Salı, Haziran 6, 2023
Ana Sayfa Güvenlik İnceleme: Enpass

İnceleme: Enpass

- Advertisement -

İnceleme: Enpass
İnceleme: Enpass

İnceleme: Enpass

Enpass, yüksek düzeyde teknik bilgi birikimine sahip olmasalar bile bireylerin şifre hijyenini iyileştirmelerine ve en hassas verilerini güvence altına almalarına yardımcı olan basit bir çözümdür.

BAŞLARKEN

Enpass, Windows, macOS ve Linux için bir masaüstü uygulaması ve Android ve iOS için bir mobil tamamlayıcı uygulaması olarak sunulur. Masaüstü uygulamasını indirdikten sonra, Enpass ile katılım basittir. Yeni bir hesap kaydetmeniz ve ardından bir ana parola oluşturmanız istenir.

İşlem tamamlandıktan sonra Enpass, tarayıcı eklentisini yüklemenize, dokunmatik kimlik erişimini etkinleştirmenize, güvenliği ihlal edilmiş parolaları kontrol etmenize ve basit bir geçişle diğer seçeneklere olanak tanıyan bir hızlı kurulum sekmesi başlatır.

İnceleme: Enpass
Masaüstü kullanıcıları, Enpass’ın tüm özelliklerini ve senkronizasyon yeteneklerini ücretsiz olarak kullanabilir.

Bundan sonra, şifrelerinizi tarayıcınızdan, bir CSV dosyasından veya ihlal edilen şifreler Herhangi bir suçlu, Enpass’ın şifre üreticisi kullanılarak değiştirilebilir. Varsayılan olarak, rastgele karakter dizileri yerine parolalar oluşturur; ifadeler iki ila 15 kelime arasında olabilir – varsayılan değer altıdır – ve büyük harfler ile rakamlar içerebilir ve her kelimeyi bir tire ile ayırabilir.

Enpass, oturum açma kimlik bilgilerini, kredi kartı bilgilerini, kişisel kimlik verilerini, lisansları, pasaportları ve daha fazlasını kasanızda saklamanıza olanak tanır ve her şeyi sezgisel olarak etiketlenmiş bir kategori menüsünde düzenli tutar.

Arayüzün üst kısmındaki bir arama çubuğu, etiketler ve alt etiketler yoluyla aranabilir hale getirilebilen belirli girişlerin bulunmasına yardımcı olur. Enpass, hesabınızı kurduğunuzda otomatik olarak bir birincil kasa oluşturur, ancak örneğin, işi kişisel girişlerden daha net bir şekilde ayırmak için ek kasalar oluşturabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Kasanızı doldurduktan sonra, Enpass tüm girişlerinizi tehlikeye atılmış, zayıf, aynı veya rastgele karakter dizisi parolaları için denetleyebilir – ‘telaffuz edilebilir’ seçeneğini kapatmanız yeterlidir – 32 karaktere kadar. Ne tür karakterlerin kullanılacağını ve her birinden kaç tane seçeceğinizi siz seçersiniz.

Enpass masaüstü uygulaması verilerinizi depolayıp senkronize ederken, oturum açma kimlik bilgilerinin alınması ve yeniden oynatılması, tarayıcı uzantısı tarafından gerçekleştirilir. Diğer şifre uzantıları gibi tarayıcınızın araç çubuğundan aşağı inmek yerine, sayfa üzerinde kayan ayrı bir pencere olarak görüntülenir.

Uzantı, tüm kasa girişlerinizi görüntüleyebilir ve birine tıkladığınızda ilgili bilgileri bir sayfada doldurur. Masaüstü uygulaması gibi, tarayıcı uzantısı da öğeleri hızlı bir şekilde bulmak için kendi arama çubuğuna sahiptir. Bir siteye ilk defa giriş yaptığınızda, eklenti kullanıcı adınızı ve şifrenizi alacaktır. Girişi düzenleyebilir ve etiketleri doğrudan uzantıdan uygulayabilirsiniz.

