4 C
Ankara
Perşembe, Mart 4, 2021
Ana Sayfa Apple İCloud: Mobil Cihazlarda Dosyalar Uygulamasını Kullanma

İCloud: Mobil Cihazlarda Dosyalar Uygulamasını Kullanma

- Advertisement -

İCloud: Mobil Cihazlarda Dosyalar Uygulamasını Kullanma

- Advertisement -

Dosyalar uygulamasının iCloud eğiticimizde neler yapabileceğini zaten inceledik, ancak şimdi özelliklerine ve özelliklerine daha derinlemesine bakmanın zamanı geldi. Dosyalar uygulaması, daha iyi Maclike aramaları, harici sürücüleri okuma yeteneği ve dosyaları e-postayla göndermek için harika olan sıkıştırma ve unzipping de dahil olmak üzere birkaç yeni geliştirmeyle iOS 13 için büyük bir revizyona sahipti.

Dosyalar uygulamasının özellikleri

[one_third]

[dropcap]1[/dropcap] Dosyalar uygulamasını ilk açtığınızda, ekranın altında iki simge görürsünüz. Son Kullanılanlar simgesi, yakın zamanda açtığınız belgeleri gösterir ve aynı zamanda bir renkle paylaştığınız ve etiketlediğiniz belgelere erişim sağlar. Göz at simgesi, dosyalarınıza göz atmanıza olanak tanır.

[/one_third][one_third]

[dropcap]2[/dropcap] Dosyalar uygulaması gelişmiş bir arama özelliğine sahiptir. Aramanızı son kullanıcılarla, iCloud Drive’daki dosyalarla veya klasörünü açtığınız belirli bir uygulamayla sınırlayabilir ve ayrıca aramayı (örneğin) belirli dosya türlerine veya üretim tarihlerine (ör. hafta’)

[/one_third][one_third_last]

[dropcap]3[/dropcap] Göz at ekranındaki ilk üç seçenek, yerel olarak depoladığınız belgeleri gösteren iPhone’umda, iCloud hizmetinizde depolanan belgelere ve Son Silindi, yanlışlıkla sildiğiniz şeyleri kurtarmanıza olanak tanıyan iCloud Drive.[/one_third_last]


[one_third]

[dropcap]4[/dropcap] Açılır menü için Dosyalar uygulamasındaki bir klasöre uzun dokunun. Klasörü Sık Kullanılanlarınıza eklemek için Sık Kullanılanlar öğesine dokunun. Bunlar, kolay erişim için Gözat sayfasının ilk sayfasında görünür. Öğeyi Sık Kullanılanlardan kaldırmak için iCloud Drive’daki klasöre dokunup basılı tutun ve ardından Unfavourite öğesine dokunun.

[/one_third][one_third]

[dropcap]5[/dropcap] iCloud Drive’da bulunan İndirilenler klasörü ve varsayılan olarak Sık Kullanılanlarınız, örneğin iPhone’unuzdan Safari’den indirdiğiniz öğeleri gösterir. Bu öğeler, elbette, Mac’iniz ve İndirilenler’de de bulundukları diğer iOS cihazlarınızla senkronize edilir.

[/one_third][one_third_last]

[dropcap]6[/dropcap] Dokunarak Seçin (sağ üst köşede) ve daha sonra bir veya daha fazla öğe veya klasörleri dokunun ve bir grup simgeden ekranın yaya görünür. Bunlar bunları paylaşmanıza, çoğaltmanıza, taşımanıza veya silmenize olanak tanır. Mavi Üç nokta simgesi bir menü getirir; seçenekleri, seçtiğiniz öğeye bağlıdır.

[/one_third_last]


[one_half]

[dropcap]7[/dropcap] iCloud’unuzda depolanan bir belge üzerinde işbirliği yapmak için, belgeye uzun dokunun ve ardından açılır pencerede Paylaş’a dokunun. Kişi Ekle’ye dokunun ve belgenizi nasıl paylaşacağınızı seçin. Birlikte çalışmak istediğiniz kişilere gönderin ve yapılan tüm değişiklikler grupla paylaşılır.[/one_half_last]

- Advertisement -

Most Popular

Recent Comments

admin on 300full-60