Pazar, Haziran 4, 2023
Ana Sayfa İnceleme İnceleme: ÎPad (10. nesil)

İnceleme: ÎPad (10. nesil)

- Advertisement -

İnceleme: ÎPad (10. nesil)
İnceleme: ÎPad (10. nesil)

İnceleme: ÎPad (10. nesil)

Apple’ın Standart iPad’i yıllardır çok ses getirmeden güçlü değer ve saygın özelliklerin bir karışımını sunuyor çünkü sunduğu özellikler Air, mini ve Pro modellerindeki özelliklerden daha zayıf veya birkaç yıl sonra geliyor.

Ancak bu son iPad, bu algıyı değiştirebilir. Özellikle menzil içindeki konumu açısından bazı ilginç şeyler yapıyor – ama bunların hepsi iyi değil. İlginç olmak karışık bir nimet olabilir.

TASARIM

İlk izlenimlerden, Apple’ın mütevazi iPad’e bir ışıltı kattığı açıktır. Özellikle parlak yeni renklerden birine sahipseniz: Dış görünüşü canlı ve muhteşem olan pembe modeli test ettim, ancak tanıtım fotoğraflarından diğer renkler de aynı derecede neşeli görünüyor.

Bu, yıllardır siyah veya koyu gri kaplama seçeneği bile sunmayan ilk iPad: seçenekleriniz gümüş, pembe, sarı veya mavi ve bunlar, sunulan nispeten kasvetli mavi, pembe ve mordan çok daha parlak tonlar. En yeni iPad Air ve mini. (iPad Air incelememizde, ince mor tonunu “yetişkin rengi” olarak tanımladım.)

Bu küstah, pişmanlık duymayan renklere bakmak ve onları iPhone 5s’nin abartısız zarafetinin yanında her zaman gösterişli görünen 2013’ün sevilmeyen iPhone 5c’siyle karşılaştırmak için bir cazibe var. Bu benzetmede açıkça bir şey var: Apple, parlak renklerin bütçe cihazlarının bir özelliği olduğunu ve profesyonel kullanıcıların fazla gösterişli bir cihaz üzerinde çalışmak için fazla mantıklı olduğunu düşünüyor. Ancak tek söyleyebileceğim, iPhone 5c’nin renk seçeneklerini ilk gördüğüm andan itibaren beğenmediğim ve pembe iPad’ime anında hayran kaldığım. Bunlar hem parlak hem de zevkli renkler ve diğer iPad modellerinin alıcılarının bunları almaması üzücü görünüyor.

Bunun dışında iPad, onu iPad Air ve mini ile uyumlu hale getiren bir tasarım revizyonu gördü. En bariz haliyle Home butonu gitmiş ve Touch İD parmak izi sensörü üst kenardaki güç butonuna taşınmış. iPad’de bunu ergonomik açıdan üstün bir konum olarak görüyorum (iPhone’u tutma şekliniz, Ana Sayfa düğmesine ulaşmak kolay, ancak iPad’de durum asla böyle değildi), ancak daha dar olan sensör, benim deneyimime göre, parmak izinizi tanımada biraz daha yavaş ve daha az güvenilir.

GÖRÜNTÜ

Home düğmesinin kalkışı, Apple’ın kasa boyutunu büyütmeden daha büyük bir ekran sunmasını sağlıyor. Yine de önemli değil: cihazın genişliği 5 mm artarken, yüksekliği/Uzunluğu 2 mm düştü ve kısmen daha ince (7 mm’ye karşı 7,5 mm). Yeni iPad de 2021 modelinden biraz daha hafif (477g’ye karşı 487g).

İnceleme: ÎPad (10. nesil)
Tabletler bundan daha pembe olamaz.

Ekran artık iPad Air ile aynı boyutta olan 10,9 inç’e kadar; Apple’ı bilerek, önümüzdeki yıl muhtemelen 11 inç’e çıkacak, iPad Pro ise daha da büyüyor. Ancak şimdilik, iPad’in eşliği var. Fazladan boşluğu fark ettiğimi söyleyemem ama kesinlikle daha modern görünümü fark ettim ve beğendim. Estetik modanın sizi etkileme şekli tuhaf ama Ana Sayfa düğmesi tasarımı kesinlikle yaşını gösteriyordu.

