz ve renk doğruluğu, kullanmakta isteksiz olduğum ölçüde tehlikeye girdi.

2Mp makro lens için benzer bir hikaye, ancak bazen çekici yakın plan çekimler yapabilirsiniz.

Derinlik sensörü olmayan telefon, portre modu için yazılıma güvenir. Bununla birlikte, çekimden önce veya sonra arka plan bulanıklığı miktarını ayarlayabilseniz bile, kenar algılamanın çok yaygın sorunu kullanımı sinir bozucu hale getirir.

16Mp ön kamera kullanılarak yapılan portre özçekimleri çok daha etkileyici olurken, normal çekimler bile cilt tonları ve pozlama ile iyi bir iş çıkarıyor. En iyi sonuçlar için önceden etkinleştirilen güzellik modunu kapattığınızdan emin olun.

12 Pro+, 4K 30 fps’ye kadar video çekebilir, ancak 30 fps’de varsayılan 1080p, gündelik ev videoları veya sosyal medya için bol miktarda ayrıntı sunar. Ana lens üzerindeki optik görüntü sabitleme (OIS), çok sayıda hareketle de başa çıkabileceği anlamına gelir.

PİL ÖMRÜ

Redmi Note 12 Pro+, 5.000 mAh bataryaya sahiptir.

Bu, modern bir akıllı telefon için oldukça standart bir kapasite ve bu, pil ömrünün sağlam olduğu, ancak olağanüstü bir şey olmadığı anlamına geliyor.

Parlaklık 200 nite ayarlandığında, PCMark’ın pil testinde tam olarak 11 saat kayıt yaptım. Bu, ortak görevleri simüle ederek gerçek dünyadaki kullanımı yansıtmayı amaçlar, ancak gerçek ekran zamanında herhangi bir şeye yaklaşmak için mücadele edeceksiniz.

Buna rağmen, 12 Pro+ yedek şarjla tam bir gün dayanabilir. GPS kullandığınız, çok sayıda fotoğraf çektiğiniz ve parlaklığı yüksek tuttuğunuz günlerde bile, günün ilerleyen saatlerine kadar güce bağlanmanız gerekmez.

Zorlu bir oyunu birkaç saat çalıştırmanın pili çok daha hızlı tükettiği oyun, belki de bu kuralın tek istisnasıdır.

Ancak, etraftaki en hızlı şarjlardan bazılarıyla, pilin azalması çok daha az endişe vericidir. 120 watt’lık adaptör kutu içeriği Xiaomi’nin 19 dakikada tam dolu pil iddiasını pek karşılamıyor ama 15 dakikada yüzde 58’e ve daha yarım saat geçmeden yüzde 100’e ulaşabiliyorsunuz. Çoğu kişi uyandığında telefonunu fişe takabilecek ve evden ayrılmadan çok önce tamamen şarj etmiş olacak.

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

12 Pro+, yedek şarjla genellikle tam bir gün dayanabilir. Kablosuz şarj yok, ama çok isterim

İnceleme: Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

12 Pro+’da üç yıllık Android sürüm güncellemeleri ve dört yıllık güvenlik yamaları bekleyebilirsiniz.

YAZILIM

Xiaomi’ye ait bir marka olarak Redmi Note 12 Pro+, MIUI yazılım dış görünümünü kullanır. Burada, Android 13’ü temel alan ancak birkaç önemli yönden farklı olan sürüm 14 var.

Bunlardan en can sıkıcı olanı kuşkusuz bloatware. Xiaomi, web’de gezinme, dosyaları yönetme, not alma, fotoğrafları görüntüleme ve daha pek çok şey için kendi uygulamalarını ekledi – bunların hiçbiri kaldırılamaz. Google sürümü zaten oradayken çok sarsıcı geliyor.

Ancak, önceden yüklenmiş yazılım söz konusu olduğunda bu buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Düzinelerce başka araç, popüler uygulama ve oyun sizin için indirildi. Onları çıkarma süreci sıkıcı ama en azından mümkün.