GÜVENLİK

Diğer birçok şifre yöneticisinin aksine, Enpass verilerinizi sunucularına yüklemez. Cihazınızda yerel olarak depolanır. Verilerinizi birden fazla cihazda senkronize etmek için, Enpass hesabınızı Dropbox veya Google Drive gibi bir bulut hizmetine bağlamanız veya Enpass verilerinizi aynı kablosuz ağdaki cihazlar arasında güncel tutmak için Wi-Fi senkronizasyonunu kurmanız gerekir. Her iki seçenek de anahtar teslimi değildir ve her ikisi de talimat için Enpass’ın destek sayfalarında arama yapılmasını gerektirir. Bu ekstra iş, bazı kullanıcılar için bir engel olabilir.

Enpass, kaba kuvvet ve yan kanal saldırılarına karşı daha iyi koruma sağlamak için verilerinizi 256 bit AES ve SQLCipher ile şifreler. Ancak, çok faktörlü kimlik doğrulama kullanmaz.

Şirket, web sitesinde, verilerinizi Google Drive veya One Drive gibi bir bulut hizmetiyle tesis dışında depolamayı seçerseniz, zaten çok faktörlü güvenliği etkinleştirdiğinizi açıklıyor: Verileriniz, Enpass ana şifreniz ve bulut hesap kimlik bilgileri ve ayrıca bulut sağlayıcınızın tek seferlik kodlar, biyometrik tanımlama veya uygulamaya özel parola gibi gerektirdiği ek kimlik doğrulama.

Enpass, bu senaryoda, parolalarınızı çalmaya çalışan herkesin üç kimlik doğrulama katmanından geçmesi gerektiğini savunuyor. Bununla birlikte, Enpass verilerinizin şifresini çözmek için ana parolanızla birlikte gerekli olabilecek Keyfiles kullanımını destekler.

İnceleme: Enpass
Enpass, öğeleri paylaşmanıza izin verir, ancak her birini güvence altına almak için kişisel bir önceden paylaşılan anahtar oluşturmanız gerekir.

PAYLAŞIM

Masaüstü uygulamasından parolaları ve diğer girişleri paylaşabilirsiniz, ancak bunu yaptığınızda Enpass dışında paylaşılan öğelerin şifrelenmediğine dair bir uyarı görüntülenir. Onları güvence altına almak için, sahip olduğunuz

İnceleme: Enpass
Enpass’ın tarayıcı uzantısı, şifrelerinizi güvenli sitelerde yakalar ve yeniden oynatır.

Enpass’ın gelişmiş ayarlarında, önceden paylaşılan bir anahtarı (esas olarak öğenin kendisini paylaşmadan önce öğenin alıcısıyla paylaşmak için oluşturduğunuz bir parola) tanımlamak için. Bu geçici şifrelemeye ek olarak, öğede paylaşmak istemediğiniz alanları kapatabilirsiniz. Paylaşmaya hazır olduğunuzda, öğeyi e-posta ile gönderir veya farklı bir şekilde paylaşmak için panoya kopyalarsınız.

Parola devralma şu anda desteklenmemektedir. Keeper ve LastPass dahil olmak üzere diğer bazı parola yöneticilerinde bulunan devralma özellikleri, ölümünüz durumunda belirlenen kişilerin parolalarınıza ve hassas verilerinize erişmesine olanak tanır.

Enpass’ın öncelikli olarak çevrimdışı çalışmak üzere tasarlandığı göz önüne alındığında, bu özelliği desteklememesi şaşırtıcı değildir. Ancak, siz gittikten sonra verileriniz için bir sorumlu atamanız gerekip gerekmediğini düşünmeye değer.

PLANLAR

Enpass Windows, Mac ve Linux’ta ücretsizdir. Masaüstü uygulamasının tüm özelliklerine ve masaüstü cihazlar arasında sınırsız senkronizasyona erişebilirsiniz. Tek bir kasada en fazla 10 öğeyi mobil cihazlarla senkronize edebilirsiniz.

Bundan daha fazlasını yapmak için ücretli bir plana ihtiyacınız olacak. Bireysel plan yıllık 19,49 £ tutarındadır ve tüm giriş, senkronizasyon ve kasa sınırları… Ayrıca web sitesi ihlalleri için güvenlik uyarıları sağlar ve kasanızda iki faktörlü tanımlamayı destekleyen tüm hesapları tanımlar. Aile planı, aynı özellikleri yılda 38,99 £ karşılığında altı kullanıcıya kadar genişletir. Ayrıca, bir kişi için 82,99 £ sabit ücret karşılığında kalıcı bir ömür boyu lisans satın alabilirsiniz.