Bazıları, bu arada, iPad’de çentik olmadığı için rahatlayacak. Ancak ekranın kenarlarındaki çerçeveler oldukça geniş ve ön kamera olmadan da sığacak çok yer var.

Daha büyük olabilir, ancak ekran hala lamine değil, yani bu çok yıllık böcek ayı hakkında bir kez daha konuşmam gerekiyor. iPad mini, Air ve Pro ali’de lamine ekranlar bulunur; bu, camın alttaki ekran öğelerine tam olarak oturduğu anlamına gelir. Standart iPad’in ekranı ise ikisi arasında küçük ama fark edilir bir boşluk var. Bu, üzerine bastığınızda, aşağı doğru esnediği için çok hafif bir verim olduğu anlamına gelir.

İnceleme: ÎPad (10. nesil)
Ekran parlak ve renkli, ancak çerçeveler oldukça büyük.

Pek çok kişi laminesiz ekranları rahatsız etmeden kullanır, ancak lamineli bir ekran denediğinizde, alternatif size ucuz ve plastik gibi gelecektir.

karşılaştırmak. Apple’ın bu alanda hala köşeleri kesmesi hayal kırıklığı yaratıyor, bu özellikle can sıkıcı çünkü çoğu zaman bunun bilincindeydim. Dokunma ve kaydırma, iPad deneyiminin özünde yer alır ve bu temel eylemleri her gerçekleştirdiğinizde güvenliği ihlal edilmiş bir model kullandığınızın hatırlatılması cesaret kırıcıdır.

Lamine edilmemiş ekranla ilgili daha küçük bir kelime oyunu, diğer iPad’lerde olduğundan daha fazla çizdiği çizgiden gözle görülür şekilde daha uzak olan bir Apple Pencil ile çizim veya yazarken performansı da etkilemesidir. Yine de birkaç milimetre meselesinden bahsediyoruz, yani bu bir anlaşmayı bozmuyor.

Ayrıca iPad’in, iPad Pro ekranlarına hem daha yüksek yenileme hızları hem de pil ömrünü korumak için bu hızları ellide ayarlama yeteneği sağlayan Apple teknolojisi ProMotion’a sahip olmadığını unutmayın. iPad Air bile bu özelliği almadığından bu asla gerçekleşmeyecekti, ancak ProMotion ekranların video ve animasyonun yanı sıra Apple Pencil ile daha akıcı bir deneyim sunduğunu akılda tutmakta fayda var.

İnceleme: ÎPad (10. nesil)
Hala arkadaki tek lens. Ve ne ön ne de arka Portre Modu sunmuyor.

KAMERALAR

Apple, iPad’in arka kamerasını 8MP’den 12MP’ye yükseltti, böylece artık ön kamerayla eşleşiyor. Ayrıca daha geniş bir diyafram açıklığı (f/2.4’ten f/1.8), 4I< video kaydı ve Smart HDR’nin üçüncü sürümü için destek kazanırken, önceki model Smart HDR’yi hiç desteklemiyor.

Akıllı HDR, Apple’ın zorlu aydınlatma koşullarında birden fazla farklı pozlamayı aynı anda yakalamaya ve ardından daha iyi görüntü kalitesi sunmak için her birinin parçalarını karıştırmaya yönelik akıllı yapay zeka teknolojisidir.

Örneğin parlak bir arka plana karşı gölgeli konuları çekerken bu bir nimettir. Apple’ın en üst düzey cihazları Smart HDR 4’e geçtiğinden, Standart iPad ile her zaman olduğu gibi burada bir ödün veriyorsunuz, ancak bu hala bir tabletteki kameranın olma hakkına sahip olduğundan çok daha iyi.

Doğrudan parlak bir sabah güneşine doğru çekim yaparken bile, iPad’in arka kamerası ayrıntıları seçebildi ve ön plandaki nesnelerde doğru renkleri yakalayabildi. Ve Daha Az Talep Eden Aydınlatma’da fotoğraflar mükemmeldi: net, canlı ve zengin bir şekilde ayrıntılı. Çoğu insanın asla kullanmayacağı en iyi kamera olması muhtemeldir.

