Perşembe, Şubat 9, 2023
Ana Sayfa Mobil İlk Önce Denemeniz Gereken En İyi 5 iOS 16 Özelliği

İlk Önce Denemeniz Gereken En İyi 5 iOS 16 Özelliği

- Advertisement -

iOS 16 artık indirilebilir durumda ve başka bir şey yapmadan önce bu 5 yeni özelliği iPhone’unuzda denemeniz gerekiyor.

Yüklü iOS 16 ve Kafası Karışık İlk Önce Ne Yapmalı? Endişelenmeyin, İşte İlk Önce Denemeniz Gereken 5 Özellik

Bazıları için, iOS 16 ezici bir güncelleme olduğunu kanıtlayabilir, çünkü Apple, kullanıcılara Kilit Ekranları üzerinde ilk kez tam kontrol veriyor ve bu sadece şaşırtıcı. Bu nedenle, yeni yazılımda denemeniz gerekenleri kafanız karışmadan önce, sonra sizin için işleri eğlenceli hale getirmemize izin verin.

Yeni Kilit Ekranıyla Tanışın

İOS 16’yı ilk kez kurduğunuzda, Kilit Ekranına uzun dokunun ve doğrudan düzenleme görünümüne geçeceksiniz. Burada duvar kağıdınızı seçebilir, renk stilini, Kilit Ekranında gösterilen bilgilerin yazı tipini ve rengini ve çok daha fazlasını seçebilirsiniz. Bu özellikle ne kadar yaratıcı olabileceğiniz tamamen size kalmış.

Hatta birden fazla Kilit Ekranı da oluşturabilirsiniz. Kilit Ekranına uzun dokunun, sola kaydırın ve ardından dev ve kaçırılmayacak + düğmesine dokunun. Birden fazla durum için birden fazla ekranınız olabilir. Belki bir tanesi spor salonu için, biri iş için ve bir tanesi de yeni bir filmin heyecanını yaşadığınız zamanlar için.

Kilit Ekranı Widget’ları

Kilit Ekranında da küçük küçük widget’larınız olabilir. Süper kullanışlıdırlar ve takvim, etkinlik halkaları, AirPod’larınızın pil ömrü, hava durumu ve çok daha fazlası gibi şeylere hızlı bir bakış sağlarlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca var ve birden fazla Kilit Ekranı sayesinde geniş bir yelpazeye sahip olabilirsiniz.

iMessage’dan Metinleri Düzenleme ve Silme

Hiç, düzenlemiş veya silebilmiş olmayı dilediğiniz utanç verici bir metin gönderdiniz mi? Bunu iOS 16’da yapabilirsiniz. Düzenlemek veya silmek istediğiniz metne dokunup basılı tutun ve ardından Düzenle veya Göndermeyi Geri Al’a dokunun. Ama unutmayın, bunun için sınırlı bir süreniz var. Bir metni gönderdikten sonra 15 dakika içinde düzenleyebilir veya gönderdikten sonra 2 dakika içinde silebilirsiniz.

Video için Canlı Metin

Fotoğraflardan ve görüntülerden metin kopyalamanıza izin veren iOS 16’daki süper harika özelliği hatırlıyor musunuz? Evet bu. Bunu tekrar hayal et, ama video için.

Doğru, Canlı Metin artık video ile çalışıyor ve bir videodan bir metin dizisi almak ve daha sonra kullanmak üzere başka bir yere kaydetmek istiyorsanız, bunu iOS 16 ile tamamen yapabilirsiniz.

Yazmak için Klavye ve Dikteyi Birlikte Kullanın

Hem klavyeyi hem de dikteyi aynı anda kullanıp kullanamayacağınızı hiç merak ettiniz mi? iOS 16 bunu yapmanıza izin verir. Sağ alt köşedeki Dikte düğmesine dokunmanız yeterlidir ve özellik anında etkinleştirilir. Konuşmaya başlayın ve ardından yazmaya başlayın veya tam tersi. İkisini aynı anda yapmanın süper eğlenceli bir yolu.

Mansiyon – iPhone için Fitness Uygulaması

Evet, evet – Fitness uygulaması uzun süredir piyasada. Ancak, yalnızca bir Apple Watch’ınız varsa. Bunu yapmazsanız, hedeflerinize ulaşmak için kalorilerinizi, adımlarınızı ve daha fazlasını takip edebilirsiniz.

Tabii ki, özellikleri sınırlıdır, ancak günlük aktivitenizi takip etmenin harika bir yoludur. Uygulamanın sizi bir Apple Watch satın almaya ikna edebileceğini kim bilebilir? Sadece bunu buraya koyuyorum.

iOS 16’da denenecek bir sürü başka özellik var, ancak bunlar parmaklarınızı kazmanız gereken ilk özellikler. Başlamak kolaydır ve yeni güncelleme için sizi heyecanlandıracak bariz değişikliklerden bazıları.

RELATED ARTICLES

19 Çekirdekli GPU’lu M2 Pro, M1 Max’ten Yalnızca Yüzde 12 Daha Yavaş, En Son Metal Testini Ortaya Çıkardı

Bu bilgi işlem performansı kıyaslama sızıntısı çalışan ve M2 Pro'nun en yeni Mac mini M1 Max'ten önemli ölçüde daha güçlü olduğunu ortaya çıkardı. Bununla birlikte,...

2023 MacBook Pro – Sizi Yükseltme Yapmaya Zorlayacak 5 Değişiklik

2021 modelleriyle aynı tasarıma bağlı kalmasına rağmen, yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro kullanılabilir olduklarında onları almaya teşvik edebilecek birçok yükseltmeye sahip...

Google Haritalar’ın Adım Adım Navigasyon Sağlamak İçin Artık Bir Telefona İhtiyacı Yok

Çoğunlukla, Android akıllı saat pazarı, Google değişmeye karar verene kadar küçülüyordu. Şimdiye kadar, Wear OS 3'ün başarılı olduğunu söylemek güvenlidir ve görüyoruz daha fazla...

Most Popular

Samsung’un çip işi dördüncü çeyrekte kayıp ilan etmekten zar zor kaçınıyor

Faaliyet gelirinde %97 düşüş Bellek yongası pazarı, zayıf talebin neden olduğu fiyat düşüşlerinden sarsılırken, Samsung'un yonga işi, 2022'nin dördüncü çeyreğinde kar kaybı bildirmekten zar zor...

Korea Zinc, pil malzemesi işini tek bir grupta topluyor

Tüm birimler Gangnam'da barındırılacak Korea Zinc, farklı pil malzemesi iş birimlerini tek bir çatı altında topluyor. Kaynaklar, pil değer zinciriyle ilgili iki yan kuruluşundaki personelinin, Kore...

Arche, SiC epiwafer üreten ilk Koreli şirket olmayı hedefliyor

Şirket 10 milyar won (G. Kore para birimi) yatırım aldı Silisyum karbür (SiC) firması Arche Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu yıl SiC epiwafer seri üretimine...

Samsung, kar düşüşüne rağmen çip üretimini azaltmayacak

Şirket tesislere yaptığı harcamaları da sürdürecek Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Samsung'un küresel bellek yongası pazarındaki son düşüşe rağmen yonga üretiminde daha az yonga levha...

Recent Comments