Bu uygulamaların çoğu, onları tanımlamayı kolaylaştıran parlak, renkli simgelere sahiptir. Ancak bazı canlı duvar kağıtlarının ve göz alıcı widget’ların yanı sıra, dikkatli olmazsanız ana ekranlar hızla dağınık hale gelebilir ve dikkat dağıtıcı hale gelebilir.

Bildirimleri ve hızlı ayarları ayırmak (ekranın üstünden aşağı kaydırdığınız yere bağlı olarak) iyidir, ancak Android 13, her ikisini de aynı ekrana dahil etme konusunda zaten iyi bir iş çıkarıyor.

Genel olarak, MIUI’nin tanıdık Android kullanıcı deneyimine getirdiği ince ayarlar, onu daha sinir bozucu ve daha az sezgisel hale getiriyor. Hala çok kullanışlı ve bu fiyat noktasında anlaşmayı bozmamalı, ancak Xiaomi’nin yazılıma daha hafif bir dokunuş yaklaşımı olmasını diliyorum. Sözde ‘stok’ Android, bu tür birinci sınıf donanımlarda çok iyi çalışırdı.

Tüm Xiaomi telefonlarında olduğu gibi, 12 Pro+’da da üç yıllık Android sürüm güncellemeleri ve dört yıllık güvenlik yamaları bekleyebilirsiniz. Android 14, 15 ve 16’nın MIUI eşdeğeri ve 2027’ye kadar güncellemeler yolda olmalıdır.

KARAR

Note 12 Pro+, Xiaomi’nin Redmi markasını rekabetçi orta sınıf seviyesinden potansiyel amiral gemisi katili konumuna yükseltiyor.

200Mp’lik ana kamerası gerçek bir premium özelliktir, performans ve ekran ise bu fiyat noktasında bulabileceğiniz en iyiler arasındadır. Pil ömrü de sağlam, 120 watt hızlı şarj ise mükemmel.

Sonuç olarak, 12 Pro+’yı önermek kolaydır. Polarize edici MIUI yazılımı ve zayıf destekleyici arka kameralar, başka bir yere bakmanıza neden olabilir, ancak kesinlikle bu telefonu göz ardı etmemelisiniz. Anyron Copeman

ÖZELLİKLER

• 6,77 inç (2.400×1.080; 395ppi) OLED, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+ ekran

• Android 13, MIUI 13

• Mediatek MT6877V Boyut 1080 (6nm) işlemci

• Sekiz çekirdekli (2x 2,6 GHz Cortex-A78, 6x 2 GHz Cortex-A55) CPU

• Mali-G68 MC4 GPU

• 8GB/12GB RAM

• 256 GB depolama

• Arkaya bakan üç kamera: 200Mp, f/1.7, 24mm (geniş), 1/1.4in, 0.56pm, PDAF, OIS; 8 Mp, f/2,2, 120 derece (ultra geniş), 1/4 inç, 1,12 pm; 2Mp, f/2.4, (makro)

• Selfie kamera: 16Mp, f/2,5, (geniş), 1/3,06 inç, 13:00

• Stereo hoparlörler

• 3,5 mm kulaklık jakı

• Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, çift bant, Wi-Fi DirectDP, LE

• GPS (L1), GLONASS (G1), BDS (B1I+B1c), GALILEO (E1), QZSS (L1)

• NFC

• USB Tip-C 2.0, OTG

• Parmak izi tarayıcı (yana monteli)

• Çıkarılamaz 5.000 mAh lityum polimer pil

• 162,9x76x8,9 mm

• 208,4 gr

BENZER YAZILAR

MOTİVASYON EL KİTABI / Gisela Hegemann

MOTİVASYON EL KİTABI / Gisela HegemannMOTİVASYON EL KİTABIYazar isela HegemannYayınevi :RotaBaskı : İstanbul / 1995 / 215 sayfaGİRİŞ'Her sorunun üç çözümü vardır: Benim çözümüm,...