Bu arada, çok önemli olan ön kamera, kendi başına önemli değişiklikler alıyor. En belirgini, taşınmış ve artık ses tuşları ile uzun kenarın ortasına oturuyor. Bu, bir tabletin en önemli kamera görevinin yatay modda görüntülü arama yapmak olduğunu kabul eden ve bu tür konuşmalar için çok daha iyi bir açı elde etmenizi sağlayan gerçek bir galaksi-beyin düşüncesidir: konumu hakkında düşünmek zorunda kalmadan konuşmak çok daha doğaldır.

Elbette bunun getirisi, iPad’i portre modunda kullanırken kötü açılar elde etmenizdir, bu nedenle özçekimler zarar görebilir. (Aslında sorun sadece açı değildir: sağ elini kullananlar için kamera, pozlama düğmesine basmak için başparmağınızın gideceği yerdir. Haklılar, bunu çözmek için selfie çekmeden önce iPad’i ‘ters’ çevirmeyi unutmamalıdır. sorun.)

Dezavantajlarına rağmen, bu değişikliği seviyorum ve zamanı geldi. Apple uzun süredir kamerayı yatay yönde düzgün bir şekilde konumlandırmayı reddeden tek ana akım tablet üreticisi olmuştur. Ama Apple’daki herkesin aynı fikirde olup olmadığını merak ediyorum – çünkü şimdilik, Standard iPad, bu yeni özelliği alan serinin ilk üyesi. Belki de bir risk olarak görülüyor ve bu bir deney. Veya belki de Apple’ın pahalı iPad’lerin ucuz olanlardan daha çok özçekimler için kullanıldığını gösteren bir araştırması vardır. Kim bilir?

Ön kamera da Smart HDR 3 alıyor ve yüzün netliğini kaybetmeden arkamda güneş varken bir selfie çekebileceğimi fark ettim. Açı garipti, ancak görüntü kalitesi (koşullar göz önüne alındığında) etkileyiciydi.

VERİM

Yeni iPad yeni bir işlemci alıyor, ancak muhtemelen ‘yeni’ kelimesinin yanına bir yıldız işareti koymalıyız. Bu A14 Bîonîc: 2021’in iPad’indeki A13’ten bir yükseltme elbette, ancak iki yıldır ortalıkta dolaşan bir çip. Karşılaştırma için, mevcut iPad mini (kendisi bir yaşında) A15’e sahipken Air ve Pro, M sınıfı Mac işlemcilere geçti.

Başka bir deyişle, yepyeni 2022 iPad, bir önceki model dışında Apple’ın sattığı en yavaş iPad. Bu, nesnel olarak yavaş olduğu anlamına gelmez – testte becerikli ve duyarlıydı ve ona attığım her uygulamayı hiç endişe duymadan çalıştırdı – ancak bu, geleceğe yönelik daha az koruma olduğu anlamına geliyor.

Tüm bunlar hız testlerinde doğrulandı. Örneğin, 10. nesil iPad, Geekbench 5’in çok çekirdekli bileşeninde 4.175 puan aldı; bu, 2021 iPad’inin aldığı 3.480 puana göre yüzde 20’lik sağlam bir gelişme ancak iPad Air’in 7.264 puanının çok gerisinde.

Diğer alanlarda, Apple açıkça iPad’i bütçe kökenlerinin dışına çıkarmaya çalışıyor, ancak teorik hız ve işlemcinin geleceğe hazır olması için hala bu kategoride.

Geekbench 5 (tek çekirdekli)

 • iPad (2022): 1.594
 • iPad Air (2022): 1.716
 • iPad (2021): 1.334 
 • iPad Air (2020): 1.594  
 • iPad (2020): 1.109

Geekbench 5 (çok çekirdekli)

 • iPad (2022): 4.175  
 • iPad Air (2022): 7.264  
 • iPad (2021): 3.480  
 • iPad Air (2020): 4.210  
 • iPad (2020): 2.634

Geekbench 5 (Compute)

 • iPad (2022): 12.480  
 • iPad Air (2022): 21.056  
 • iPad (2021): 7.311  
 • iPad Air (2020): 12.512  
 • iPad (2020): 5.340

3DMark Wîld Life Unlimited karşılaştırmasında iPad’in 2021 modelini yüzde 16 geride bırakması, ancak iPad Air’in çok daha büyük bir farkla gerisinde kalmasıyla grafik gücü için benzer bir hikaye.