KARAR

Parola yöneticileri konusunda yeniyseniz veya yalnızca aşırı karmaşık olmayan bir çözüm istiyorsanız, Enpass yatırıma değer.

En iyi seçimlerimizden bazılarında bulunan gelişmiş yeteneklerden yoksun olsa da, kullanımı son derece kolay bir uygulamada hassas verilerinizi güvenceye almak ve güvenli bir şekilde kullanmak için ihtiyacınız olan tüm temel parola yönetimi özelliklerini sağlar.

BENZER YAZILAR

Koku – Patrick Suskind

KİTABIN ADI KOKUKİTABIN YAZARI PATRICK SUSKINDYAYINEVİ VE ADRESİ CAN YAYINLARI GALATASARAY - İSTANBULBASIM YILI 19981. KİTABIN KONUSU:Tüm insani duyumlarını kaybetmiş salt kokulara karşı duyarlı...

Samsung’un üçüncü çeyrek karı yüzde 32 düştü

  Samsung'un üçüncü çeyrek karı Samsung'un üçüncü çeyrek işletme karı, bellek yongaları ve BT ürünlerine yönelik düşük talepten dolayı düşüş yaşadı. Teknoloji devi Cuma günü yaptığı açıklamada,...

Tomris UYAR ..Dizboyu Papatyalar

Tomris UYAR ..Dizboyu PapatyalarKİTABIN ÖZETİ :Anadolu kentinde bir aile portresi… Anne Şermin, baba Orhan. Bir de çocuk, ebeveynlerden birinin ki başlangıçta açıkça ifade edilmiyor,...

Garmin, Popüler Forerunner Serisine Forerunner 265 ve Forerunner 965’i ​​Tanıttı

Garmin Forerunner 265 ve Forerunner 965, diğerlerinden farklı bir şey istiyorsanız mükemmel akıllı saatlerdir. Forerunner 265 ve Forerunner 965 ile Garmin tekerleği yeniden icat etmeye...

MEL

.mel dosyası nedir? .mel (Maya Gömülü Dil) uzantılı bir dosya, Autodesk Maya tarafından grafik arayüzler oluşturmak için kullanılan bir betik dilidir. Maya’nın grafik arabirimine ek...

SLN

SLN dosyası nedir? .SLN uzantılı bir dosya, projelerin organizasyonuyla ilgili bilgileri bir çözüm dosyasında tutan bir Visual Studio çözümü dosyasını temsil eder. Böyle bir çözüm dosyasının içeriği,...

POPÜLER YAZILAR

Gigabyte, 600 ve 700 Serisi Anakartlarına “Yeni Nesil Intel Masaüstü CPU” Desteği Ekliyor

Gigabyte, 600 ve 700 serisi anakartları için Intel'in yeni nesil masaüstü CPU desteği ekleyen yeni bir BIOS güncellemesini sessizce yayınladı. Gigabyte 600 ve 700 Serisi...

Apple AR Kulaklığını Pazartesi Günü Açıklayacak, Ancak Cihaz Ekim’de Seri Üretime Gireceğinden Lansman Aylar Sürebilir

Apple'ın merakla beklenen AR Kulaklığını Pazartesi günü WWDC etkinliğinde piyasaya sürmesi bekleniyor. Cihaz bir süredir söylenti değirmeninde dinlendi ve birkaç gecikmeden sonra, kulaklık nihayet...

Gmail Doğrulama Rozetlerini hatırlıyor musunuz? Dolandırıcılar Onlardan Yararlanmanın Bir Yolunu Buldu

Google, insanların her e-posta aldıklarında güvende olmalarını sağlamanın çeşitli yollarını araştırmaktadır. Şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli önlemler aldı: yakın zamanda duyuruldu İleti...

Apple’ın 12 Çekirdekli ‘X1’ Yonga Setli AR Kulaklığı, Yeni Benchmark Sızıntısında M2 Max’ten Daha Hızlı Performans Gösteriyor, Ama Ne yazık ki Skorlar Sahte

SoC'nin X1 olarak adlandırıldığını ortaya çıkaran en son kıyaslama sızıntısını duymak bizim için şaşırtıcıydı. 8 çekirdekli bir CPU yerine liste, M2 Max'ten daha yüksek...