Amma da Aldanmışız.-Oyun

AMMA DA ALDANMIŞIZ!(İki Perdelik Oyun)-Komedi-Yazan:Cemal ERTENT.C. KÜLTÜR BAKANLIĞI YAYINLARIANKARA-2002KİŞİLER MUHTARKÖY İMAMI(Hoca)ALİ AĞA(Bir köylü)DERVİŞ AĞA(Diğer bir köylü)ÇIRAKKAHVECİONBAŞISIĞIRTMAÇYABANCIANAÇOCUK IÇOCUK IIMÜFETTİŞ(Olay, zamanımızda geçer.)I. PERDE(Perde açılmadan önce,eski bir...

7nm’de 1074 mm2, 77 Milyar Transistör, 550 W’ta NVIDIA Amper’den 2,8 kata Kadar Daha Hızlı

Çin'den gelen Birentech şirketi, bugüne kadarki en hızlı GPU'su Biren BR100 üzerinde çalışıyordu. Şirketin kamuoyuna açıkladığı bilgilere dayanarak Biren BR100, AI işlemede NVIDIA'nın A100...

Twitter İlk Düzenlenen Tweeti Yayınladı

Elbette, Twitter kullanıcıları tweet'lerini düzenleyebilmek için 10 yıldan fazla bekletti, ancak platform ilerleyip düzenlenmiş bir tweet'i yayınlayarak, onu dünyadaki ilk düzenlenmiş tweet haline getirdiğinden,...

Fitbit, İkinci Nesil Sense Akıllı Saati Piyasaya Sürüyor

Fitbit, şirketin amiral gemisi cihazı olan Sense 2’yi şimdi ikinci neslinde duyurdu. Sense 2 açıkçası birkaç kayda değer iyileştirme ile birlikte geliyor, ancak görünüm...

Sonsuzluğun Mesajı – Marlo MORGAN

Aborijin ikiz kardeşler olan Beatrice ve Geoff'un hüzünlü hayat hikayelerinin kurgulandığı kitap, aslında aborijinlerin köklerinden koparılmalarını ve kendi kültürlerinden uzaklaştırılmalarını tarihsel bir süreç içerisinde...

POPÜLER YAZILAR

Gigabyte, 600 ve 700 Serisi Anakartlarına “Yeni Nesil Intel Masaüstü CPU” Desteği Ekliyor

Gigabyte, 600 ve 700 serisi anakartları için Intel'in yeni nesil masaüstü CPU desteği ekleyen yeni bir BIOS güncellemesini sessizce yayınladı. Gigabyte 600 ve 700 Serisi...

Apple AR Kulaklığını Pazartesi Günü Açıklayacak, Ancak Cihaz Ekim’de Seri Üretime Gireceğinden Lansman Aylar Sürebilir

Apple'ın merakla beklenen AR Kulaklığını Pazartesi günü WWDC etkinliğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz bir süredir söylenti değirmeninde dinlendi ve birkaç gecikmeden sonra, kulaklık nihayet...

Gmail Doğrulama Rozetlerini hatırlıyor musunuz? Dolandırıcılar Onlardan Yararlanmanın Bir Yolunu Buldu

Google, insanların her e-posta aldıklarında güvende olmalarını sağlamanın çeşitli yollarını araştırmaktadır. Şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli önlemler aldı: yakın zamanda duyuruldu İleti...

Apple’ın 12 Çekirdekli ‘X1’ Yonga Setli AR Kulaklığı, Yeni Benchmark Sızıntısında M2 Max’ten Daha Hızlı Performans Gösteriyor, Ama Ne yazık ki Skorlar Sahte

SoC'nin X1 olarak adlandırıldığını ortaya çıkaran en son kıyaslama sızıntısını duymak bizim için şaşırtıcıydı. 8 çekirdekli bir CPU yerine liste, M2 Max'ten daha yüksek...