Yine, bu şu anda oyun oynamak için mükemmel derecede iyi bir iPad, ancak bu sonsuza kadar böyle kalmayacak ve Air’den bir veya iki yıl önce işlemci açısından en yoğun oyunlarla mücadele etmeye başlayacak.

Wild Life Unlimited Puanı

 • iPad (2022): 8.818  
 • iPad Air (2022): 18.307
 • iPad (2021): 7.588 
 • iPad Air (2020): 8.971  
 • iPad (2020): 5.667

Wild Life Unlimited Fps

 • iPad (2022): 52,8 
 • iPad Air (2022): 109,6  
 • iPad (2021): 45,4  
 • iPad Air (2020): 53  
 • iPad (2020): 33
PİL ÖMRÜ

iPad, Apple’ın Wi-Fi ile 10 saate kadar web’de gezinme veya bu geçerliyse hücresel verilerle dokuz saate kadar iyi olduğunu iddia ettiği 28,6 Wh’lik bir pile sahiptir. Bu Standart bir iddia, dikkat edin: Apple, 2021’den iPad (daha büyük bir 32,4 Wh pile sahip olmasına rağmen), bu yılki iPad Air (yine 28,6 Wh) ve hatta iPad mini’nin en son modelleri hakkında tamamen aynı şeyi söylüyor. (19,3 Wh) ve 12,9 inç iPad Pro (40,88 Wh). Apple, iPad’lerin 10 saat dayanmasını bekliyor.

Daha kesin bir değerlendirme için iPad’in yalnızca altı saat 13 dakika dayandığı Geekbench 4 pil testine yöneldik.

Bu, göründüğü kadar kötü değil, çünkü gerçek dünyadaki kullanım çok daha az talepkar olacak; iPad’inizi belge yazmak, e-postayı kontrol etmek,

Hafif oyun ve Apple’ın iddiasına göre Wi-Fi üzerinden web’de gezinme. Test, günlük kullanımda (karmaşık ve öngörülemez olan) pil Ömrü tahmini yerine, diğer cihazlarla titiz ve tutarlı bir karşılaştırma noktası sağlamak için tasarlanmıştır. Bu en kötü durum senaryosu ama adil.

Örneğin iPad Air, 10 saat sınırının da gerisinde kaldı – ancak yedi saat 28 dakikada daha da arttı. Bu arada dokuzuncu nesil iPad, sekiz saat beş dakika sürdü. Aslında, son iki yılda test ettiğimiz orta boy iPad’lerin hiçbiri Geekbench 4’te 10 saat sınırını tutturamadı, ancak hepsi 10. nesil iPad’den Daha Uzun Ömürlü (bir saat veya daha fazla).

Geekbench 4 pil testi

 • iPad (2022): 373 dakika  
 • iPad Air (2022): 448 dakika  
 • iPad (2021): 485 dakika  
 • iPad Air (2020): 463 dakika
 • iPad (2020): 487 dakika

Bu açıkça hayal kırıklığı yaratan bir performans, ancak öznel deneyim bunun felaket olmadığını gösteriyor. Genel testlerde, iPad sürekli olarak gün boyunca dayandı, bu da pilin başarılı veya başarısız olması için temel eşiktir.

Bir Dizüstü Bilgisayar yedeği olarak kullanıldığında, yüzde 20’nin altına düşmeden (veya çoğu durumda bunun dozunu bile almadan) Oturum Kapatma süresine memnuniyetle ve tekrar tekrar ulaştı. Yukarıda belirtilen 3DMark kıyaslama oturumunun güç Düzeylerinde endişe verici bir düşüşü tetiklemesiyle, cihazın işlemci açısından yoğun etkinliklerle başa çıkma sorunları var gibi görünüyor.

Genel olarak iPad’in pil performansını iyi olarak tanımlardım. Hafif kullanım için iyidir ama işlemciyi limitlerine kadar zorlayınca çabuk biter.

BAĞLANTI

Yorucu bir kıyaslama oturumundan sonra iPad’inizin pilini doldururken, sonunda Apple’ın tablet serisini USB-C’ye taşımasını tamamlamanın hem avantajlarından faydalanacak hem de dezavantajlarından mustarip olacaksınız. (iPad Pro, Lightning’i yıllar önce terk etti ve bunu daha yakın zamanda Air ve mini izledi; vanilya iPad, her zamanki gibi partiye en son katılan oldu.)

İnceleme: ÎPad (10. nesil)
Evet, USB-C bağlantı noktasının içi bile pembe.

Artı tarafta, USB-C, Lightning’den daha yüksek bir güç dağıtım oranını destekler. Elbette, iPad’inizin gerçek şarj hızı, güç adaptörü ve aygıtın kendi yetenekleri gibi diğer faktörlere de bağlıdır, bu nedenle ani bir dönüşüm beklemeyin. Birlikte verilen adaptör ve kabloyu kullanarak boştan 30 dakika şarj etmek iPad’i yüzde 27’ye çıkardı ve tam bir saat sonra yüzde 53’e ulaştı. Bu makul bir hız (2021’in iPad’i 30 dakikada yalnızca yüzde 19’u başardı), ancak yine de tam bir şarj için birkaç saat ayırmalısınız.

USB-C, Lightingtoo’dan daha hızlı veri aktarımı yapabilir, ancak Apple burada USB 2.0 hızlarından daha fazlasını açmadı. Elbette, yüksek hızlı aktarımlar Apple’ın en ucuz modelinin hedef kitlesi değil, bu nedenle önceliğiniz buysa Thunderbolt/USB 4 desteğine sahip iPad Pro’ya bakmalısınız. üçüncü tarafların uyumlu aksesuarları satmasını daha kolay ve daha ucuz hale getirir.

Ancak olumsuz tarafı, Apple’ın USB-C’ye geçmesi, dongle’ların masrafını ve/veya rahatsızlığını üstlenmeye istekli olmadığınız sürece, mevcut iPad aksesuarlarınızın çoğunu gereksiz hale getirecektir. Buna şaşırtıcı bir şekilde, yeni iPad’in desteklediği tek model olan Apple’ın kendi birinci nesil Apple Pencil’ı da dahildir. (2018’de çıkmış olmasına rağmen mükemmel ikinci nesil Kalem’i kullanamazsınız.) Hatırlayacağınız gibi, ilk Apple Kalem, eşlik eden iPad’in Lightning bağlantı noktasına doğrudan ve tehlikeli bir şekilde takılarak şarj oluyor. artık imkansız, bu yüzden Apple, Stylus’u şarj etmenin yanı sıra eşleştirme için gerekli olan ucuz ama kolayca kaybolan bir dongle yayınladı.

Teknoloji hayranları eskimeye alışkındır ve Lightning kablolarımızın bir noktada unutulma çekmecesine gönderileceğini biliyorduk. Ancak Apple’ın burada Apple Pencil ile başa çıkma şekli şaşırtıcı: şimdi kesinlikle bir zeytin dalı uzatmanın ve 2. nesil Kalem için destek oluşturmanın zamanı gelmişti. Lamine edilmemiş, ProMotion olmayan ekran nedeniyle elde ettiğiniz biraz daha zayıf Stylus performansını ekleyin ve bir Apple Pencil ile kullanmayı planlıyorsanız bu iPad’i satın almamanızı tavsiye etmeliyim.

İnceleme: ÎPad (10. nesil)
Bir Apple Pencil’ı şarj etmenin iPad’e takmaktan daha aptalca yolları olduğu ortaya çıktı.

Öğrenmeye zaman ayırın. Magic Keyboard FoLio ile, iPad’i açmanız ve temelde bir Dizüstü bilgisayar olduğu için bir Dizüstü Bilgisayarmış gibi üzerinde çalışmaya başlamanız yeterlidir. Apple sürtünmeyi kaldırdı.

Ancak, hala bazı engeller var

SİHİRLİ ÇEVREYE KATILMAK

Bununla birlikte, aksesuarlar cephesinde daha olumlu haberler var. Bu yıl Standard iPad, Apple’ın mükemmel Magic Keyboard FoLio’sunda kendi klavye aksesuarına kavuşuyor. Buradaki en önemli özellik, iPad’in eski Akıllı Klavyede olduğundan çok daha makul bir Dizüstü Bilgisayar yedeği gibi davranmasını sağlayan izleme dörtgenidir.

Geçmişte, bir iPad’i Dizüstü Bilgisayar olarak kullanmaya çalışırken her zaman uyarılar ve engeller vardı. Akıllı Klavyeyi kullanarak etkin bir şekilde çalışmak elbette mümkündü; sadece tuş kısayollarını ezberlemeniz ve musde hafızası oluşturmanız gerekiyordu. Ama bu temizlemen gereken bir şeydi. 279 £ fiyatıyla klavye pahalıdır (Magic Keyboard kadar pahalı olmasa da) ve iPad’i daha az taşınabilir hale getirir. Ama dönüştürücü bir aksesuar.

KARAR

Bu, birçok yönden çarpıcı bir tasarıma ve görüntülü aramalar için mükemmel olan akıllı bir web kamerasına sahip güzel bir tablettir. Daha büyük bir ekran ve daha iyi kameralardan daha hızlı bir çipe ve 5G’ye kadar önceki modele göre pek çok önemli yükseltmeye sahip. artık bunu bir bütçe tableti olarak görmeyin.

Bu bir utanç çünkü Apple zaten bir orta sınıf iPad’i var: daha iyi bir ekrana, geleceğe yönelik çok daha dayanıklı bir işlemciye ve ikinci nesil Apple Pencil desteğine sahip olan iPad Air, ancak yalnızca 190 £ daha fazla. Air ile rekabet etmek yerine, Standart iPad uygun fiyatlı bir giriş noktası sağlamak için vardı.

İnceleme: ÎPad (10. nesil)
İzleme dörtgeni, hayatı çok daha üretken hale getirir.

Bu ihtiyaçlar, elbette, bir ürünün yerini aldığında normalde beklediğimiz fiyat düşüşü olmasa da, satışta kalan 9. nesil iPad tarafından karşılanmaya devam ediyor.

Ancak bu, bu iPad’in kimi hedeflediğini merak etmeme neden oluyor. Bütçe pazarı için yeterince ucuz değil ve iki yıllık işlemcisi ve lamine olmayan ekranı sayesinde, gerçekçi olarak orta pazar için yeterince iyi değil. Pil performansı da hayal kırıklığı yarattı ve Apple Pencil durumu hakkında ne kadar az şey söylenirse o kadar iyi.

Muhtemelen orada kimin için bir tüketici alt bölümü var

9. nesil çok basit ve Air çok pahalı ama büyük olamaz. Ve bu opak, örtüşen aralığın kafa karıştırıcı doğası göz önüne alındığında, alt bölümdeki insanların bunu nasıl fark edeceklerini görmek bile zor. David Fiyat

ÖZELLİKLER

• 10,9 inç (2360×1640; 264ppi) Liquid Retina IPS LCD ekran

• iPadOS 16

• Apple A14 Bionic (5nm) işlemci

• Altı çekirdekli CPU (2x 3GHz Firestorm, 4x 1.8GHz Icestorm)

• Apple (4 çekirdekli grafik kartı) GPU

• 64 GB/256 GB depolama

• Arka kamera: 12Mp, f/1.8, (geniş), PDAF

• Selfie kamera: 12Mp, f/2.4, 122 derece (ultra geniş)

• Wî-Fî 802.11 a/b/g/n/ac/6, çift bant, etkin nokta

• Bluetooth 5.2, A2DP, EDR, LE

• GPS, GLONASS (yalnızca Wi-Fi + Hücresel model)

• NFC

• USB Type-C 2.0, DisplayPort; manyetik konektör

• Parmak izi (üste monteli)

• Çıkarılamaz Lityum-iyon 28,6 Wh pil

• 248,6xl79,5x7mm

• 477g(Wî-Fî)/481g(LTE)

BENZER YAZILAR

Netflix şovlarının gerçekten ne kadar popüler olduğunu öğrenmek üzereyiz.

Netflix, Birleşik Krallık'ın televizyon derecelendirme kuruluşuna kaydolmayı kabul etti ve ilk kez popüler şovların geleneksel TV izlemesine kıyasla nasıl olduğunu görmeyi mümkün kıldı. Akış devi...

Intel Core i9-13900K Raptor Lake CPU, 12900K’dan %60’a Kadar Daha Hızlı, Sıkıştırma ve Dekompresyon Karşılaştırmasında Büyük Bir Artış Gösteriyor

Intel'in Core i9-13900K Raptor Lake CPU'su 7-Zip Benchmark'ta 12900K'dan %60'a Kadar Daha Yüksek Performans Sağlıyor Burada test edilen Intel Core i9-13900K Raptor Lake CPU örneği,...

A5W

A5W dosyası nedir? Bir A5W dosyası, Alpha Five yazılımıyla oluşturulmuş sunucu taraflı bir web sayfasıdır ve tarayıcı aracılığıyla erişildiğinde kullanıcılara sunulan kodu içerir. .asp ve .php sayfalarına benzer, ancak bunlar Alfa Beş...

Başarı İçin Strateji

John C.MAXVELL tarafından hazırlanan bu kitapta gerçek başarıya ulaşma konusunda ciddi olan insanlara, üzerinde hareket edebilecekleri önemli alanlarda yoğunlaşmayı sağlayacak bilgiler örnekleriyle verilmektedir. Kitapta,...

HTC

HTC dosyası nedir? Bir HTC dosyası, Microsoft Internet Explorer tarafından kullanılan bir web dosyası biçimi dosyasıdır. Web tarayıcısı içinde farklı görevleri gerçekleştirmek için küçük işlevler gerçekleştiren...

Minnesota, Başlıca Tüketici Elektroniklerini Kapsayan, Ancak Birkaç İstisnası Olan ‘Onarım Hakkı’ Yasa Tasarısını Kabul Etti

'Onarım hakkı' savunucuları, Minnesota tüketicilere daha fazla güç veren bir yasa tasarısını geçirdiği için bugünkü en son gelişmeden tamamen memnun kalacaklar. Bu yılın Nisan ayında,...

POPÜLER YAZILAR

Huawei’nin Uydu Haberleşme Özelliği Apple ile Yarışıyor; Araba Çalışmadığında P60 Pro Sahibinin Yetkililerle İletişim Kurmasına Yardımcı Olur

Geçen yıl, Huawei'nin şirketin Mate 50 serisiyle piyasaya sürülen uydu iletişim özelliği, yalnızca Çin ile sınırlı olduğu için muhtemelen halının altına süpürüldü, ancak iki...

BestBuy Tarafından Sızan ASUS ROG Ally El Konsolu Fiyatı, 16 GB ve 512 GB Varyant için 699,99 ABD Doları

BestBuy, ASUS'un yaklaşmakta olan fiyatını sızdırdı ROG Ally avuçiçi oyun konsolu 699,99 ABD doları olarak fiyatlandırılacak. ASUS ROG Ally Elde Taşınabilir Oyun Konsolu Fiyatlandırması Sızdı:...

Retro ve Daha Eski 2D Oyun, Ekran Kusuru Nedeniyle GPD Win 4 El Konsolunda İyi Oynanamıyor

Aradan birkaç ay geçti GPD WIN 4 el bilgisayarı kitlesel fonlama kampanyasını sonlandırdı ve tüketicilere sevkiyatlara başladı. 5799 Yen (840,85 $ olarak tahmin edilen)...

Sosyal Medya Yöneticisi Nasıl Olunur?

Sosyal medya, iş dünyasını dönüştürdü ve sosyal medya alanında yeni kariyer yolları açtı. Yeni ve heyecan verici kariyerleri keşfetmek için her zamankinden daha fazla fırsat...